Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve1207

    veterán

    válasz Archttila #60831 üzenetére

    Nálam nem jellemző, talán alulról a negyedénél van egy pont, amit erősebb nyomáskor kattan egyet a műanyag, de ilyen erővel sose szoktam nyomkodni. Mondjuk úgy inkább, hogy nyekereg a műanyag.

    Más: pont ezt a K400 Plus-t szeretném lecserélni, de lehet csak háttérbe szorítani, mert alternatívának teljesen jó kis bill.

    1.Mekkora összeget szánsz rá? - 15e max
    2.Használt szóba jöhet? - nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - K400 Plus, KB216
    4.Mire használnád a billentyűzetet? - Office, szerkesztés
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? - Kipróbálnám a mechanikus billenytűzeteket
    6.Van konkrét modell ami tetszik? - BlitzWolf BW-KB1
    7.Milyen kiosztást szeretnél? - lényegtelen, megszokom
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? - kompakt, kurzor gombok legyenek normálisak, home del pup pdw-t szeretném teljesbe, de az említett BW-nél megszokható lenne, hogy ki van emelve a normál J K L sorokra, így ez jobbnak tűnik, mint a jelenlegi
    9.Extra igények - vezeték nélküli, világítás jöhet


    Szóval lehet tennék egy próbát ezekkel a mechanikus cuccokkal. A jelenlegi K400 se halk, a KB216-ot viszont szeretem munkára, egyik legjobb évek óta.

    Amitől tartok: szeretem a lapos billentyűzeteket, de kompakt, wireless, világító laposat nem találtam. BW-KB1-nél talán minimálisnak is tekinthető a bill sorok emelkedése, talán belefér.

    Ami kérdés, mindig is ilyen halkság fanatikus voltam, de ahogy nézem a mostaninak is van bőven hangja gépeléskor. A Brown és Red swicheket halknak mondják, viszont a Red-et nem kell kattanásig lenyomni, hogy érzékeljen, így talán sokkal halkabb gépelés kihozható belőle, igaz ez? Melyik lehet jobb számomra?

    Elnézve vezeték nélküli hasonló alternatíva nem sok lehet a piacon. Érdemes lehet ezzel a BlitzWolf billel tenni egy próbát? :R

    .

  • Steve1207

    veterán

    válasz spileraaa #60845 üzenetére

    Szerintem az összefoglalós táblázatban ilyenek vannak bőven, pl a Lenovo Preferred emlékeim szerint kiváló, igaz az baromi drága. Én egy olcsó KB216-ot használok melóra, tökéletes számomra. Tuti vannak a listában olcsók is.

    Amúgy a világítás nem rossz dolog, én imádom laptopnál is, szemet nem cseszteti, pedig az enyém érzékeny minden nyavajára és szemcsis is vagyok, annyi előnye van, hogy kényelmes, ha épp ránézel és keresel valami extra karaktert, hogy hol van. Nyilván ezt egy sima, fehér háttérvilágításra értem, nem a csillámpónira.

    .

  • Steve1207

    veterán

    Sziasztok,

    Alapesetben egy halk gumiharangos billt keresnék, viszont néha szóba jöhetne játék, oda meg lehet jó lenne egy mecha. Viszont volt egy barna gateronos billem anno és még azt is brutál hangosnak tartottam. Így az alábbi felsorolás akár egy szimpla vagy akár két billt is tartalmazhat, de nyilván olcsóbb félékből.

    1.Mekkora összeget szánsz rá? - 10-30k
    2.Használt szóba jöhet? - nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - KB216 (munka, ha játékra használnám a shift w mellett nem érzékel spacet meg ilyen bajai vannak, amúgy bejönne, viszont nagy). / K400Plus, ez kicsi, szeretem, de már eljárt felette az idő.
    4.Mire használnád a billentyűzetet? - Munka, kis játék (tényleg minimális, inkább kontrolleres vagyok)
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) - alapesetben egy kisebb gumiharangos lehet megfelelne lehetséges
    6.Van konkrét modell ami tetszik? KM5221W (van rá panasz sajna) esetleg hasonló letisztult felület 85 vagy 100 key létezik gumiharangos? (Cherryt néztem, nekik volt valami ősrégi, de az kuka kb) / RK84 és RK100 red-del
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) - gumiharangosnál ISO (amennyiben ANSI, akkor 84 vagy 100 key-nél kibírom a ctrl+j-t) / mechánál az RK100 a kiszemelt
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) - numpad jó, ha van tegnap vettem észre, hogy a 84-es helyett 100 gombos is létezik odasűrített nummal
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) - vezetéknélküliség, szeretem a slim billentyűzeteket (10+ év), így lehet a legutolsó mecha próba amiatt se jött be, viszont az csak egy 61-es kis bill volt a minimalizmus jegyében. Ja és letisztult :D Ha egy ív van a spacenél már kuka.

    Szóval vagy egy olcsóbb ilyen is és olyan is, vagy egy elég korrekt gumiharangos, vagy bepróbálkoznék az RK100-zal, próba alapon, viszont az hangos lesz. Létezik esetleg valami ultra halk, előkent switch manapság? Azért bohóckodni se szeretnék havonta vele. (Ellenben lehet időállóbb, mert a gumis kikopik pár év alatt, a mechát meg újrakenem, de még lehet úgy is hangosnak tartanám).

    Nézegettem még az új Redragon Anubis K539-et, viszont még nincs arról se beszámoló. Egyrészről tetszene a slim kialakítás miatt, másrészről félő, hogy 2-3 év után semmi se lesz hozzá, mert nem standard se a switch, se a keycap.

    Cherry ollósokat is végignéztem, de annál is voltak azért panaszok és igen terjedelmes a fullos nagyságú. A Logi, Genius szettek nem jönnek be 12e-ig, melóban is van, rosszabbak, mint a mostani billentyűzeteim itthon. Némely gagyi olcsó wireless 5-6e-ért minőségibbnek hat a bajaival, mint azok a szettek... Röviden :D :R
    (Szerintem eléggé végigjártam már a témát amúgy, esetleg pár tipp, hátha valamelyik kimaradt).

    [ Szerkesztve ]

    .

Új hozzászólás Aktív témák