Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slowman

    aktív tag

    válasz Degeczi #4968 üzenetére

    Engem nem túlzottan érdekel, hogy furán néz ki a DSLR :N . Ha valakinek nem tetszik akkor ne nézzen oda, amúgy meg étterembe nem szoktam vinni mert mit tudnék fényképezni kajáló emberen kívül, az meg nem nagy kaland. Gyerekem még nincs, nyaraláskor is bárhová elviszem, soha nem korlátozott még a méret, nem zavar, hogy nehéz és nagy gép van a kezembe, vállamon kibírom inkább mint, hogy egy kompakttal kínlódjak. Persze megtudom érteni, hogy van akinek ez jobb megoldás.
    Mikor elindulunk előveszem a gépet és majd ha hazaérünk elteszem, ennyi így gyorsabb mint bármelyik kompakt :K .
    Gyerekeknél tök praktikus mert van vízalatti tok, zacsi akár időjárásálló alapból a gép és tudnak vele kattogtatni, és nem a "papa" drága több100k-s szettjét vizezik, sarazzák össze.
    Szóval nekem a kompakt csak nyűg nem pedig praktikum még egy valami amit elő kell venni. És ez nálam tapasztalt útján forrt ki, mikor elvittem a DSLR-t és egy kompaktot egy többnapos kiruccanásra, és egyszer elő nem vettem a kompaktot. Általában nyugiba szoktam fotózni, vagy felkészülök ha pl. gyerek kutya akármi van közelbe és akkor nem is teszem el így nem maradok le semmiről. Ha már második valamivel vacakolok inkább egy régi SLR-el csinálom.

    Ijk: az a Micro 4/3-os rendszer - ha egyre gondolunk - nekem nem egy nagy megváltás. Baromi drága, és akkor egy E520 majdnem akkora és valamicske keresőd is van, több obi stb. Persze csajomnak ha gazdag lennék vennék egy fehér E-P1 -et, vagy E-P2-őt :K ha lenne fehér, de csak feketét láttam eddig, amúgy meg nekem minek a DSLR mellé:U . Soha nem vonzott se a videó, se a kis méret, se semmi - kijelzőn való komponálásból herótom van kompaktok után - , ebből a kategóriából az előnyök számomra nem fontosak és szükségtelenek. Nekem a lényeg hogy, legyen egy strapabíró jó vázam és pár jó obim, ennyi.
    Akkor már lehet egy Canon G11 így másod kis kompaktnak, az komoly cucc. De majd ott van mint egy DSLR. Egyébként én még a Sony R1-re mondanám, hogy egy jó gép volt, frankó obi (átfogás, fényerő stb. hát csak CZ ;] ) és akkor a érzékelő volt benn mint egy APS-C vázba. De az sem kisebb mint egy kompakt és idétlen tekergetős kijelzője van, a markolatán a vakupapus optikai tengelytől eltolva :U fura felépítés, egyedül a képminősége volt jó. Nem tudom elképzelni, hogy kényelmes lehetne az a gép :N .
    Egyedül talán egy Leica ami el tudna csábítani a nagy DSLR vázaktól :DD .

Új hozzászólás Aktív témák