Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • louigi69

    csendes tag

    Sziasztok, eddig csak olvasgattam a témát, de most aktuális kérdéssé vált a gépvásárlás és szeretnék segítséget kérni Tőletek. Kaptam ajánlatot a következő konfigra és örülnék ha megírnátok a véleményeteket, illetve hogy melyik alkatrész helyett Ti mit ajánlanátok. Előre is köszönöm.

    Alaplap: Gigabyte P35-DS3P
    CPU: Intel Pentium Core 2 Duo E6750 2,6/1333 BOX/4M
    RAM: 2x1 GB Kingmax 1066 DDR II
    VGA: Gigabyte NX9800GTX 512 MB GDDR3, 256 bit, TV out, 2xDVI, PCI-E 2.0
    Ház: Deer 115 BK 400 W fekete
    DVD író: LG H55 L OEM LightScribe fekete
    HDD: Samsung 250GB 7200 rpm SATA II, 16 MB

    A nettó ára ennek a konfignak 156.000 HUF, ennél sokkal többet nem tudok most rászánni.

    Amire kíváncsi vagyok:
    - Túl erős a videókártya, esetleg még egyszer ennyi RAM beszerzését szükségesnek tartjátok?
    - Lehet hogy hülye kérdés, de ez így összerakva működőképes? Ugyanis egy oldalon ahol van gépösszerakó, ott azt írta a procira pl. hogy nem jó ehhez az alaplaphoz.
    - A táp gondolom nem igazán jó, amennyire tudom nem árt egy jobb fajta...
    - Minden véleményt köszönettel veszek, én sajnos annyira nem értek a témához, mint itt néhányan :R

  • louigi69

    csendes tag

    válasz Qru #9681 üzenetére

    Köszönöm a véleményt... nézegetem közben a bolt árlistáját, 8800 GTS 512 nincs rajta, majd max rájuk szólok, hogy rendeljenek olyat. Táp meg Chieftec 450W-s van, azt hallottam azok sem rosszak. Hümm hümm, a Cross Fire az mit is takar? :)

  • louigi69

    csendes tag

    válasz louigi69 #9679 üzenetére

    Sziasztok, folyamatosan számolgatok, hogy végülis milyen legyen a gépem. Az előzményben leírt konfig állandóan változik, köszönhetően a hasznos tanácsaitoknak :)
    Adtak a boltban még egy olyan ajánlatot videókártyára, hogy 9600GTS 512 MB, aminek a nettó ára 31.000 körül lenne. A kérdésem, hogy sokkal rosszabb lenne, mint a kétszer ennyibe kerülő 9800GTX 512MB? (Tollal írták rá az ajánlatra, szóval a típust jobban nem tudom leírni...) Mert ha nem sokkal, akkor lenne pénz a jobb minőségű tápra, procihűtőre, meg egy jobb házra, bár nem szívesen spórolok a videókártyán, biztos van oka, hogy feleannyiba kerül. Szeretném, ha a gép vinné az újabb játékokat, pl. a GTA4-re várok nagyon, remélem elindulna az új gépen. Előre is köszönöm a válaszokat.

  • louigi69

    csendes tag

    válasz mave13 #9718 üzenetére

    Nah, csak hogy lássuk milyen amatőr vagyok... 9600GT512, ez volt tollal az ajánlatra írva... és én az 5-öst szépen S-nek néztem :D Szóval igen, 9600GT 512-ről van szó. A gépet egyébként szeretném majd a játék mellett videóvágásra is használni, mert amatőrfilmezni kellene. Néha (nagyon néha) meg 3DSMax-ra is.
    A bolt árlistájában egyébként nincs 8800GTS 512, de gondolom rendelni tudnak. Egyébként utánanéztem és valóban ez tűnik a legjobb választásnak, mivel a 9800GTX nem sokkal jobb, viszont drágább. Tuningról essen pár szó: nem szoktam ezzel élni, de ha csak abból áll, hogy nagyobb hűtő kell rá, meg overlockolni, akkor talán belevágok.

    Amit még kérdeznék Tőled: azt írtad korábban, hogy nem árt egy procihűtő sem, mert a gyári nem elég jó. Mivel sokkal nem léphetem most túl a keretet, azt tervezem hogy elvagyok még a gyárival és 1-2 hónap múlva veszek majd jobb hűtőt... ahhoz kell szakember, hogy rátegye a procira, vagy megpróbálkozzak vele? Régebben szerelgettem a gépeimet, de ezekhez az újabbakhoz nem szívesen nyúlnék hozzá, főleg nem a proci környékére.

    A másik dolog a vinyó: a Samsungoktól van esetleg jobb megoldás? A mostaniban pl. 120-as Maxtor van legalább 5 éve és nem sok bajom volt vele (az igaz, hogy a mobilrack elfüstölése miatt egyszer elszállt a boot szektor, de sikerült GetDataBackFromNTFS-sel elég sokmindent megmentenem. Utána egy format és azóta jól megy.). Ilyen árban mint a Samsung, a boltban 8MB cache-s 250GB Maxtor van, kicsivel (2000 Ft-tal) drágábban 8MB-s, 250 GB Western Digital.

    Egyelőre ennyi, örök hála a segítségedért.

  • louigi69

    csendes tag

    Nos, kezd körvonalazódni a konfig, ha minden jól meg a jövő héten már megyek is venni. Így néz ki jelenleg, szeretném a segítségeteket kérni. Ti mit változtatnátok rajta?

    Alaplap: GIGABYTE EP35-DS3P
    Proci: Intel Core 2 Duo E6750 (2.66GHz/4MB/1333MHz) (s775) BOX
    VGA: Gigabyte GF NX 8800GTS 512MB GDDR3, 256bit, TV-out, DVI (PCX)
    RAM: Kingmax 2x1GB DDR2 1066MHz
    HDD: HDD 250GB WD 7200 RPM SATA II 8MB
    Táp: CHIEFTEC ATX 450W 12 CM
    Ház: COLORS-IT 9003-C4, FEKETE
    Optika: LG DVD+/-RW/CD-RW, Lightscribe, OEM (GSA-H55L), fekete

    A vinyót még majd a boltban megérdeklődöm, hogy ugyanez 16MB cache-el van-e. Az sokat számít egyébként? A ház nekem tetszik, a gyári táp gagyi, de ezzel a CHIEFTEC-kel remélem jó lesz. FSP-t nem rendelnek, ma mondták a boltban... :((

    [ Szerkesztve ]

  • louigi69

    csendes tag

    Sziasztok, már majdnem mindent eldöntöttem, viszont most újabb segítségre lenne szükségem. 60e forint körül melyik videókártyát ajánljátok? Ma megyek megrendelni a gépet, de még mindig nem vagyok biztos 1-2 dologban. Ilyen konfighoz lenne...

    Alaplap: GIGABYTE EP35-DS3P
    Proci: Intel Core 2 Duo E8200 vagy E8400 (még nem döntöttem)
    VGA: Gigabyte GF NX 8800GTS 512MB eddig ez a nyerő, de evitiguF korábban azt írta, hogy ref. kártyák, csak a matrica meg a körítés más (az mi hogy ref.? refit?). Szóval örülnék ha ajánlanátok alternatívát.

    Táp: CHIEFTEC ATX 450W 12 CM (FSP-t nem rendelnek a boltban, úgyhogy marad ez valszeg)

    RAM: Kingmax 2x1GB DDR2 1066MHz

    Amire tehát kíváncsi lennék, hogy ebben az árban melyik videókari lenne...hmm mondjuk úgy, stílusos :D
    Köszi.

Aktív témák