Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • mzso

    veterán

    válasz #56474624 #38815 üzenetére

    Az a felvételek hiányossága és jó eséllyel jelentősen túlzott a valósághoz képest amit a hangfallal hallasz. Érdekes nekem nincs a miniatürizált zenekar a fejemben érzésem.

    (#38814) szilu7
    Nyílván két füllel hallgatsz. De mivel amikor hangfalakkal hallgatsz zenét nem egyesével vannak kipakolva a hangszerek a valós élménytől távol áll.
    Amúgy nem tudom miért nem használnak műfejet nem sokba kerülne berakni egy olyat is. Azt nem is kéne turmixolni csak a dinamikát hozzáigazítani a médiumhoz. Egy plusz cd ára meg 10 forintos nagyságrend (internetes terjesztésen meg annyi sem).
    (#38816) guppy
    Ezt sem cáfolni sem erősíteni nem tudom. Bár szerintem igen érzékeny membránokat tudnak készíteni.
    Az meg, hogy az apró részletek elvesznek amik a hangszerhez közeli mikrofonok felvesznek normális. Pl a nagyzenekari művek nem úgy vannak kitalálva, hogy ott ülj a hangszerek mellett. Múltkor egy napig kerestem olyan verziót Bach cselló szvítjeiből ahol nem hallatszik hogy a fószer nagyokat lélegzik, meg az irritáló hangok amikor az ujjait mozgatja a húron. Nem találtam, csak egyet ahol minimális.

    Az más kérdés hogy populáris zenénél legtöbb estben nem is beszélhetünk valós térről a sok szintetizátor és elektronikus hangszer miatt.

Aktív témák