Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stbtamas

    aktív tag

    válasz haddent #14086 üzenetére

    AZ ajánlott BenQ-ról mi a véleményed/véleményetek?
    Lehet kicsit elfogult vagyok, de már elég régóta sipákolok, hogy talán azt kellene venni. Tapasztalataim alapján nagyon rendben van, én is azt használom és minden szempontból megfelel. Betekintési szöve lentről nem túl jó, de ki tesz ilyen monitort fel a falra és ül le el a földre és onnan nézi? Senki, tehát nem zavaró. Minden földi jóval el van látva és árban veri a hasonló kaliberű samsungokat és lg-ket.

    ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

  • harry

    veterán

    válasz haddent #14086 üzenetére

    Nagyon pontatlan vagy, ráadásul a "tanácsok" fele csak rizsa, ami nem kézzel fogható, nem lesz vele előrébb az ember...

    Dell: én úgy tudom LG panelek vannak benne. Mégis, jobb monitort gyártanak, mint az LG IPS paneles cuccai. De erre nem mennék el, ebben nem vagyok biztos. Talán nem abból kéne kiindulni, hogy ki az egyik alkatrész gyártója.
    A fanatizmus meg hülyeség. Azért ajánljuk sokan, mert a Dell néhány monitora nagyon jó ár/érték arányban van 50-70k között (ahogy a korábbi szériák is jók voltak). A 30-40k között nyilván mást ajánlanak. Hoztál rá talán ellenpéldát, mi gond van a Dell monitorjaival? Ha nem, akkor miért is nem lehet ajánlani?
    "Miért vannak ennyire a Dellre rákattanva ennyien?" Ha nem látod az okokat, akkor vagy nem ismered, vagy nem akarod érteni, mindenesetre egyik sem jó vitaalap.

    Olvasáshoz minek nagyon jó kontrasztarány? Durván nézve, mondjuk egy fehér alapon fekete szöveget szoktak olvasni az emberek (lásd: könyv, dokumentumok, stb). Hova kell ehhez kontrasztarány? És akkor ott van még a dinamikus kontraszt csilliós marketinges hülyeségei, amiket meg kár egyáltalán figyelembe venni (viszont pont emiatt meg kell említeni, nehogy megtévesztő legyen).

    Minek a HDMI bemenet? Szerinted mire nem elég egy DVI?
    DVI viszont azért valóban legyen rajta.

    Én a fullHD felbontást sem látom elsődlegesnek. Semmi hátrányát nem szenvedem annak, hogy "csak" 1680*1050 felbontás van a Dell 22" IPS paneles monitoromon. Sőt, játék alatt még hasznos is, hogy nem kell akkora vas alá.

    "Full HD a max felbontás ugye" - ezt meg nem értem, van ennél nagyobb felbontású monitor is, első körben pl. a 24", 16:10esek, pl. Dell 2412M.

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • Johnzy

    tag

    válasz haddent #14086 üzenetére

    Itt van a 4. idézet, hozzászólója!
    És ez a "visszamaradott" emberke egy DELL U2711-el tolja nap mint nap mestermonitorként és egy LG L227WT-vel segédkijelzőként...

    "Dell nem is saját paneleket pakol bele, tehát NEM DELLRŐL VAN SZÓ"
    Csak tájékoztatásul a nagy szakértőnek!

    Eizo CG243W: 445k
    24"WS LG.Display H-IPS (LM240WU4-SLA1 or LM240WU4-SLB1)

    Eizo CG245W: 577k
    24"WS LG.Display H-IPS (LM240WU4-SLA1 or LM240WU4-SLB1)

    Eizo CG275W: 680k
    27"WS LG.Display H-IPS (LM270WQ2)

    Eizo CG303W: cirka 1 milla!
    30"WS LG.Display H-IPS (LM300WQ5-STA1)

    Dell U2410: 135k
    24"WS LG.Display H-IPS (LM240WU4-SLB1)

    Dell U2711: 186k
    27"WS LG.Display H-IPS (LM270WQ2)

    Dell U3011: 335k
    30"WS LG.Display H-IPS (LM300WQ5)

    Dell U2412M: 73k
    24"WS LG.Display e-IPS (LM240WU8-SLA2)

    Dell U2312HM: 55k
    23"WS LG.Display e-IPS (LM230WF3-SLD1)

    Te most gyakorlatilag lehúztad a világ egyik legprofibb monitorokat gyártó cégét, köztük az EIZO-t ami full felső kategóriás monitorokat gyárt! A ha megfigyeled, a DELL-ekben ugyan az van mint a több száz kilós EIZO-kban. Gyakorlatilag MAJDNEM ugyanolyan kiváló elektronikával mint az EIZOban, bár ha utánna jártál volna, akkor tudnád, hogy a ColorEdge széria is azért olyan rohadt drága mert "EIZO" és mert van egy pici, beépített, de elrejtett kalibártora ami önmagában már nem egy olcsó játékszer...

    Szóval ennyit erről és zárásként hadd idézzem Hadházi Lászlót:

    "Köszönjük Gyula! Az ilyen vélemény pontosan olyan mint a fing! jobb ha az ember bentartja, mert..."

    [ Szerkesztve ]

    Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

Új hozzászólás Aktív témák