Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Helló, Cooler Master Masterkeys Pro M billentyűzetem van.
    Mától két probléma van vele, az egyik,hogy a szóköz megadta magát, a másik,hogy gondoltam a mellékelt fogoval a gombokat kiszedem, és elmosom. A lakásban így egy gomb elveszett a G betű. Itt kell lennie,csak még nem találtam meg.

    A kérdések, a megfekudt Cherry kapcsolót lehet cserélni?
    A hiányzó gombot lehet pótolni?

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz copass #69563 üzenetére

    Azóta kiderült, hogy sajnos az CTRL+Shift+N billentyűzet kombináció sem működik, másik laptopon is megnéztem.

    2017-ben vásároltam, és már nem garanciális :(
    Szóval újat kell vennem. Persze nem ebből, mert már nem is kapható.
    Mivel szinte minden cuccom ASUS, így első sorban ilyet keresnék, nem fontos már , hogy mechanikus legyen. Ami viszont igen, hogy legyen háttérvilágítása. A magyar kiosztás sem az, mert 2005 óta szinte mindig angol nyelvű külsős billentyűzeteim voltak. Pl a Logitech G15.
    Néztem a topic összefoglalóban a listát de az sajnos elég régi.

    Szóval elsődlegesen ASUS, aztán Razer vagy Logitech érdekelne.
    Nem szeretnék 25 000 Ft fölé menni. Ez is 22800 Ft volt 2017-ben akcióban.
    Nem baj ha membrános sem. Csak legyen megbízható, meg háttérvilágítása.

    Miket ajánlanátok?

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz micafighter #69565 üzenetére

    De itt sajnos komplexebb hiba van, mint írtam a CTRL+Shift+N sem működik, amolyan billentyűzet alaplapi hibának tűnik.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Mephike #69567 üzenetére

    Pontosítok ennyi volt. Viszont Debrecen környékén ki csinálná ezt meg? Mert egyébként egyfelől nekem felszerelésem sincs hozzá, másfelől nem is csináltam még ilyet, és harmadrészt újból leírom, hogy billenytűkombinációk használata sem megy, szóval, esélyes, hogy központi hibája van.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz copass #69569 üzenetére

    Közben tovább vizsgáltam. A CTRL+ALT+Del sem működik. Ezen felül az FN gomb is halott, így a resetet sem tudta elvégezni, sőt a világítást sem állítani. A betűket vizsgálva ezek működnek:

    A Num Lock nem működik, így a numerikus rész teljesen elesett, a Windows gomb szintén halott. A Shift működik és az enter is.Így is van értelme megnézni?

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz dqdb #69572 üzenetére

    Masterkeys Pro M White LEDs - Firmware V1.06.zip (egnyte.com)

    Innen ráflasheltem a gyári FW-t érzékelte, azt is, hogy 1.06 van rajta, felrakta újra. A helyzet nem változott. Megpróbáltam a kihúzásos dolgot is, de az FN gomb nem működik.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Nos mivel minden kísérletem kudarcba fulladt, így maradt az új vásárlása.
    Pár kép, hogy milyen méretben kellene:
    A dolog iróniája, hogy anno véletlen vettem ilyen kicsiben, mert benéztem az M-et, de az még a régebbi lakásban volt, ahol nagyobb tér jutott neki.
    Most ilyesmi kiosztás és maximum 380-400 mm-es szélesség mellett keresem az utódját.
    Amint a képeken látható, külön billentyűzet nélkül meg vagyok lőve...
    Elvárások:
    Mechanikus (mégis)
    Lehetőleg változtatható legyen a háttérvilágítás színe, mert a fehér már az elején sem jött be (kék a kedvenc színem)
    A Cherry MX Red nekem bejön.
    Cooler Master-eket néztem, de méretben csak ez tűnik jónak:
    Cooler Master CK530 V2
    Esetleg tudtok jobbat?

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Throme #69576 üzenetére

    Igen, már meg is rendeltem. Az Euronicsban kapható, a boltba rendeltem és így nincs szállítási költség. A régi billentyűzetem gombjai kompatibilisek vele? Mert akkor nem is kínlódnék az esetleges hibájának kinyomozásával, meg az értékesítésével, hanem megtartanám donornak.

    #69575Tsebacsi nem is hallottam még a márkáról

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Throme #69578 üzenetére

    Több dolog alapján:
    1. Égetően fontos az új billentyűzet, mert a képek alapján is látható, hogy a laptopéhoz körülményesebb sokkal a hozzáférés.
    2. Kaptam Privátban is ajánlatokat, de ezeknek jelentős része olyan márka volt amiről még nem is hallottam.
    3.Tegnap még úgy volt, hogy a CM kiesik. Korábban azért vettem CM-et, mert két Logitech G15 után, le voltam beszélve a Logitech-ről, de még az ASUS-ról is. A Cooler Master viszont egy biztos márka, mert ajánlott billentyűzetei vannak.
    4.Árban nekem megfelelő volt amit találtam, és mechanikus is, plusz ami még fontos, hogy 380 mm széles.
    5.Mivel helyben van Euronics, így megtakarítottam a szállítási költséget is. Megjegyzem Alzának jobban örültem volna, mert oda van 3000 Ft-os kuponom.
    6.Megnéztem, hogy több helyen is 12+12 hónap garancia van rá, itt meg 12 hónap, de egyébként a régi is bírt 5 évet.
    7.Bár a gombok kompatibilitása elvileg valóban nem kellene, hogy szóba kerüljön egy ilyen döntésnél, de véletlen elveszett egy G betűm :D
    8.Ebben az ársávban ez volt a legmárkásabb. Persze 100K-s ASUS az jobb lenne, de ott már a Logitech is dob érdekeseket. Noname, koppintós cégek termékeit meg nem akartam.
    9.Gyorsan eldöntöttem, mert volt rá esély, hogy akár még ma meg lehet a billentyűzet, ez egyébként nem jött össze.
    10.Ehhez van tartalék gomb kiszedő eszközöm is. valószínűleg ugyanilyet fogok kapni a másikhoz is, tehát lesz egy extra ebből is.
    11. Ha eltérő márkát választottam volna, akkor most a régi vagy totál feleslegben lenne itthon eladhatatlanul, vagy mehetne a kukába, esetleg görcsölhetnél vele, hogy akkor most szoftveres gondja van vagy hardveres. Így ilyen probléma nincsen. Dobozba be, aztán donornak jó lesz. Mégis jobb helyzet mint mondjuk kiderül, hogy tényleg javíthatatlan, és akkor már dobhatnám a kukába is akár ....

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Throme #69580 üzenetére

    Egyszerű, tegnap miután rendellenesen kezdett el működni, gondoltam ideje kitakarítani... Az összes gombot leszedtem, közben hajszaritoval kifujtam a szennyeződést csak az asztalomon lévő kupakokat felejtettem el elvenni időben így pár lerepült... Aztán elmostam a kupakokat csak a konyhában leesett a zacskó amiben volt egy részük.

    Szóval jelenleg csak az a biztos, hogy a lakásban van... De az, hogy hol rejtély... Mármint azon a 10 négyzetméteren belül ahol lehet... Pedig minden zugba benéztem... Persze nincs jelentősége mert a G pont nélkül is halott a cucc...csak idegesítő...

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz GoodSpeed #69581 üzenetére

    Bakker most bekapcsoltam, és úgy néz ki, hogy megjavult. Csak a G betűt kell megkeresnem.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    A G betű is meglett :C

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Cooler Master Masterkeys M PRO vs Cooler Master CK530 V2

    Néztem utóbbiról videókat. Ma mondtam le a CK530-at. Az a helyzet, ha legalább olyan jó lett volna mint a Masterkeys M PRO még úgyis megvettem volna, hogy az 5 éves billentyűzet megjavult :D

    Két dolog szólt mellette csupán, az egyik a gyárilag mellékelt csuklótámasz, a másik meg hogy nem csak fehéren világít.

    Ami ellene szólt: gyengébb minőségű switch, TKL, de ebből fakadóan nekem inkább a Masterkeys M Pro kiosztása vált megszokottá. Illetve 17 éve, hogy folyamatosan angol kiosztású billentyűzetet használok :) Ár érték arányban pedig, ha figyelembe vesszük az árfolyamváltozásokat is, akkor olcsóbb mint a Masterkeys M Pro.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Erről mi a véleményetek?

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz nyunyu #70745 üzenetére

    :DDD

    Ennek érdekesen bezuhant az ára:

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Köszi srácok. Ugyanaz történt mint múltkor. Kicsit a CoolerMaster MasterKeys M PRO elázott - igen, tudom a pohár víznek nem itt van a legjobb helye az asztalon, leszokom róla :D -5 éves a billentyűzetem. Kb 5x ázott el... de inkább kevesebbszer, mert csak ez és a múltkori maradt meg bennem, hogy ilyenkor várni kell, múltkor pl 3 napot ... most elég volt 1+ 1 kicsi...
    Addig jár a korsó a kútra amíg el nem törik, így azt gondoltam, hogy hmm... lehet ezúttal beszívtam ... Így elszaladtam az Euronicsba, mert ugye oda rendeltem múltkor a CK530 V2--t. Megnéztem előtte a CK530 aktuális árát, és persze láttam azt is, hogy Hajdúszoboszlón elvileg nincs - ez is érdekes, mert pl decemberben azt írta a honlapjuk, hogy nincs Xiaomi 11 Lite 5G NE, aztán elmentem, rengeteg volt, egyet azonnal meg is vásároltam - amikor megérkeztem, láttam, hogy rengeteg billentyűzet van, persze a legtöbb membrános, de mechanikusból CK530 V2 nem volt. Akkor mondom, lefényképezem az ismeretlent, de ki kellett jönnöm a boltból, hogy fel is tudjam küldeni a fórumba, mivel nem volt térerő.

    Árgép szerint a CK530 V2, mindenütt közelebb van a 30K-hoz mint a 20-hoz, nemhogy 20 alatt legyen! Amikor elsőnek rendeltem meg akkor speciel 27K volt az Euronincsban is. Szóval a múltkor odarendelt darabot vagy átszállították (bár miért tettek volna ilyet?) vagy eladták. Azzal voltam, hogy 18K-t megérne akkor is, ha a régi billentyűzetem megjavul. Nos megjavult, CK530 V2 meg nem volt, de mivel már nincs is indokom újat venni, így marad ez. Főleg, mert ezzel egyébként meg vagyok elégedve, mi több 5.5 félév alatt annyira megszoktam a numpadon TKL kivitelt, hogy a másik elrendezés az nem jön be... csak ugye az enyémnél még nem változtatható kékre a világítás színe. Ennyi a sztori ;)

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák