Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sicc_innen

    tag

    Sziasztok!
    Szeretném megkérdezni, hogy milyen keresési opciókkal lehet találni olyan (magyar kiosztású) billentyűzetet, amelyen K L É Á Ű betűsorrend van jelölve, továbbá az AltGr gombbal előhívható karakterek (pl. <>#&@{}[]$ß|€÷°~) is fel vannak tüntetve a billentyűkön?
    A ~15 éves Logi EX110 billentyűzetem utódja lenne majd. A kiosztást nagyon megszoktam, ezért szeretnék olyat, ami ugyanezeket tudja. (pl. normál, nagy enter-gomb, hosszú í a bal shift gomb mellett.) A numerikus rész is fontos lenne, illetve, hogy állíthatóan világítsanak a billentyűkön a jelölések, mivel gyakran sötétben dolgozom. (Játékra nem használom)
    Többször végigmentem már webes keresővel, de nem volt szerencsém a találatokat illetően, ezért fordultam hozzátok.
    (Max. 15-20 e Ft körüli áron lenne jó) Lehet, hogy nem is lesz?
    Köszönöm a válaszokat előre is.

    Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

  • sicc_innen

    tag

    Szia!
    Úgy tűnik a kérdéseidre nem jön válasz, mint ahogy az enyémekre sem.
    Sajnos nem tudok neked tanácsot adni, mivel ugyanabban a cipőben járok, mint Te.
    Az embert válaszra sem méltatni nagy tiszteletlenségre vall.
    A legtöbb PH Milyen ...t vegyek topicban segítőkész tanácsot és eligazítást kap az ember, még úgy is, hogy "külsősként" pottyan be kérdésével a közösségbe. Itt ez nem így megy, úgy tűnik. Annak ellenére, hogy a kiírt pontoknak megfelelően írtad meg az igényeidet az új billentyűzetet illetően és vélhetően elolvastad az összefoglalót is. (Csak egy pársoros, gúnyos megjegyzés jött a helyi nagy megmondótól. Biztosan beleuntak már, hogy időnként a topic címének megfelelő kérdéseket teszik fel a láma userek.)
    Az itt lévő kemény mag inkább egymás bejegyzéseivel van elfoglalva, nem törődve vele, hogy szétoffolják a topicot, vagy olyan "szakmai" mélységekbe merülnek a nagy pengék, aminek már máshol lenne helye. (Pl. ki a f...t érdekel, hogy milyen szaga van a bill. rugót kenő zsírnak, stb...?)
    A topicgazdának talán jobban kellene figyelni, mert szemétdombot csinálnak a topicból... Kár érte.
    Happy Halloween!

    Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

  • sicc_innen

    tag

    válasz Domonkos #85537 üzenetére

    > Ez a topik tobb mint 4 eve topikgazda nelkul operal. :U

    Így már érthető az itt kialakult állapot...
    :U

    Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

  • sicc_innen

    tag

    Milyen billentyűzetet vegyek? (A jövőm múlhat rajta.)
    Újra itt vagyok. Ugye örültök? (Hát persze hogy nem!)
    Tegnap nem tudtam írni, mivel gyenge volt a térerő, így a 4G egyáltalán nem ment. Felénk internetszolgáltatás csak a mobilhálózaton keresztül van, ha a térerő elfogadható. Messze lakom Bp-től, de majd’ 100 km-re van az első olyan város is, ahol boltban lehetne megtekinteni pl. műszaki cuccokat. A közlekedés nehézkes. Ezzel micafighter javaslatára talán válaszoltam is, miszerint menjek el egy pl. MM üzletbe és nézzem meg, próbáljam ki a billeket.
    Mephike: Bármennyire is nehezen hihető, visszaolvastam a korábbi hsz-okat, de nem volt megfejtés a kérdésemre, amit merészeltem feltenni. A bejegyzésem formája a következő volt: Beköszönés, a probléma leírása, kérdés, majd a leendő válaszok megköszönése - előre is! Ez vonatkozott a válaszodra is, amiben a korábbi hsz. sorszámát megadtad. Igaz, nem lettem kisegítve, mivel keycap setekre mutattak a linkek. Azzal sajnos nem sokra megyek, mivel a kapcsolós billek nagyon drágák a minimálbér fizetésemhez. Észrevettem, hogy itt a többség viszont azokra izgul. (De azért köszi még egyszer a sorszámot!)
    Számomra megfelelnek a primitívebb gumis billek is, mivel nem gépelek sokat. Azok csendesebbek is, ami fontos este/éjjel, ha egylégterű a hajlék, ahol lakunk.
    Valóban segítőkészek és nyugodtak a helyi topiclakók, de inkább csak egymás számára. A bepottyanó idegenek problémái, kérdései sokadlagosak számukra. (Tisztelet a kivételnek!)
    A pár napja korrektül feltett, ideillő kérdéseikre nem kapott választ Agaron, simmate17 sem, ez bosszantó inkább.
    Philoxenia: Nagyon köszönöm a konkrét javaslatodat! Nézelődök azon a vonalon. (Bízom benne, hogy nem fog rád neheztelni az itteni kemény mag, hogy szóba álltál velem.)
    Közben talán megmozdult a társaság, mivel úgy tűnik, hogy az újabb bejegyzésekre már érkezett néhány segítő válasz a láma usereknek.
    Hajrá! Csak így tovább!
    (Kellett itt pofátlankodnom?! Igen.)

    ;)

    Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

  • sicc_innen

    tag

    Milyen billentyűzetet vegyek, mikor a meglévő Logi szinte tökéletes? Tizenöt éve használom és csak akkor vacakol, ha gyengülnek benne az elemek. Egyetlen hiányossága van; nem világítanak a billentyűk. Ez este/éjszaka problémás a regényírásnál, mivel vakon nem sikerült teljesen megtanulnom gépelni.
    Milyen billentyűzetet vegyek, amely mindazokat tudja, amit a régi 'profim', plusz még világít is? Keresgéltem, nézelődtem... Nem találtam ilyet 50k alatt. Felette meg nem is listáztattam, mivel az ár/érték arány már nagyon eltolódik... Annyit nem ér semmilyen világító, kattogó kramanc.
    Asszem, fogok egy darab led-szalagot, azt felragasztom a monitor aljára. Kis feszkóval megküldöm, hogy csak gyengén világítson, azt' jóccakát... mehet a gépelés, születhetnek a best sellerek...
    Ne vegyek billentyűzetet... 🙃
    😉

    [ Szerkesztve ]

    Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

  • sicc_innen

    tag

    válasz Ispy #87617 üzenetére

    Köszönöm a megerősítést!
    :D
    (A Logit annó 8 ezer Ft-ért vettem, egerentyűvel)

    [ Szerkesztve ]

    Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

Új hozzászólás Aktív témák