Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kcst

    tag

    Sziasztok!

    Szakértő segítségeteket kérném DVD-írással kapcsolatban. (Előre is elnézést, ha volt már róla szó, de nem tudok 10000 hozzászólást elolvasni... :B )

    Szóval: van egy notebookom, amivel max. 8-szorosan tudok DVD-t írni, ezen kívül egy DVD adatainak a beolvasása is baromi lassú (3-4 Mbit/sec, így egy DVD9-es lemezre írt film kb. 20-30 perc...). Nagyon sok eredeti DVD-m van, amit át akarok másolni saját célra és ehhez kellene egy gyorsabb megoldás, vagyis amivel sokkal gyorsabban tudok DVD-ről másolni a gépre és ki tudom használni a 16X-osan írható DVD-lemezeimet...

    Amikben gondolkodom:

    1. Úgy tudom, hogy notebookhoz belső DVD-íróban nem is létezik 16X-os, vagy ha igen, akkor az csillagászati árú, ráadásul nem szívesen nyúlok bele a notiba, mert annyira nem értek hozzá... - vagyis ez kilőve vagy nem...? ;]

    2. Marad hát a külső író. Azonban itt már elakadtam... Létezik ugyebár kifejezetten külső használatra szánt író, ami 3-4-szer annyiba kerül, mint egy beépíthető belső. Ezért az első kérdésem: a belső használatra szánt (újonnan is 5-6 ezerért megvásárolható jó minőségű és nagyon gyors) DVD-írót tudom én csatlakoztatni valahogy a notebookhoz? (A gép egyébként: Dell XPS M1530 T9300-as Intel procival, 4 giga memóriával, Optiarc AD-7640A ATA íróval, 3 USB-vel, egy firewire, egy HDMI porttal, valamint egy ExpressCard 34/54 slottal). Ha igen, akkor kell hozzá valami dokkoló? Honnan kap áramot?

    3. Ha a 2-es pontban hülyeséget írtam, akkor marad a külső használatra gyártott (drágább :O ) megoldás. Melyik típust ajánljátok (esetleg melyiket nem)? Ahogy nézegettem, vigyázni kell velük, mert van, ami nagyon csicsamicsa, de csak 8-szorosan ír... Az USB-s csatlakozás elegendő sebességet biztosít? Ha jól tudom, az USB 2.0-ás elméleti maximuma 480 MBit/sec. Ennek mekkora részét lehet kihasználni pl. akkor, amikor egy külső íróba tett DVD-ről a merevlemezre akarom másolni a tartalmat? És biztosítja-e az USB-s csatlakozás a 16X-os írást? Mi a véleményetek a firewire csatlakozóról? Jobb, rosszabb, gyorsabb, lassabb vagy csak egyszerűen egy másik szabvány?

    Bocsánat a hosszú szövegért, de igyekeztem mindent belesűríteni... :P

    Előre is köszönök minden javaslatot, megjegyzést és segítséget! Az is nagy segítség lenne, ha dobtok egy linket vagy egy hozzászólás sorszámot, ahol ezeket (vagy egy részét) már leírtátok... :R

    Ja, és boldog karácsonyt mindenkinek!

    :))

    iPhone 4 32 GB

Új hozzászólás Aktív témák