Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Üdv mindenkinek!
    Két hete vadászom a megfelelő kamerát. Sajnos a választék nem túl nagy. Amire szükségem van: Digitális kamera, ami egymenetben tud töb órát rögzíteni. Nem lehet benne szünet és nem vehetek két kamerát. Tehát az eddig olvasottak alapján HDD-s megoldás jó. A DV/hdd minőségének különbségét ismerem, a GAIA-t átolvastam, csak ajánlani tudom. A másik paraméter, hogy lennie kell külső mikrofon bemenetnek, tehát mini jacknak rajta, hogy a keverőből megkaphassa a profi hangot. A harmadik, hogy lehetőleg 3ccd-s legyen. Ja és ne legyen drágább 250E Ft-nál. A fórumon olvasottak alapján ilyen nincs. Én azért találtam.
    Ami nekem megfelelne, a JVC Everio GZ-MG505/575 videokamera. Mást nem találtam, amin van hangbemenet. Meg 3ccd*1.33mp.
    Van-e valakinek tapasztalata evvel kapcsolatban? Megbánom, ha ezt veszem? 220-ért tudnék venni.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Addíg nem nyugszom, míg ezt meg nem veszem!
    http://www.amazon.com/JVC-Definition-Camcorder-Optical-Stabilized/dp/B000MANFIC

    [Szerkesztve]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz johnjohn #1273 üzenetére

    Az a jó, hogy az embert hamar lehűtik a fórumok nagyágyúi.
    Ez a kamera ''csak'' 100E Ft-al drágább a korábban nézett JVC-nél. Viszont a fullHD, (igaz, hogy csak 1080i, nem p) meg az optikai képstabil., meg a profi kamerákból hozott lencse és ccd felfüggesztés szerintem megér ennyi pluszt. A Pinnacle studioHD programcsoportot adják hozzá. A megjelenítésre van egy remekSamsung SM 1100MB monitorom 2048*1536 felbontással, ami 80e-ben van. Ez elég lesz. A hd videoknak eddig is elég volt. A számítógépem médiaerőmű, erre már nem kell költenem.
    Egy full hd- felbontású kamerának szerintem, mint munkaeszköznek van reklámértéke.
    Szerintem a formátum kompatibilitása folytán értékállóbb, mintha egy hagyományos pal felbontású kamerát vennék. Előbb-utóbb elöntik a piacot a Full HD kamerák, de nekem most kell. Az ára egy éven belül megtérülne a fix havi falutévés közvetítésekből. Szarul állok anyagilag, őszintén, de egy 150E Ft-os kamerával a sor végére állhatok még a faluban is. Ennek a képét meg nem fogják a paraszok lefikázni!

    [Szerkesztve]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák