Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZo72

    tag

    válasz Merciless #20036 üzenetére

    Ha mindent megpróbáltál akkor tényleg lehet, hogy a hátsó jack csatlakozó ment tönkre.
    Bár azok nemigen szoktak egyik pillanatról a másikra tönkremenni, általában van valami előjele, pl. kontakthibára utaló recsegés, zaj, stb...
    Mondjuk előfordult olyan is, hogy valaki beletörte a csatlakozó végét az aljzatba...

    Még annyi jutott eszembe, hogy ha több csatornás alaplapi hangkártyád van akkor meg lehetne próbálni másik hátlapi csatlakozót használni a "szokásos" zöld kimenet helyett.
    Persze ezt a hangchipnek és szoftverének is támogatnia kell.
    (Ha csak 3 csatlakozód van hátul, ez valószínűleg nem működik.)

    Kb. így nézne ez ki hátulról:
    [link]

    Nálam pl. a zöld kimeneten szól a fejhallgató (zenéhez, játékhoz), a fekete kimeneten meg párhuzamosan megy erősítőre a hang (pl. filmnézéshez).
    A hangkártya szoftvere megkérdezte mit csatlakoztattam a zöld és fekete csatlakozóra én pedig mindkettőre kiválasztottam, hogy "front speaker".
    (Mondjuk ez VIA chip, nem Realtek.)

    Ha nem tud ilyet a kártyád vagy így sem működik, akkor vagy használod az előlapi csatlakozót, vagy veszel valami gépedbe illő hangkártyát.

    Ha csak valami alap kártya kell, gondolom 4-5.000 Ft-ér megkapod valami közeli számtech. boltban, ha komolyabb kell, akkor meg olvasgass itt tovább oda/vissza...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák