Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz Stauffenberg #13992 üzenetére

    Nem tudom, hogy egy hobbifotósnak (ne nevezzük amatőrnek) hol jelent előnyt a 16 vs 24 MP. Valahova oda tenném, hogy egyébként egy jó 400mm-es obit kellene cseréljen hasonló fényerejű 500mm-esre.
    Adddig kb. hótmindegy.

    Viszont engem pl. hobbifotósként rohadtul zavarna, hogy HSS-t tudó vakuval sincs HSS. Persze vannak akik szeretnek külső vakuzni (ide tartozok, minden rendszerhez amit használok van HSS vakum), meg vannak akik nem.

    Az már csak mellékesen jegyezném meg, hogy ahhoz hogy lényegesen több információ legyen a 24MP-es szenzorral megfelelően éles üveg (1-2Fé-et rekeszelve), megfelelően pontos AF rendszer (belépő kategóriában...) és stabil téma/váz vagy nagyon gyors záridő kell. Mert ahhoz, hogy pixel szinten nézve éles maradjon a téma már rég nem ekvivalens gyutáv reciprokról beszélünk, hanem simán feleannyi záridőről.

    És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mit kezdel a sok MP-el (kiv. a jó nagy crop ami kb. telénél érdekes) mert vagy az elkészült fotót nézed vagy a kép egy parányi részét ahol előny a sok MP.

    Azaz ár/érték arányban kb. Nikon D5100, D7000. Ha kell a ML extrái akkor Canon, de egyébként alapból kb. (hobbi/alkalmi célra) ugyanazt a videót tudják.

    Egyébként meg ha kell a hordozhatóság vagy ha kell a kb. APS-C minőség és valaki nem akar elmélyedni a fotózásban (vagy videózásban) m43.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • Pee-Tee

    tag

    válasz Stauffenberg #13992 üzenetére

    Valószínűleg megfogadom Stauffenberg javaslatát és a Nikon D3200 + 18-55 VR lesz és később bővítem egy jobb telével (természetfotózás, állatok). Azért időként szeretnék videót is készíteni vele ...
    Ami mérvadó az az Extreme Digital akciója: 15 havi 0% THM , kamatmentes, nem kell egy összegben kifizetni .....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák