Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Nyugdíjas #25781 üzenetére

    "Most nem lelem,de mintha valami olyat irtál volna, hogy dehát hogy ne lenne jobb egy WCG-os monitor, amikor a komolyabb monitorok mind WCG-osak."

    Nem véletlen nem találtad, mert ilyet -vagy ehhez hasonlót- én nem írtam. Nagy öngól is lenne részemről, mert pl az általam némiképp favorizált Green monitor kimondottan gagyi bármelyik DELL márkanévvel fémjelzett monitorhoz képest, például az általad fontosnak tartott küllem, és anyagminőség szempontjából. Aláírom, hogy az U2311H egy komolyabb, igényesebb darab, és eszem ágában nincs olyat állítani, hogy az egy rossz monitor. 1-2 hónapot eltöltött az asztalom egy példány, szerintem nagyon is szerethető monitor, kimondottan sajnálatosnak tartom, hogy kikerült a forgalomból, és közvetett infóim alapján számottevően gyengébb utódok léptek a helyébe. De a WCG-ről még mindig csak annyi érvet kaptam, hogy "Nem lesz jobb egy monitor attól, hogy szélesebb színteret fed". Illetve felhoztad ezt a Webdesign példát, amit részben a szakzsargon miatt, részben azért mert nem vagyok jártas benne, nem értek. Szerintem aki komoly professzionális célra vesz monitort, az nem egy fórumon kér tippet arra, hogy mit vegyen, hanem -már csak a szakma miatt is- tudja nagy vonalakban, hogy mire van szüksége, de amit nem tud, annak is alaposan utánajár. Úgy sejtem, hogy az itt tanácsot kérők többsége nem professzionális célra vásárol monitort. (Bár mindemellett azt semi hiszem, hogy professzionális szinten ne lenne előny a WCG)

    " illetve azt objektiven is merem álítani, hogy Samsung monitorok általános minőségével azért vannak gondok szerintem (gagyisztikus műanyag vackoknak hat a legtöbb)."

    Szerintem az "objektíven is merem állítani" és a "szerintem" szó a mondat végén kissé paradoxnak hat egy mondatban, de ezt megjegyezni talán kicsit személyeskedés részemről. Azonban az, hogy "nem szeretem a karakterisztikáját", még mindig nagyon szubjektív, és általános, "maszatos" kijelentés. Konkrétan mi a baj a karakterisztikájával?

    Visszatérve a WCG-re: Nem lesz jobb egy monitor attól, hogy nagyobb a színtere? Nem lesz jobb attól, ha én lefotózok egy vörös rózsát, akkor az az adott monitoron szép vörösen tud megjelenni, nem pedig fakó, téglavörös színben? Nem lesz jobb attól, ha több tíz százalékkal nagyobb tartományban jelenít meg színeket úgy, hogy ezzel még messze nem megy túl az emberi szem határain? Bár nem kicsit sem vagyok jártas a fejjhallgatókban, de ha már ezt a példát hoztad fel, én is élnék vele. Nem lesz jobb egy fejhallgató attól, ha mondjuk 20Hz és 25Khz között minden tartományban megszólal, mint egy olyan fejhallgató, ami mondjuk csak 50Hz, és 15KHz közt tartja a -3dB-s normát? Persze, ha mondjuk a nagyobb átviteli tartomány pl. egyenletlenebb karakterisztikával párosul, az már nyilván tolhatja a szűkebb átvitelű fejhallgató felé a mérleg nyelvét, de ha egyéb tényezőktől elvonatkoztatunk, akkor abban csak egyetérthetünk, hogy a nagyobb átviteli tartomány jobb, vagy tévedek? Persze 25 KHz fölött vagy 20Hz alatt már nagyjából értelmetlen lenne további tartományokat "meghódítani", hisz ezeken a határokon túl már csak nagyon kevés ember füle képes hangokat érzékelni. De az személyes meggyőződésem, hogy a WCG-vel nem ez a helyzet. A piros színt minden egészséges látású ember jól meg tudja különböztetni a téglavöröstől (ez egy triviális tény, ellentétben a Te tényként beállított állításoddal a WCG-vel kapcsolatban, ami szerintem érvekre, indoklásra, bizonyításra szorulna). De a az élénk magenta szín, és az sRGB tartományon belüli legjobb alternatívája közt is magabiztosan különbséget tudna tenni akár a közel 60 éves anyám is, ebben biztos vagyok. Arról nem beszélve, hogy bármely egyéb alapszín is élénkebben megjeleníthető prémium paneles monitoron, mint eIPS-en vagy TN-en, még ha mondjuk a kék szín esetében nem is annyira drasztikus a különbség, mint a fent taglalt színek esetében. Elhiszem, hogy van gond a WCG-vel, és ezekre kíváncsi is lennék, de olyat ne állítsunk már, hogy nem jobb a nagyobb színtér, mert abszurdum.

    A Samsung anyagminősége, meg formatervezése szerintem is alulmúlja a dellt,de a márka keresettsége nem azt igazolja számomra, hogy ne felelne meg az átlag felhasználó igényeinek, mert azt el kell ismernem, hogy a Te igényed a külalakra messze nem olyan egyéni (úgy értem, hogy általánosságban is jellemző), mint pl az én preferenciám a WCG-s monitorok felé.

    Elismerem, hogy a Green monitor kasznija igénytelenebb az átlagnál, és nem is különösebben esztétikus, de én ebben sokkal könnyebben vállalok kompromisszumot, mint a képminőségben. Megértem ugyanakkor, hogy sokan ezzel másképp vannak, mert egy plusz tízest nekem is megérne, hogy pla a Green monitorom olyan igényes burkolatban legyen, mint a 2311. Ahhoz a monitorhoz (meg általában a Dellekhez) tényleg öröm hozzányúlni, a magas minőség érzetét keltő élmény az OSD-jét használni, vagy például elforgatni, döntögetni, mert nyekergés, visszarugózás, és fizikai erő kifejtése nélkül végezhető. Más kérdés, hogy normál körülmények között az ember nem túl gyakran nyúlkál a monitorhoz, és használat közben sem a kávát, meg a talpat nézegeti, de ettől még nem is utolsó szempontok ezek, főleg végfelhasználói szemszögből.

    Hogy az LG-t fikázni miért trend még mindig, azt nem igazán értem, hisz az itt sokat dicsőitett Dell, is előszeretettel használ LG panelt a monitoraiban, de tudtommal még az Apple monitorok nem épp elenyésző része is LG panellel szerelt.

Új hozzászólás Aktív témák