Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz szabolcs1975 #20733 üzenetére

    35/1.8 és a 18-105 is nagyon jó a kategóriájában, nekem is van mindkettő és ez a két obi egyértelműen a Nikon rendszer erőssége szerintem.
    De ha kicsit tágabb normál fixet akarsz, ami a 20/1.7 megfelelője lehetne, akkor belépő DX-re csak a AF-S 28/1.8 van, ami nagy és drága. Ekv 90mmre meg az AF-S Micro-Nikkor 60/2.8 van, ami szintén nagyobb és drágább, és még nem is olyan fényerős, mint a 45/1.8. A 14/2.5-nek, vagy a 12/2-nek meg tényleg nincs alternatívája.
    m43-nál nagy pluszpontot jelentenek nálam ezek az obik... Ha valaha, valamiért arra a rendszerre térnék át a Nikonról akkor az ez a 3 obi miatt lenne.

    Just a simple Lineman...

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz szabolcs1975 #20733 üzenetére

    A szenzorban valóban jobb a Nikon, ezt senki sem vitatta. De ha te megmondod műszeres elemzés nélkül hogy mekkora egy képnek a dinamikatartománya vagy a színmélysége én komolyan megemelem a kalapom. Sőt már akkor is, ha EXIF info nélkül meg tudod mondani egy tetszőleges E-PL5 és D3300 képről hogy milyen géppel készült. Egyedül az szúrható ki pixelbuzulással, hogy magas érzékenységen kevésbé zajosodik a Nikon.

    A legtöbben először portré gyutávon keresik a nagyobb fényerőt, de legyen akkor normál objektív. Pana 20 f1.7. Listaáron horror, de kitből bontott OEM-ként vagy használtan barátibb áron hozzá lehet jutni. Persze így is több mint a 35 f1.8, de jobb is. Sokkal jobb. És kisebb, sokkal kisebb. A Nikon képközépen f2.8 körül, a teljes képmezőn f4 körül hozta azt amit a Pana nyitva is tud. Tudom mert mindkettőt használtam.

    A fókusz gyorsaság milyen objektívvel? A 35 f1.8 nem egy szpídígonzálesz, az 55-200VR tetű, a 18-105 so-so. Az Oly 14-42II ezek bármelyikétől gyorsabb. 40-150 tele is. Az 45 f1.8 is. A Pana 20 f1.7 kb hasonló mint a Nikon 18-105. A pontosságot inkább ne erőltessük, a kontraszt AF megeszi reggelire a fázis AF-et. Persze követő AF-ben a DSLR-nél a labda, ezért nem is szoktam mozgó célpontot fotózóknak MILC-et ajánlani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák