Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vtommy

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egy dell S2440L-t tervezek lecserélni, valami kicsit nagyobbra, kicsit jobbra, és IPS-re.
    Fontos lenne, hogy legalább 2 input legyen benne, mert folyamatosan váltogatok PC és PS4-között, és nem akarom kinullázni a HDMI csatlakozóikat előbb utóbb.
    Amit kinéztem az az ASUS VZ279Q 27" viszont annyira új, hogy se teszt se semmi nincs még róla. Hasonló lehet az Asus MX279H 27" viszont ez kicsit régebbi konstrukció, és 20e-vel drágább.

    Valakinek van ezekkel, vagy hasonlókkal pozitív, negatív tapasztalata? Eddig csak samsung és DELL monitorokat használtam, van valami gond az asus-szal? :R

  • vtommy

    aktív tag

    Vettem a múlthéten az edigitalban egy ASUS VZ279Q 27"-t, eddig tartott, vissza is vittem. PS4 illetve Laptop kombóval használva borzasztó hiányát éreztem a 3.5mm-es jack kimenetnek.. amúgy egész jó cucc lenne, de nem értem miért marad le róla ilyen apróság..(erősítős hangrendszerrel használnám) Bezzeg bemenet az van rajta, de ehhez olyan használhatatlan hangszóró társul, hogy egy 300 forintos bluetooth hagszóró oda-vissza veri.. Az osd és a vezérlőgombok kiborítóan idegesítően kezelhetők.. minden második gombnyomással kikapcsoltam.. :W Az LG joystick megoldása álom ehhez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • vtommy

    aktív tag

    Sziasztok,
    DELL UltraSharp U2917W és LG 34UM68-P között nem tudok dönteni, főleg munkára, webdesign, photoshop, de mellékesen PS4-re is használnám(a letterbox csíkok nem zavarnak)
    Az LG nagyobb, és imádom a joystick megoldását osd esetén, viszont jelenleg is egy DELL monitort használok, és eszméletlenül pozitív tapasztalataim vannak ezzel a márkával.. Megéri a dell azt az áldozatot, hogy kisebb és drágább, vagy ennyiért az LG többet nyújt? :U

    [ Szerkesztve ]

  • vtommy

    aktív tag

    A DELL UltraSharp U2917W mennyire különbözik a U2913WM-től? Esetleg még a 34"-es szegmensben szemezgetek az LG-34UM68-cal, de egy ilyen van a háztartásban, és nagyon átlagosnak tartom a minőségét.. A DELL-ben jobban bízok, csak sajnos élőben jelenleg nem tudok Pestre felutazni, hogy megnézzem.. :U

  • vtommy

    aktív tag

    válasz Brekk #78911 üzenetére

    Az U2917W-re írtad? Csak mert az U2913WM-ben is tudom, hogy van homogenitás kiegyenlítés.
    Én 140e-ig tudok árban elmenni, igazából amin már napok óta vesződök az a méret..
    mindenki a 34" felé próbál terelni, ha ultrawide-ról van szó.
    Jelenleg egy 24"-es dell-em van, néztem összehasonlítást, a 29-es uw nem tűnik sokkal keskenyebbnek magasságban, csak kérdés, hogy ez élőben is így van -e, mert ha magasságban túl "keskeny", akkor nem segít ki az extra szélesség.

    [ Szerkesztve ]

  • vtommy

    aktív tag

    Sziasztok,

    AW2725DF

    Biztosan nem leszek népszerű ezzel a kommenttel, viszont ettől függetlenül kíváncsi lennék a véleményetekre. (Illetve arra, hogy velem van -e a baj.)

    Dell s2721dgf-ről váltottam Alienware AW2725DF-re. Évek óta várok egy glossy flat 27" gamer panelre, oled eszközöket pedig szinte 10 éve használok, a legelső galaxy telefonoktól kezdve a mai modern LG TV-k ig, így tisztában voltam a technológia sajátosságaival, kompromisszumaival.

    Kezdem a pixel shift-tel: A QD oled miatt így is kb 1.5x olyan vastagak a kávák, tekintve, hogy a panel-technológia nem engedi meg azt a kávaszélességet, mint egy WOLED-nél, viszont, a pixel shift erre olyan szinten rak rá még egy lapáttal, hogy egyenesen úgy néz ki a monitor használat közben, mint valami in-development prototípus. Ez fényes környezetben botrányosan rosszul néz ki. (Tudom, tudom, hogy a QD-oled, és az oled általánosságban nem ilyen körülmények közé való, viszont ettől függetlenül nem 0-24-ben barlangban ülünk.) - Redditen többen panaszkodnak, hogy pixel-shift közben kicsúszik a kép a betekintési felületről, én ezt nem tapasztaltam.

    Fényerő: Az s2721dgf után nekem nagyon halovány volt. Nyilván a kettő nem hasonlítható össze, és nem az a cél, hogy kiolvasszuk a szemgolyónkat, de gyakorlatilag 100% alatt számomra használhatatlan, míg a dell-t konstans 60-75% között használtam.

    Színek: 3 nap folyamatos használat után egyszerűen képtelen vagyok számomra megfelelően beállítani. Reddit és más forumok alapján a többség a creator sRGB módot használja, de számomra ez túl fakó. Lehet, hogy ez reprezentálja a tökéletes színeket, de sajnos consumer tartalomfogyasztásra én a túlszaturáltságot preferálom, amire a gyári színprofilok közül számomra egyik sem kellemes. (Nyilván ez beállítás kérdése, de a manual színkeveréssel sajnos nincs túl sok kedvem/időm foglalkozni.)

    A glossy felület egyébként meglepetésemre majdnem úgy tompítja a fényeket, mint egy matt, de iszonyat sérülékeny, sokan panaszkodnak, hogy a gyári bubis csomagolás összekarcolja szállítás közben, ez az enyémen is kb így nézett ki, mielőtt áttöröltem.

    Az s2721dgf tette ilyen magasra a mércét, vagy egyszerűen nem nekem való ez az oled monitor tech? Ma visszaraktam a helyére a 2721-et és semmilyen hiányérzetem nincs.. Érdekes, mert monitoron kívül eddig kb a világ legnagyobb oled-imádója voltam. :U

Új hozzászólás Aktív témák