Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz zjuhasz #1289 üzenetére

    Sőt, az eredeti felvétel nyugodtan el is rakható.

    Minek ?!?!

    A szüleid gondolom, hogy eltették a rólad kiskorodban Video8-as kazettára készített felvételeket. Mit csinálsz azokkal a kazettákkal? Merthogy lejátszani már semmivel sem tudod, az tuti!

    Szóval a DV már halott, csak még rángatózik egy kicsit. Minden olyan formátum, ami célhardvert igényel a lejátszáshoz, az rövid távon ki fog halni a kommersz eszközök között.

    Szóval csakis olyan kamerát szabad venni, ami olyan hordozóra készít felvételt, amit közvetlenül le tudsz játszani számítógéppel (PlayStationnal-vel, XBox-al, stb-vel).

    Tehát aki most ruház be kamerába, az már ne vegyen DV-s eszközt, akármilyen jó is, meg olcsó.

    Jókat röhögök, amikor valaki nyomja itt a képminőség, felbontás, kontraszt, fényerő, stb. szövegeket. Tudjátok, hogy a hagyományos 8 mm-es filmszalagra dolgozó régi filmfelvevők ezen paraméterei mennyivel jobbak voltak, mint az itt agyondícsért 3CCD-s DV-s eszközök ilyen paraméterei? Ennek ellenére úgy röppentek a kukába annak idején, hogy csak na. Tehát ha valaki tényleg komolyan veszi a képminőséget, akkor az nem 3CCD-s DV-s kamerát vesz, hanem szépen vesz egy 8 mm-es filmfelvevőt. Na, meggyőztem mindenkit ? Ugye, hogy nem. A képminőség csak egy paraméter, azon kívül van még vagy ezer, amit a használat során figyelembe kell venni.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz johnjohn #1294 üzenetére

    Hangsúlyozottan a kommersz (consumer) kategóriáról beszéltem, az általad linkelt kamerák profi eszközök. Az ilyen eszközök más szempontok szerint készülnek, gondolom, hogy ismered a betamax nevet, annak ellenére, hogy otthon senkinek sem volt ilyennel működő kamerája.

    A playstation, Xbox lehet, hogy gyerekes eszközök, de nagyobb számban fogynak a fejlett piacokon, mint a PC-k, van bennük DVD (vagy az újabb megfelelőik) lejátszására, felvételére alkalmas eszköz. A gyártóik médiacentereknek kezdik őket hívni, tehát szerkesztenek velük videókat, egy-két év múlva leginkáb nálunk is ilyenekkel fognak otthon videót szerkeszteni. (Pár éve nem gondoltad volna, hogy a konzolokkal jobbat lehet majd játszani, mint egy PC-vel).

    Sőt, megkockáztatom, ma már nálunk is egyre többen szerkesztenek videót asztali DVD íróval, amiben van HDD (én is ''ilyesmivel'' szekesztek), mint hagyományos PC-vel. Szóval ha le tudod vetni a PC központú látásmódodat, akkor egyszer csak meglátod a mátrixon kívüli világot :)

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz zjuhasz #1295 üzenetére

    A CD a hetvenes évek végén került forgalomba. Ennek 30 !!! éve, de egy CD-t a mai napig le tudsz játszani az uptodate számítógéped segítségével. Sőt, a jövőben forgalomba kerülő HD-DVD, BluRay eszközök olvasói szintén tudni fogják olvasni a CD-ket és a hagyományos DVD-ket.

    Nincs másik ilyen adathordozó-osztály, ezért mondom, hogy a célhardvert igénylő tároló médiák halottak (a consumer kategórában!), legfeljebb pár évük van hátra.

    Ha valaki ma egy DVD-s kamerát vesz, akkor az eredeti felvétele kb. 30-40 évig lejátszható lesz az aktuális számítástechnikai eszközökkel, nem kell a műszaki múzeumban keresni eszközt a lejátszáshoz.

    A felvételek archiválása nehéz ügy, a 20 éves analóg adathordozók (mindegy, hogy film, vagy mágnesszalag) esetében nem maga az adat a kritikus, hanem a műanyag hordozófólia megy tönkre. Akkor pedig hiába van tökéletes állapotban a mágneses réteg, ha kiporolott alóla a fólia :U

    Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek, mindenki azt vesz, amit jónak lát :R

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    Sziasztok!

    Kamera vásárlásban kellene nekem pár jótanács. Nyaralni megyünk, gondoltam, hogy meglepem magam egy videókamerával. Kinéztem a Panasonic HC-VX980-as típust, elég jókat írnak róla, az ára is jó (200 eFt).

    Amikor a harmadik bolt is azt mondta, hogy sajnos nem kapható a típus, akkor kezdtem kicsit elkeseredni, hogy ha nem kapható, akkor minek reklámozzák :O

    Naszóval valami hasonló kaliberű kamera kellene nekem, tudjon 4K de legalább UHD felbontást, legyen legalább 20-25x optikai zoomja ami egy elfogadható széles látószögből indul, boldoguljon kevés fényben is, OIS természetesen kellene, legyen távirányítható, fél kilónál azért legyen könnyebb és persze a 200 eFt határt ne lépje túl.

    Létezik ilyen kamera?

    Vagy mi a javaslat a felsorolt igényeim kielégítésére?

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák