Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Shufny

    őstag

    válasz FireKeeper #17400 üzenetére

    Összegezve a véleményemet a CAL! -ról. (bár sok újat nem tudok mondani)

    Szerintem mindenütt részletesebb a HD668B, de ami a lényeg, hogy középen nem sokkal. Főleg, hogy van egy gödör a középtartomány tetején, amit egyből egy hatalmas hegy követ. Ez a háttérbe szorulás a legnagyobb gyengéje a CAL! -lal szemben. Száraz és vékony lesz tőle, szemben a Creative nagyon telt és élő hangjával. Az utóbb említett jó mélyre megy, és nem élesen ütős a kiemelése. Inkább kicsit mosottan brummogó. Itt a Superlux sokkal természetesebb, de jópár elektronikus műfajnak nagyon jól áll ez. Viszont dinamikának kicsit betesz ez a lassúság. Magasan schawo -val ellentétben én elég részletesnek érzem a 668B -t, de az egyenletlensége ugye kifejezetten bosszantó. Nagy kiemelés miatt sokkal fárasztóbb tud lenni a CAL! -nál, aminek mint írtam van egy csúcsa ~10kHz -nél, de közel sem annyira irritáló. Biztosan közrejátszik, hogy ez is valamivel mosottabb.

    Tere kifejezetten tetszett. Nyílván nem nagy, de hordozhatóhoz képest figyelemre méltó. Nem csak széles, de megfelelően mély is, és koherens.

    Nagy plusz még, hogy szerintem nagyon kényelmes. Nekem kellemesebb viselet volt, mint az általam próbált Sennheiserek. (nyílván melegebb a velúr párnásoknál)

    Lebontva a hangját így részletekre, sokkal rosszabbnak tűnik, mint a HD668B, de összhatásban szerintem versenyképes. Sokaknak (a többségnek?) élvezetesebb lehet az élettel teli közepe. Nem beszélve a mélyéről, a divatosabb elektronikus műfajokhoz.
    Szigetelése nekem kevés volt utcára, de ezt is mondták már többen is. Továbbá itthon meglepődve konstatáltam, hogy elég komolyat tud zajonhani a kábele, ha babrálják. Utcán fejhallgató mivoltából fakadóan nem volt probléma. Ruha alatt elvezetve nem mocorgott.

    Komolyzenéhez melyik? Na ez egy fogós kérdés. Én nem tudom eldönteni, hogy ellensúlyozza-e az előnyeit a Superlux -nak az 5kHz feletti borzasztó egyenletlensége, vagy sem.

    Ha a nemrég linkelt moddal és/vagy kábelcserével tényleg lehet segíteni a mélyein, akkor végképp nagyon jó vétel. Viszont most, hogy felment az ára, és vannak (mikor mennyire :D) Superlux -ok, nehéz kérdés, hogy mennyire éri meg. Vannak annyira közel, hogy jobban megérje valakinek. Szerintem biztonságosabb választás hangban, viszont akit egyáltalán nem irritál a Superlux -okra jellemző magas (és magas-közép), azoknak az jobb választás.

    Köszönöm FireKeeper -nek, hogy kölcsönadta nekem a hétvégére. :R

Aktív témák