Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diegho

    nagyúr

    válasz Xelo #1092 üzenetére

    én 2-3 embert olvastam akiknek gondjuk volt vele, ebből 1 ember fogott ki kapásból 3 rosszat ha jól emlékszem. nekem is ez van. legújabb firmware-el nincsenek gondok. amúgy meg diamondback-ből haveri körben több mint 10 halt már meg, akárcsak mx518-ból szóval minden elromolhat. egy a lényeg, ha low senses vagy és q3-al játszol, ergó nagyokat rántasz akkor ne vegyél lézeres egeret mert nem tudja az extrém rántásokat lekövetni.

  • Yamaha R1

    tag

    válasz whYz #1588 üzenetére

    Látszik... ...rosszul látod barátom. Egy prémium számítástechnikai alkatrészeket (nevet direkt nem mondok) forgalmazó cégnél voltam jóideig futár. Az összes eddig megjelent profi egeret-egérpadot (1-2 kivétellel) volt már szerencsém hosszabb-rövidebb ideig tesztelni/kipróbálni/magaménak tudni. Emelett 5 éve játszom magasabb szinten 1.6-ot (a profi szót direkt nem használtam, mert MO-on ma nincsen ilyen fogalom). Hidd el, konyítok valamit a témához.

    A lézeres technológia ma még nem teljesen kiforrott, de jó úton halad. Bár sok értelmét nem látom, mert a mára már szinte tökéltessé vált optikai szenzorok (Logitech MX518, Razer DB, MS 1.1) is le tudják követni az emberi kéz által kifejthető maximális gyorsulásokat hiba nélkül. Erről is lehetne vitatkozni, sok értelme nem igen lenne.

    (Le kell szögeznem, nagyon kicsi sensel játszom, ezért is kell a legnagyobb Func F szériás pad). Az eddig megjelent lézeres egerek az én sensemmel használhatalanok voltak. Mivel kis módosításokkal ugyan az a lézer került a Copperhead-be, illetve az első szériás G5-be sok különbség nem is lehetett a két egérke között. Zoomolásnál néha nagyon nagyokat kell rántani. Se a G5, se CH nem tudta lekövetni őket. Előfordult olyan eset, amikor meg se mozdultak. Aztán jöttek az egyre újabb padok, firmware-k, valamit javult a helyzet, de az alapkoncepció maradt: nem az igazi. A kék javított G5, már egy fokkal jobb volt, nem volt olyan eset, hogy ne mozdult volna az egér, de néha 100° helyett, csak 60at fordult. És még sorohatnám...

    Nade az Ikari: volt szerencsém kipróbálni. Nem játszottam vele órákat, csak talán egy negyedet egy Steel 5L padon. Fényévekkel jobb a fentebb felsorolt egereknél, de még mindig messze nem tökéletes. Az én sensemmel meg tudom zavarni, ha tényleg igazán nagyokat rántok. Itt nem szándékos idegbeteg rángásokra kell gondolni, hanem tényleges játék közben jelentkező mozdításokra. Egyszerűen fogalmazva, nem annyit megy, amennyit kellene. A CS közösségi honlapján (itt sem említek konkrét nevet) lesz ismét nagy egér és egérpad teszt. Érdemes lesz elolvasni, hogy valóban komoly játékosok mit fognak nyilatkozni pl. az Ikariról.
    Egyébiránt itt az a gond, hogy a gyártók rontják el a dolgot. "Játékos egér", "Profi egér" stb. szlogeneket nyomnak, a sok hülye user meg eszi. Bár nem ismerlek személyesen, de nem tartom kizártnak, hogy nagy sensel játszol. Ebben az esetben pedig nem lehet gond az egérrel. Kis mozgásokat könnyű lekövetni. Csak ugye, aki "profi egeret" vesz és nem csak lövöldözik egy kicsit, az nem egy egérhúzásra 2x körbeforduló sensivel fog játszani.

    Egy érdekes sztori a végére: Bejött annak idején a Razer CH. Profi játékosok ajánlásával próbáltak minnél több embert rábírni a vásárlásra. Nagy szlogenek "profi játékosokkal közreműködve fejlesztettük, minden profi ezt használja". Képbe jött az egyik legjobb SK játékos, SpawN is. Reklámot forgattak vele, szokásos molinók stb. Az egyik LAN alkalmával kiderült a turpisság, amikor leesett a srác egere és elromlott. SpawN egy CH házba bújtatott DB optikás egérrel játszott...

    [ Szerkesztve ]

  • whYz

    addikt

    válasz Fred K. #2083 üzenetére

    518 - ritka egy szar felület... régen elég sokat használták mert olcso és szép de mára kiment a divatból és miért? mert nagyon izzad rajta a kéz :( pár óra után hihetetlen rondán néz ki és a folyamatosan takaritani kell
    g5 - a régi(barna) felülete is már jobb volt az 518-nál és azt hülyeség h annyival rosszabb lenne az ujnál... amit észreveszel rajta h valamivel jobb felület(nem fényévekkel) és 1 gomb... az 1000hz-t nem fogja senki észrevenni... ja meg a firmware: kb 2perc frissiteni és ugyanaz mint az uj

    amugy én nemszeretem a g5 alakját... nem gamere fejlesztették annó és tényleg winfosban nagyon szeretem elvagyok vele de ha játszani kell és rángatni akkor elfelejthető :( persze lehet valakinek bejön

    ha mid vagy high sensen tolod akkor nem fogsz semmi különöset tapasztalni a lézerből csak és kizárólag low sensen van vele gond akkor is elég speckó(vagy k*va nagy vagy gagyi szövet) padot kell szerezned hogyha ki akarod akasztani :DD

    [ Szerkesztve ]

  • jaffa 2843

    Ármester

    nah megjött a DeathAdder BlackEdition.. kb 5 percet volt rajta a kezem, kissé nagynak érzem, de nem kényelmetlen, sőt ahogy visszaraktam a kezemet a X7-re éreztem is a különbséget.. X7 pihen a sarokban... :D
    oldalt a csuszásmentes rész nagyon bejövős, de a teteje sem olyan rossz
    Az oldalsó gombok ugyanúgy nem esnek kézre mint az előzőn a claw grip miatt, de legalább nem kell megszokni hogy máshol vannak :D
    a döntött formától kicsit féltem, de igy visszanyúlva az A4tech-re érezhetően jobb

    firmware-t érdemes frissíteni? 1.0-át ír driverben

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • Prison85

    senior tag

    válasz bognar110 #9887 üzenetére

    Szia! Nekem Imperatorom van, tudnék róla mesélni. Kezdjük a rossz tulajdonságokkal:

    -MX518 után szokni kell az oldalsó fényes műanyagot. Eleinte zavaró lehet, de pár óra játék után fel sem tűnik. Ugyanez jellemző a DA-ra is

    -ahogy én tapasztaltam kemény felületű pad illik alá, mert a teszkós ócskaságon magától is életre kel a szenzor. Qck-n sem valami pontos, de lényegesen jobb, mint a száz forintos alátétek (persze ez egyértelmű)

    -a szenzor kényes a porra és koszra. Én minden játék előtt áttörlöm a padot, hogy lehetőleg semmi se kerüljön az egér alá. Okozott már bosszúságot

    -oldalirányban nem mozog a görgő, értelemszerűen nem programozható

    -emelésre érzékeny. Többen is írnak a Z-axys problémáról, sajnos ez az 5600-as lézer szenzor átka. Ha megemeled, akkor egy kicsit ugrik a kurzor, de közel sem annyit, mint a Mionix

    -drága

    Pros:
    -letisztult design - szerintem. Ha nem üzemel, akkor egy sima fekete egér, ami nem szúr szemet a laikusoknak. Szoftveresen ki lehet kapcsolni a ledek működését aktív állapotban is

    -állítható távolságú oldalsó programozható gombok. Az egér alján található egy "kapcsoló", melyet ha benyomva tartunk, akkor el tudjuk mozgatni a gombokat abba a helyzetbe, ahol a hüvelykujjunknak kényelmes.

    -részletes szoftver, melyben minden lényeges dolgot megtalálhatunk és átállíthatunk (frekvencia, DPI, gombok kiosztása stb)

    -jó firmware támogatás, ami többnyire a Razerre nem jellemző - lássuk be

    -kopásálló talpak még kemény padon is (nálam Razer Vespula /Control side)

    -nem folyamatos, hanem szakaszos/darabos görgő - nálam kifejezetten jó pont

    -nem kopik le a logó (mint Roccatnél) :D

    Összességében az Imperator egy egész jó egér, de nem éri meg a 30-40%-os felárat a DA-hoz képest. Inkább utóbbit választanám és vennék hozzá egy új padot. Az 5600-as DPI-t pedig hagyd figyelmen kívül, én 1300-on használom 1920x1080-as felbontáson, 1280x1024-en 800on ment

    BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz hoffman_ #11765 üzenetére

    Übereli? Mégis miben? Az Avago ADNS-S3888 (3.5G) abból a szempontból előrelépés, hogy abban már nincs prediction (pontosabban a DA v1-ben kapcsolható volt firmware-frissítéssel), de az is kb. olyan volt, mint a halottnak a csók.
    Így is lekezel hibátlanul bármilyen rántást, amit ember képes véghezvinni. 1600, ill 1800 dpi is bőven kielégítő (nekem még sok is), még high sens-eseknek is (akik nem ismerik a konzolt...).

    Avago ADNS-A3070/A3080, Avago ADNS-S3088: @800 dpi
    Avago ADNS-S3668 (3G): @800 dpi
    Avago ADNS-S3888 (3.5G): @450 / 900 dpi
    +500 Hz, oszt' csókolom.

    Avago ADNS-A2020 (MX 300, MX 500): szintén remekbeszabott darab, bár az egerek 8 bit-es data path-jának megvoltak a korlátai (na nem mintha egy egyszerű halandó nagyon feszegette volna őket...), ellenben emelt polling rate-vel elképesztő teljesítményre képes. Némi prediction van, de igazán nem akadályoz semmiben. 500 Hz az ideális. Ettől függetlenül a következő generációs "S" a 12 bit-es data path-val végülis nem volt rossz lépés.

    Avago ADNS-S2020 (MX 310, MX 510, G1) is egy olyan szenzor, amire már azt mondom, hogy ennél "jobb" kb. fölösleges. 12 bit-es data path-val bőven-bőven jó. Itt is van némi prediction, de szerintem csak kötekedés lenne igazi hibaként említeni. 250 Hz az ideális. Én a Logitech helyében sokkal tovább kitartottam volna mellette (csak ugye a Vérpistikék...).

    STMicroelectronics OS MLT 04 (MS 1.1 / 3.0) is egy remek szenzor, az egyik legjobb a mai napig, pedig a bevezetése óta eltelt ~10 év (!). Igaz, hogy "csak" 400 dpi, de az is teljesen jó akár professzionális szintű játékhoz is. Meg azt se feledjük el, hogy a képfeldolgozást egy 9000 FPS-es (!) DSP biztosítja. Pedig nem ma jöttek a gyártósorról (pl. DB 3G-ben is "csak" 6400-as van, pedig hány évvel utána érkezett).. Sokan sírnak, hogy ezzel egy év, mire a FullHD-s monitorukon áthúzzák az egeret; én olyankor csak legyintek. 2048x1536-os felbontáson átlóban volt 13 cm :U a padon... Prediction nincs. Az amúgy tekintélyt parancsoló perfect control pedig még tovább javul, ha a polling rate-et emeljük (1000 Hz).

    Nálam ezek a szenzorok krémje. :)

    Ennél tovább "fejleszteni" teljesen értelmetlen. Pontosabban abból a szempontból nem, hogy akkor a Vérpistikék nem vennék meg, mert nem a legújabb 776462 csillió dpi-s lézervacak van benne. Sok lúd pedig disznót győz. Sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz abalint88 #12704 üzenetére

    "de egyik ott ajánlott egér sem volt túl vonzó árban"

    Árban?? A legdrágább a Razer DA v2 (~13k) és a SS Ikari Optical (~12k). Minden más 10k alatt...

    Lézer: Nem a felület miatt. Nincs ebben semmi logikátlanság. Szinte az összes szenved valamilyen defektben; vagy perfect control gyengeségek, vagy pozitív / negatív gyorsulás.
    Az tény, hogy sokat fejlődtek az elmúlt 5 évben, de még mindig az optikai (amiben benne foglaltatik az infra is) megoldások a legjobbak.
    To be blunt --> Csak hypeolva van, Vérpistikének vagy Vértelen Sándornak :DDD meg nem tűnik fel a 3 cm-en való pöckölés közben, hogy amit tizensokezerért vett, mennyire is defektes ---> ebből következik a sok ajnározó cikk meg teszt.

    Nagy méretű, egerek:
    ---------------------------------
    Logitech MX 500
    Logitech MX 510
    <3
    Logitech MX 518
    Logitech G400
    Microsoft Intellimouse Explorer 3.0
    <3
    Razer DeathAdder v1 @ Firmware 1.40
    Razer DeathAdder v2 / DeathAdder Black Edition
    Razer Boomslang 2007 CE Edition
    SteelSeries Ikari Optical (ebből a Laser sem olyan rossz, de az Optical jobb)

    Azért van miből választani.

    Amit már nem látsz boltokban, azt lehet apróról vagy újonan e-bay-ről / amazon-ról (nem is túl húzós árakon - még postával sem).
    Bizonyos esetekben (mint pl. ez) megéri kicsit küzdeni - elvégre jópár ezret akarsz költeni egy olyan beviteli eszközre (amit valószínűleg napi rendszerességgel, hosszú órákig fogsz használni), ami tényleg jó és sok évig kiszolgál.

    [ Módosította: 7 ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • MarcZ

    senior tag

    válasz 2o1i #20869 üzenetére

    Egyáltalán nem rossz a G400 kábele, sokkal jobb, mint a G5-é, csak elsőre néz ki annak. Mellesleg nem a G5-öt akarom elszólni, mert azok közül, amiket próbáltam, a G5 a második kedvencem, nagyon szeretem, jó kis egér 800 CPI-n az "új" firmware-rel, de a G400 sajnos jobb. Amúgy igen, a G5 görgője nekem is jobban tetszett, de a G400-é sem rossz, hozzá kell szokni csak.

    A man's got to do what a man's got to do.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz keke69 #21904 üzenetére

    Egy G9x árából 3-4 jó egeret veszek. :>

    Egy időben én is folyamatosan kísérleteztem, de mára rájöttem, hogy ami bevált, azon fölösleges variálni. Én még mindig a G9x-et venném (ha évek óta lenne G9-em és kézre esne).

    "Én ahogy olvasgattam nekem az jött le hogy az optika játékra jobb mint a lézer."

    Tény. Azért lézeresek között is akad egy-kettő nem rossz. Pl. megintcsak G9x.

    Ha kilövöd az eBay-t, a választék jelentős hányadától fosztod meg magad.

    -------------------------------

    NY124: Varázslat helyett inkább firmware.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • WolfheartGR

    őstag

    válasz tothgergo90 #21971 üzenetére

    Mivel az illető akit megszólítottál épp LAN-on van ezért én válaszolok.
    Rengeteg egér járt a kezei között, legtöbbjük épp lanon. Illetve a topik összefoglalót is ő írta, ami cakkompakk elkerülte a figyelmedet. Mindamellett a márkanévre visszakeresve épp elégszer le lett írva, hogy a termékeik drágák, hemzsegnek a tervezési hibáktól, élettartalmuk sem épp magas, ha ez nem lenne elég általánosan pontatlanok és pofátlanul drágák az eszközeik. A tévesztés nem feltétlenül a szenzor hibája, egy rossz firmware és akármilyen jó szenzor, kenheted a hajadra. Láttunk már ilyent is sajnos. Ezen felül ajánlott a nemzetközi fórumokon mondjuk ESR és Overclocknet-en is nézelődni. Ott sem kedvelik igazán a Roccat eszközeit, nem véletlen.

    És van egy tippem, hogy nem natív az a 4000CPI. De legalább felesleges. :))

    [ Szerkesztve ]

    ‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

  • drtimot

    aktív tag

    válasz unknownerror #24271 üzenetére

    Ökölszabályként mindenképp igaz az, hogy ha nincs egy egér ott az első hozzászólásban, annak jó oka van. Hogy konkrétan az általad felsoroltakról mondjak véleményt: A Genius és Sharkoon márkát jobb elfelejteni, se teljesítményben, se gyártási minőségben nem állják meg a helyüket. A Tesoro elég új márka az egér-piacon, nem sok tapasztalat érkezett még be az egereikről, így mindenképp rizikós vétel. Elvileg egy A9500-as Avago szenzor van benne, ami egy nagyon gyakori szenzor, de lehet vele rossz és jó egeret is csinálni. (ld.)

    A Xornet szerintem egy OK egér, a 4 közül mindenképp a legjobb. Ha nem low-senses FPS-re fogod használni, vagyis nem fogod a szenzort a tűréstartománya szélén mozgatni, és a fogása fekszik a kezednek (elég egy tömzsi, egyedi alakú egérről van szó), akkor egy korrekt vétel lehet. De semmiképp nem hibátlan, sajna olvasni panaszokat a görgő minőségére, vagy hogy nem szeret minden szövetpadot, főleg a homogén feketéket, illetve anno. olvastam a CM egerek durva firmware-gondjairól is 64bites windows alatt, de lehet, hogy azt már megoldották. Ezeknek érdemes lehet utánanézni, mielőtt ilyet veszel.

    Szerintem azért nézd végig még egyszer az ajánlottak listáját, hátha megtetszik valami onnan is.

    szerk: whYz sokkal frappánsabban fogalmaz, mint én :)

    [ Szerkesztve ]

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • drtimot

    aktív tag

    válasz lukaszokni #26539 üzenetére

    Sajna nem tökéletes. Sok rá a panasz, magas DPI-n nem követ jól, panaszkodnak a szoftverezettségre is, firmware bugok, stb.

    Ráadásul elég új még, így az anyaghasználattal, tartóssággal kapcsolatos kérdésekre még nem tud senki válaszolni érdemben. (De azért máris sok helyen olvashatsz avval kapcsolatban, hogy a fő gombok összeérnek közös lenyomáskor, és a görgő hangos vagy éppen rosszul áll. Az ilyesmik pedig gyakran megfontolatlan tervezés eredményei, nem pedig véletlenek, vagy minőségellenőrzési hibák, amiket még ha ki is javítanak a következő gyári sorozatra (aztán ki tudja, neked melyikből jut), nem túl bíztató)

    Szóval kicsit lutri, ahhoz meg drága, hiába mondtad, hogy tekintsünk el az ártól :)

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • izee

    senior tag

    válasz wwenigma #31779 üzenetére

    Konkrét típusért kérdezd az eladódat. (végülis neki fizetsz, nem nekünk)
    Pongyolán idézve: "Ma a tárgyainkat szeretjük és az embereket használjuk. Régen meg fordítva."

    Ha nem jó az ajánlott, akkor kihagyom a képletből a lencsét és a firmware-t, marad a szenzor.

    Keresek vizsgált egereket [link] [link] [link] [link]nem ajánlás, csak lista

    Majd ellapozok a Kiemelt szenzorok: -hoz (keresés: CTRL+F!!!) és választok. (+ AM010 N1301T/N1303T ; PMW3366DM-VWOU)

    Ahol kinyílik a nagykapu (tekintve, hogy jobban szeretek válogatni avagy "majd én azt tudom") egyrészt PMW3310H ;
    majd S3988
    Továbbá idézem: "Az A9500 / S9500-ös Avago szenzorral szerelt példányok egészen jók, de esetükben is tapasztalható +5%-os, felületfüggetlen pozitív gyorsulás." Nem beszélve a lencséről és firmware-ről. Ez az amit a Revoltec-től kezdve szinte akármilyen márkában megtalálok.

    Tovább bővítve kéne valami kompromisszumos, csak valamivel jobb legyen mint az előző selejtes egerem:
    3305DK
    Megkockáztatom/megelőlegezem: 3507DK/3509DK (főleg Zalmannál)

    500Ft (ötszáz Ft) felett abszolút kerülnék minden A5050 szenzort, akármennyire középszerű is, mert Azzal hamisítják a Razer Abyssust.

    Megjegyzés:
    Feltehetőleg A9500-hoz mérhető az SS ikari laser, stb. kicsit jobb egerek igen ritkán alkalmazott szenzora.
    Továbbá az A9500 alatt említeni kell a PLN 2032, PLN 2033 -akat és A9800-at, szerény megérzésem szerint ebben a sorrendben. Nem tudom, de elképzelhető, hogy jobb mint a 3305DK, viszont fölösleges pénzkidobás. Vonzó dolog egy lecsatolható vezetékes Giga M8600, csak azzal a szenzorral kissé igénytelennek kell lennem használatkor + egyszerűen drága. Ma úgy megy, hogy feltétlenül mindig kell lenni valami nyűgnek, hogy a jó se mindenkinek feleljen meg. Lásd G502. Ezzel megteremtik a választás illúzióját. Egy Logitech, HA MÁR akkora név, odafigyelhetne... de nem. Ehhez képest egy Speedlink, stb. annyiból tisztességes, hogy hagyja magát noname-nek tekinteni. Ha kell kell, ha nem nem...

    Nekem 400cpi-s az egerem és 1280 pixel széles a monitor. Windows asztalon 800 és 1000cpi-s egér után kellemetlen csuklómozgással jár , különösen annak rossz ez, aki koptatja az asztalt vele kb. 7cm-en. Van még egy másik jó egerem 1800cpi-s, de Windows asztalon kissé gyors, ezért is csak 800-on használom.
    Egyértelmű, hogy 1800cpi-s egerem maradhat egészen 2560x1600 / 2560x1440 pixeles monitorig. (Egy DVI kábel ennyi pixelt tud kiszolgálni). Dupla pixel (horizontálisan), dupla+200 cpi.
    Erősen ajánlott 2000 alatt tartani a cpi-t és hála Istennek semmi szükség magasabbra venni. Játékok? Csakis in-game sens! 4k monitor? Oldd meg :P (számomra jövő idő)

    Zowie, SS, Logi, Razer + különc márkákon kívül általában az alábbi számokkal sejtetik, hogy milyen szenzoros az egér:
    A3090 - 3500/4000 cpi
    PMW3310H - 5000/7000 cpi általában
    A9500 - 5040 cpi / 5600 cpi( utóbbi interpolációval? meghamisítva)
    PLN 2032 - 6500 cpi
    A9800 - 8200 cpi
    3305DK - leginkább 3200cpi asszem

    A topiclistánkban elméletileg csak tartós egerek vannak, de nem lepődnék meg egy-egy SS/Razer típus korai meghibásodásán ;]
    Annyi, hogy Logitech kábelt magadnak is tudsz cserélni olcsón ebay-ről, többinek forrasztani kell, csak úgy mint a mikrokapcsoló cserét. Van egy alkalmas ember, akire ezt rábízhatom némi pénzért. Előbb-utóbb kénytelen lesz az ember 2 db jó egeret magánál tartani, hogy amíg megjön a csere kábel vagy csere kapcsoló és beszerel(tet)i, addig is legyen.
    Egy és egyetlen egeret a legnehezebb ajánlani tekintettel a meghibásodási hajlamra. Egyeseknek egér-múzeuma van ;] , nekik azonnal van másik. A halandók maradéka nem raktározik (bár igazából kéne), és az olcsón-jót-gyorsan hármasból szinte garantáltan a "jó" nem elérhető, jobb esetben csak az "olcsó"-ra kell ráfizetni.

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • izee

    senior tag

    válasz wwenigma #31826 üzenetére

    Az első A4TECH már bent van a listában. Szerintem Jaffa próbálta is, van neki egy olyan. Innentől egyenes az út, vannak már A9500-ös ajánlások. Fél éve frissült és kicsit lazább lett akkor a követelmény.
    Itt állunk. Ami eddig jó volt, lehet folytatni. A tények már csak tények, de némi érzékenység nélkül az emberek felé, ez egy diktatúra is. Amikor idejöttem rögtön kiakadtam én is, szívesen elzavartam volna egy specifikus topikba a népeket. Inkább nézek...megvan a megmondóember. Megnézem forumkeresővel kizárólag az ő kommentjeit és kezdem megérteni. Csak egy kicsit komolyan kell venni, mint egy előadást vmi jó oktatótól. Ugyanis az élvonalat szorosan súrolja.
    Az egér elsősorban eszköz, kevésbé státuszszimbólum.. Most úgy állunk, hogy itthon általában vagy nincs jó vagy nem olcsó vagy használt vagy ebay-es, amazonos. 1.1a és 3.0 az utóbbi csoport, de általános felhasználásra ajánlott. Csak szokni kell a 400cpi-t. De a mai világban nem futnak felesleges köröket az emberek megváltoztatására. Majd fognak... ha egyszer fontos lesz a balansz.

    Márpedig ami rossz egér az rossz. :))
    Nem grafikáztam, de nemhiszem, hogy grafikai munkához rántani szokták az egeret. Lassabb tempónál 0% gyorsulás egész elfogadható, sztem az A9500 tudja. Így nézve boltból a legolcsóbb talán éppen az XL750-ed(,ha lencse és firmware is stimmel).
    Van egér ami mindenre jó, és van ember akinek csak feleannyira kell, de magának kell kitapasztalni, hogy mégis melyik paraméter hiányával tud együtt élni, mert itt nem ölnek energiát abba a megállapításba, hogy egyik egér csak LOD-ban gyengus, másik rántásnál elvérez, harmadik, gyorsan kopik/romlik, stb. és ezek durva kombinációja. Szóval munka van mindennel, meg pénzkidobás. Nade mit lehet tanácsolni... ok legyen ideiglenes egered, legyen könnyen gyorsan gariztatható, azt csá. Vagy esetleg legyen a szar egér egy tartós szar egér. Itt kéne még ajánlás, az igénytelen ember is ember. A "nekem bevált" szubjektív, de forumon illik objektíven ajánlani. Ajánlás nélkül viszont a levegőbe beszélni egy olvasható szintig, azt szabad!

    [ Szerkesztve ]

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • atidzsiforc

    őstag

    válasz tiempo #32554 üzenetére

    Nekem van cm storm xornet meg mizar. Xornetben kicsit zavar a szenzor elhelyezese, meg picit nehezebb a kelletenel, de nem egy rossz cucc. Ja meg nincs kabelharang, ugyhogy lowsenses rangatos jatekstilust nem biztos hogy szereti hosszutavon. Kicsit nagy a lodja, de firmware update-el lehet orvosolni.

    Mizar meg ugye egy modern ime 3.0 gyakorlatilag, rosszat nem tudok ra mondani azon kivul, hogy kicsit nehez. Drivereben ki lehet kapcsolni az angle snappinget, vilagitast. Szenzora jo sztem, en nem vettem eszre semmi furcsasagot. Bar a balklikk mikrokapcsolojat annak is sikerult kinyirnom egy idegroham kozben. :D Majd kicserelem vmikor A cm storm alcor meg gyk ugyanaz mint a mizar csak optikai szenzorral.

    [ Szerkesztve ]

    r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz jaffa 2843 #32771 üzenetére

    Ezert jott ide megkerdezni hogy mire szamithat ha azt veszi. Nem azt hogy sz*r hanem azt hogy miert ez. Ennyi. Ezt kellene mar felfogni. Nem annyibol kene alljon a topik, hogy az sz*r, a listabol valassz. Ha ennyibol all akkor be is zarhatjuk, mert ott van az a lista.

    kemotox: akkor ne szoljon hozza es kesz. Meg se nezi mit sz*roz le, ha nincs a listaba akkor rossz es kesz. Legalabb a faradtsagot venne hogy utananezzen. Ha meg valaki utananez akkor aszongya hogy a firmware is lehet sz*r ugyhogy sz*r. Mert nem a listan van. :W

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • atidzsiforc

    őstag

    válasz bigwolf277 #35094 üzenetére

    En meg azt nem szeretem ami kenyelmes, mert "elalszik" rajta a kezem :D

    A sharkoonban amit kineztel olyan szenzor van (a9800) ami normalis firmware-el ugyahogy elmegy, sajna van egy kicsit hardveres accele, amit nem lehet kikapcsolni, a decussal is hasonlo a helyzet (a9500).

    Itt ezeket a topikban nehanyan vmiert hiresen rossznak titulaljak, szerintem nem akkora vesz, a9800-al van elso kezbol tapasztalatom, 400-800dpi-n semmi furcsasagot nem csinal, a gyorsitast nem nagyon veszem eszre, csak ha akkorat rantok rajta, hogy leszakad a karom.

    Meg havernak van egy logi g700a amiben a9500 van es problema mentesen lovi szet a seggem ut-ben. Es meg a wireless lagot sem erzi (en szoktam).

    En tovabbra is azt modnom h hosszu tavon nem jo a nehez eger, csukloizuletnek folosleges extra teher.

    r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

  • SunMount3r

    nagyúr

    Teszteltem a Xornet-et új Firmware-ekkel és 200 valamint 500hz-en is. Túl nagy javulást a tesztekből nem láttam. Talán ez ami eddig a legjobban sikerült (persze lehet, hogy én csinálok valamit rosszul):

    Xornet 2000dpi - 200Hz - v72 firmware: [link] és érdekes, hogy az 500, 1000 és 2000-es dpi-k között itt nem volt nagy különbség. És a grafikonok 500Hz-en sem sokkal jobbak mint 1000-en (legalábbis az eddigi tudásom szerint).

    Majd lehet frissítem ezekkel a Logout-os cikket is...

    ****
    Valamint a bónusz: sikerült egy ilyet produkálnom a G400s-el, 500Hz-en és 2000dpi-vel: [link] :K Szerintem ez azért nem olyan rossz...

    Persze ezek csak szintetikus tesztek, én a Xornet-et sem éreztem soha pontatlannak vagy ilyesmi, igaz játékban még nem próbáltam...

  • TeebyKay

    őstag

    válasz $p@rr0w #42968 üzenetére

    Persze, az adott szenzorhoz írnak egy firmwaret is amit ha rosszul csinálnak meg az egér teljesen téves adatokat tud küldeni a gépnek. Csinálhatja akár rossz felület is, de kosz is a lencsében.

    [ Szerkesztve ]

  • izee

    senior tag

    válasz -FreaK- #49985 üzenetére

    dobragab: az eszközkezelős betallózás nem segített.

    FirmWare update-et csináltam 1.21-ről 1.40-re. Win7 alatt, restart után már jól működik.
    Tudok állítani világítást, dpi-t.

    Reméljük tiszta a linkelt program és mentes a maleware-ektől is.
    3-4 tömörített fájl, install, rossz próbálkozás megelőzte, amik felraktak rengeteg szemetet csak azért, hogy letakarítsam.

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • S.J.

    tag

    Sziasztok!

    Razer Deadthadder egerem van, de egy jóideje halott. Feltettem egy rossz firmware-t, és azóta csak világít, nem ismeri fel a gép. Régen egy srác mondta nekem, hogy párezer Ft-ért meg tudná javítani, de feledésbe merült a dolog. Van itt valaki, aki foglalkozik ilyesmivel, vagy tudna ajánlani valakit? Köszönöm :)

  • S.J.

    tag

    Sziasztok!

    Razer Deadthadder egerem van, de egy jóideje halott. Feltettem egy rossz firmware-t, és azóta csak világít, nem ismeri fel a gép. Régen egy srác mondta nekem, hogy párezer Ft-ért meg tudná javítani, de feledésbe merült a dolog. Van itt valaki, aki foglalkozik ilyesmivel, vagy tudna ajánlani valakit? Köszönöm

    Írtam korábban, annyival kiegészíteném hogy 2006-os egér, első verzió.

  • S.J.

    tag

    Sziasztok!

    Razer Deadthadder egerem van, 2006-os, amikor megjelent akkor vettem, de jó ideje halott. Feltettem egy rossz firmware-t, és azóta csak világít, nem ismeri fel a gép. Régen egy srác mondta nekem, hogy pár ezer Ft-ért meg tudná javítani, de feledésbe merült a dolog. Van itt valaki, aki foglalkozik ilyesmivel, vagy tudna ajánlani valakit? Köszönöm :R

  • S.J.

    tag

    Sziasztok,
    Razer Deadthadder egerem van, 2006-os, amikor megjelent akkor vettem, de jó ideje halott. Feltettem egy rossz firmware-t, és azóta csak világít, nem ismeri fel a gép. Foglalkozik itt valaki ilyesmivel?
    :R

  • izee

    senior tag

    válasz Scholes9 #53815 üzenetére

    A szenzor nem minden. Sokan próbálkoztak már jó szenzorral, de nem állt össze a dolog.
    Szerencsédre nagy valószínűséggel a "razer" szenzorral megvett technikákat kompletten firmware-rel stb adják el, pontosan annak érekében, hogy az S-el kezdődő, "razer" márkanévnek illetve (leánykori nevén Avago-t megvevő Pixart ) szenzor-nak ne menjen rossz híre.

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • ribizly

    veterán

    válasz MaxxDamage #68637 üzenetére

    Nem vettél rosszat, nyugi.
    Amit hirtelen olvastam az alapján inkább gyanú van, mint valós probléma. De még ha valóban van acceleration, akkor is minimális.
    De abban sem egyeznek most ott meg a topic-ban, hogy van e valós probléma és hogy azt mi (új firmware?) okozza e. ;)

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • saen

    veterán

    Egy kis tapasztalat megosztás következik, meg úgy kikivánkozik belőlem a dolog. Nem olvasom mindig a topicot, de azért elég sokat és ezzel még nem találkoztam itt, ezért azt gondolom újdonság. Ha mégsem akkor elnézést :)

    Szóval egy ideje már használom a Logitech G703-as egerét, de ugyanez vonatkozik egyébként mindkét G403-ra és G603-ra is. Az egér görgője nem sikerült túl jóra, egy idő után elkezd szarakodni, de tudok olyanról akinek már újkorában is ez volt a baja. Annyit csinál, hogy a görgő az ellenkező irányba kezd el görgetni, majd átvált a megfelelő irányba így össze-vissza ugrál. Van amikor kb nem lehet görgetni vele, van amikor tökéletesen működik. Egy ideig tűrtem, aztán amikor meguntam akkor elkezdtem utánaolvasni a dolognak. Hamar kiderült, hogy ez nem egyedi eset, nagyobb forumokon is találtam hasonló problémákat, redditen is, stb. Ami érdekes volt, hogy ismertebb helyeken a Logitech support próbálta helyretenni a dolgot, mindenhol próbáltak segíteni. Logitech megoldása a problémára egyébként egy új firmware kiadása volt, ezt feltettem én is. Ez látszólag annyit csinál, hogy szoftveresen próbálja korrigálni a dolgot, kitalálni mikor működik rosszul a görgő és gyorsan átvált a megfelelő irányba. Ez telepítés után segített, bár nem volt tökéletes, bőven használható volt, de ez egy idő után visszaromlott a régi állapotra. Hasonló véleményeket olvastam másoktól is, szóval ez szintén nem egyedi dolog. Most ott tartok, hogy a görgő ismét szar... Youtube-on van szétszedős video is, ott aki szétkapta ő nem tudta megoldani a problémát, egy sima takarítás nem volt elég. Gondolom cserélni kéne a görgőt, de ilyenre én nem vállalkozom.

    Az egér persze még garanciális (nem néztem meg pontosan meddig, de nem olyan régi még, szerintem valamikor idén vettem), viszont ha visszaküldöm, akkor nem lesz mit használnom itthon, nincs tartalék egerem. Miután itthon dolgozom, gyakorlatilag napi 12+ órát használom és nem szeretnék hetekig egy nagyon olcsó vacak tartalék egeret használni, komolyat újra venni meg azért nem olcsó. Emellett azt sem tudom, hogy ez egy rossz széria volt csak és javították már, vagy pedig az összes egér ilyen. Lényeg a lényeg, az biztos, hogy itthonra is jutott ezekből a vacak görgőkből. Ha valaki használtan akar ilyet venni, annak mindenképp számolni kell ezzel. Egyébként kár érte, mert ha ezt nem nézem, nagyon szuper kis egér lenne, ez az új wireless technológia tényleg szuper, FPS-ekben sem látom hátrányát a vezetékessel szemben.

  • ribizly

    veterán

    válasz Dency01 #76490 üzenetére

    "Gyerünk ajánlj neki akkor egy általad kedvelt egeret mert úgy is azt ajánlod neki ami neked bevált." El vagy tévedve, ha azt gondolod ez itt így megy. :N
    Az meg már számtalanszor le lett írva, hogy nem minden a szenzor, de az az első lépés a helyes irányba. Hiába vannak jól formatervezett egereik, ha közben szar belül a szenzor, a vezérlés, a firmware, a kábel. Ennyi erővel lehetne vásárolni a Motospeed egereit is simán, mert ott aztán az összes formaterv megtalálható.

    Majd, ha veszi a kolléga a fáradtságot és elolvassa az összefoglalót, kitölti a "hogyan kérdezzek" részre a saját válaszait, akkor bizonyára kapni fog 1-2 javaslatot. Én már kiszálltam a dologból alapvetően, de rossz nézni, hogy mivé fajul lassan ez a topic rendes control nélkül.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dyingsoul #82656 üzenetére

    Fölösleges offba rakni, kapcsolódik a témához.

    "dupla klikkelt a bal és néha már a jobb gomb is. Tudom, utána olvastam, hogy FW-t kell frissíteni , tisztítani és a többi."

    Inkább a többi. Azaz kapcsolócsere. :D Létezik ilyen, hogy firmware-t frissítesz és nincs többé duplaklikk? Mindig tanul valami újat az ember.

    Nem csak a Logitech használ gagyi kapcsolókat, hanem szinte az összes gyártó, bár mostanában kezdenek terjedni az optikai switch-ek is és az Omron (50M)-eket sem erőltetik annyira. A japán Omron D2F-01F-ek viszont párban kerülnek 500 forintba, szóval nem egy nagy érvágás az upgrade, és túl sokáig lovagolni rajta is fölösleges. Fillérekből mindenki olyan kapcsolókat rak(at) be, amilyeneket csak akar, oszt örömébódottá van.

    "Vegyetek olyat ami tetszik, de a tapasztalataim azt mondatják velem, hogy minden ezres pénzkidobás a gamer, pro, x millió kattintásos és egyéb parasztvakító jelzős egerekért."

    Az "x millió kattintás" 100-ból 98-szor tényleg rizsa, de ha az elmúlt 2,5 évben olvastál PH!-s egértesztet vagy egérhírt, akkor ezt már viszontláthattad ott is, ahogy az egyéb marketing baromságok kifigurázását is.

    "Ez a két tényező az amiért plusz tízezreket fizetünk, semmi más."

    Aha. Vagy nem. Bár gondolom a high-end szenzor, a PTFE és a parakábel, netán az abszolút reszponzív, vezetéket ténylegesen, akár eSport szintjén is kiváltó wireless (mindez egy kellően könnyű burkolatba csomagolva) az smafu.

    Rosszak a tapasztalataid. Velem teljesen mást mondat 13 évnyi (nyilván a DOS-os meg ultragagyi szenzoros időket nem számolom ide), aktív, már hobbiként is említhető egerészés, számtalan modell birtoklása, tesztje, próbája (nem csak Logi, Rajzer vagy Rokkant), illetve a 20 év quakerség és az esetlegesen felmerülő problémákra (pl. filléres kapcsolócsere) irányuló megoldási kényszer.

    A rágcsálók piaca pont most (tavaly) ért egy olyan fázisba, hogy végre elkezdték a súlyozhatóság, a nehéz és merev braided cord, meg a mindenféle LCD kijelzők helyett az értelmes dolgokat is nyomatni, mint mondjuk a pehelysúlyt vagy a parakábelt, ráadásul a legtöbb "dzsunka" (értsd OEM legózós) gyártó is többnyire normális szenzorokat pakol a belsőbe. S mindezt az amúgy kérdéses piaci praktikákat folytató FinalMouse-nak köszönhetjük.

    Viszont ha tudsz valakit, aki fizet azért, hogy ilyeneket írok, légy szíves dobj már egy kontaktot, örülnék a plusznak. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Ł-IceRocK-Ł #83903 üzenetére

    Az esetek 90%-ba rossz a kapcsoló és ez okozza a bajt, 2 év alatt újra tönkre tud menni.
    Azt nem tudom hogy sikerült eltörni de az gázos, ha már egyszer eltört én már akkor cseréltem volna az egeret :)
    Szerintem ez a szoftveres dolog csak mese habbal, firmware frissítés segíthet(de akár ronthat is a helyzeten) ha ehhez van, de inkább csak elodázza mint megoldja.

  • Xelo

    addikt

    tegnap megjött az orochi v2. egy firmware frissítés után (amit bluetoothon keresztül kell elvégezni, akinek nincs bt-je pcn annak szopi) viszonylag kellemes a tapasztalatom vele. régóta első razer egerem amivel nincs minőségbeli problémám, nem ropog, minden gombja, görgője jól működik. oldalsó gombjai sokkal jobbak mint a rival 3 wireless-é szerintem. viszont iszonyat szokatlan ez a pehely súly, a kezem minden kis rezzenését átveszi. ez tényleg szuper lehet profiknak, de akinek kicsit is bizonytalan a keze (pl be-be remeg) annak okozhat nehézségeket precíz célzásnál. tegnap futottam egy pár kört cod-ban, egyelőre rosszabbul teljesítek orochival mint a steelseriessel fingertip fogással. biztos megszokható, illetve claw-ban sokkal stabilabbnak tűnik, csak eddig nem azt a fogást használtam így szokatlan a dolog. a másik nagy különbség ami bezavarhat a célzásomba, hogy rival 3 wireless-nek egy kicsit a feneke felé van az érzékelője, orochi v2-nek meg pont hogy elől. :DDD adok magamnak pár hetet szokni.

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    Ábrándozzunk kicsit!

    Kinek mi lenne az álomegere, ha saját maga határozhatná meg minden apró részletét?

    Részemről

    –G-Wolves Hati S / Xtrfy MZ1 forma és méret (mikor melyikhez van kedvem, viszont ha csak egyet lehet, akkor az előbbi, de amúgy a CM MM710 sem volna rossz)
    –5 gomb (bal, középső és jobb klikk + 2 oldalgomb)
    –PixArt PMW 3399 (Razer Focus+), pontosan középen
    –egyedi firmware a teljesen driverless üzemhez
    –custom PCB, a lehető legkisebb
    –fő klikkek: Kailh GM 8.0, fix 4 ms debouncing
    –középső klikk: Kailh GM 4.0
    –két oldalgomb: Omron D2F-01F (75 gf), Xtrfy MZ1/CM MM720 szintű feszesség, Hati S forma esetén kb. 1 mm-rel lejjebb elhelyezve, feketére festett szénszálas kompozit
    –mindenhol hot swapes kapcsoló foglalatok
    –Alps Japan encoder + fekete Hati S görgőkerék szénszálas kompozitból
    –nem elfedett szervízfurat, egyetlen magnézium csavar és már felnyitottad
    –alul polling rate kapcsoló (125/250/500/1000 Hz, default: 1000 Hz)
    –alul cpi kapcsoló (400/800/1200/1600/1800/3200 cpi-s léptékek, default: 1600 cpi)
    –no RGB
    –a burkolat felső eleme lukacsos, festett szénszálas kompozit
    –a két fő gomb szintén, de csak az alsó szegmensük lukacsos
    –az oldalak finoman szemcsézett, ~40 %-ban áttetsző, smoked PBT, a front és a far közelében lukacsosak, középtájt nem
    –az alsó borítás ugyanez a PBT elem, lukacsos
    –alul két indikátor LED (cpi/Hz)
    –6 darab Hyperglide HG-1 formájú és méretű kerámiatalp, szimmetrikusan elosztva (3-3)
    –lecsatlakoztatható, fekete micro USB/USB-s Photonwire kábel, ~7°-ban megdöntött fogadó socket
    –~38 gramm

    A burkolat felső része (a fő kikkekkel együtt) többféle színben választható: monnyuk türkiz, mentazöld, ametisztlila, napsárga, pacific blue, spruce green, és a szenzor infravörös helyett normál LED-et használ, aminek a fénye kellemesen átdereng a PBT részen (amolyan MX300-asan) és a színe egyezik a választott burkolatéval. RGB helyett. :))

    Egy ilyenért pengetném a súlyos $$$-t. A tipikus shut up and take my money történet. : >



    Kár, hogy nem bilibe, hanem kész emésztőgödörbe lógnak a csülkök. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • HUNorbert

    csendes tag

    Sziasztok.
    Van egy Razer Death Adder V2 Pro, amivel meg vagyok elégedve, viszont van egy fura feature ami elég zavaró. Kb 5 perc (de általában kevesebb) után fogja magát és disconnect-el ha wireless módban használom. Jó esetben 2-3 mp alatt magára talál, rosszabb esetben körözök vele 10-20 mp-ig aztán megunom, ki majd bekapcs és kapcsolódik is.
    Elméletileg ez az egérnek a firmware-ébe van beállítva (frissítve van az fw, de a réginél is csinálta), ami felülírja azt amit amúgy a Razen Synapse-ban beállítottam (15 perc ami a maximum, addig meg csak hozzányúlok).
    Szóval a kérdés hogy más wireless Razer egérnél is van-e ilyen "feature" és ha igen, akkor ez kikerülhető-e valahogy?
    Ha rossz topikban vagyok akkor jelezzétek pls.

  • formula01

    aktív tag

    Orochi V2-vel előfordult másnak is olyan probléma, hogy laptoppal használva, bedugva a laptop USB portjába a donglet egyszerűen szinte kinyírja a wifit?
    Konkrétan néha nullázza, jó esetben negyedeli, rosszabb esetben és általában pedig tizedeli a Wifi sebességét, ha be van dugva. DA v2 Pro-nál nem tapasztaltam ilyent. Van erre vmi ismert megoldás, ami nem az, hogy vezessem odébb a donglet 1-2 méterrel 1 kábellel? Firmware a legfrissebb.

    A fenti 2-n kívül milyen olyan vezeték nélküli egér van még, ami használható BT-vel is, és árban 40e alatt van?

  • revonz

    csendes tag

    válasz 4nick8 #95081 üzenetére

    elképzelhető, mert ez a piros LED villogás is valami hiba lesz. Irtam a supportnak, jelenlegi és egyel korábbi firmware sem javitott a helyzeten, sem a factory reset. WL módban bár működik, de folyamatosan pirosan villog, ami elképesztően zavaró. akkor is, ha egyébként ki van kapcsolva a LED. Megy gariba. Egyébként parádésan jó egér, én maximálisan tudom javasolni. Egy kifogott rosszabb példány miatt pedig nem irnám le :N

    https://hardverapro.hu/apro/ps4_slim_pro_pasztazas_takaritas_1_ev_garancia/hsz_1-50.html

  • Evil Snowman

    őstag

    LOGOUT blog

    Na mai nappal végre megjött az M1. Első benyomások alapján nem rossz, bár van 2 issue amiből az egyik remélem megoldódik, de a másikon nem hiszem hogy lehet segíteni.

    1. issue: a saját appja szerint 100%-os volt az akksi, szóval elkezdtem Type-C wireless módban használni. 10 perc alatt leesett 85%-ra. :F Mindegy most bedugtam tölteni, előtte a Type-A, Type-C és az egér firmware-t is frissítettem, meglátjuk mi lesz.

    2. issue: fogásomból adódóan a gyűrűs ujjam pont a jobb oldali első-oldalsó gombon "nyugszik" és bizonyos mozdulatok során pengő hangot ad a gomb, amikor kicsit moccan rajta az ujjam. :DDD Ez egyelőre vicces, remélem később sem kezd el idegesíteni.

    Link pár gyorsan lőtt képhez, valamint a pengő hanghoz és a Viper V2 Pro gomb hang összehasonlításhoz ezen a linken érhető el, akit érdekel:
    Keychron M1

    Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy a Viper V2 Pro gombjaiba (főleg a jobb) pár százezer, ha nem millió kattintás már benne van, hála a LoL-nak, Warzone-nak és a Destiny 2-nek. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Evil Snowman

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Evil Snowman #99633 üzenetére

    Újabb tapasztalatok pár óra eltelte után. Nem fogom tele szemetelni a topic-ot, szerintem hétvégén írok egy review-t az egerentyűről.

    Ami biztos, hogy mindenképp szét fogom bontani az értékelést hardware-es és software-es részre. Ugyanis HW oldalról a cicergő oldalgombot leszámítva egy rossz szavam nem lehet egyelőre.

    Ugyanakkor SW oldalról valami förtelem. Üvölt az egész SW-ről, hogy a Keychron kiadta valami bér SW fejlesztő cégnek aztán nem volt semmi után követés.

    Maga az SW felülete olyan, mintha 800x600-as felbontású lenne bizonyos helyeken. Számok, betűk elmosottak, recés szélűek, ikonok szintén. Töltés jelző ikon nagyon aranyo módon egy kis villámjelet rak a stilizált akku ikonba, de egy százalékos értéknek sokkal jobban örülnék. :))

    Amikor megnyitom a profilok menüt, majd becsukom, akkor teljesen indokolatlanul betriggereli a Windows 11 Background soundját. Linkelt videón 0:09-től, hogy pontosan melyik hangra gondolok.
    Windows 11 UI Sounds (youtube.com)

    Olyan "apróságról" már nem is beszélek, hogy a Keychron Engine (ez az SW neve ugye) telepítése során kapok egy ilyen Windows üzenetet, mert nincs "aláírva" az SW és ezért a Defender - jogosan - veszélyesnek ítéli meg.

    Szintén az SW-hez köthető hiba, ami viszont már a Keychron sara, hogyha a keychron.de oldalról nyitom meg az egér leírását és az ottani leírásban linkelt SW verziót töltöm le, akkor nem fogja felismerni az egeret, mert az M3-at jeleníti meg az SW kezdőképernyőjén.
    Ugyanakkor, ha a keychron.com-ra megyek fel, akkor már a megfelelő SW kerül letöltésre és felismeri az egeret a saját SW-je, mert ott már az M1 díszeleg a kezdőképernyőn. Nekem eléggé úgy tűnik, hogy minden modellhez külön SW-t gyártattak, ami szerintem nettó f@szság, kellett volna egy alap SW és abba legyen letárolva az összes egér és ismerje fel automatikusan.
    Az is sokat elmond a gyártónak az SW-hez való viszonyáról, hogy a letöltési linkre rákkatintva egy mezei Google Drive letöltési oldalra dob át. Ez kissé komolytalan. :DDD

    És a kedvencem, avagy "hogyan toljuk le magunkról a felelősséget, ha valami noob user lebrick-eli az egeret firmware frissítés közben", hogy a firmware frissítő oldal az alábbi bekezdéssel indít:

    "Note:
    (1) If everything is working with your mouse, please don’t flash the firmware. There is a chance it can damage your mouse."

    Nyilván azért adtatok ki új firmware-t, hogyha a régivel is működik akkor nem kell feltenni, hiszen az újabb úgysem javít semmit; nem? :D :DDD
    Amúgy a firmware frissítés folyamata a kevésbé gyakorlotabb versenyzőknek is maximum 10 perc, semmi más teendő nincs, csak követni a weboldalon található leírást. Ja meg persze minimális angol tudás nem árt a leírás értelmezéséhez.

    Persze most kapni fogom, hogy minek ennyit foglalkozni az SW-vel, amikor az egéren is mindent be tudok állítani. Erre a következő a válaszom:

    1., ha a GYÁRTÓ RENDELKEZÉSRE BOCSÁTOTT EGY SW-t, akkor azt használni szeretném mindenféle kényelmetlenség nélkül
    2., nem akarok Mortal Kombat kombókat megszégyenítő gomb kombinációkkal világítást, meg polling rate-et állítgatni. Van elég sz@r, amit meg kell jegyeznem, ezeket nem akarom már.

    Szóval lehet fikázni a Razer-t, meg a Logi-t, hogy erőforrás igényes bloatware az SW-jük, de fényévekkel előtte járnak minden más gyártónak, szóval nyugodtan ehetnek felőlem több RAM-ot és foglalhatnak több tárhelyet az SSD-n, ha a user experience az 10-ből 10-es.

Új hozzászólás Aktív témák