Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibicsucsu

    aktív tag

    Sziasztok!

    Maximum 5-6000 forintért szeretnék venni vezetékes billentyűzetet. Mindenes lenne (játék, munka, netezés). Jó lenne ha lenne rajta multimedi gombsor és calculator.
    Legjobban a Microsoft Comfort Curve tetszik, de azt sokallom egy kicsit. Néztem még MS Wired Desktop 600-at, de csak egérrel lehet kapni elérhető helyen (Bp., Oktogon).

    Tudtok esetleg ajánlani ezek helyett vagy olyan kereskedést, ahol megkapom a Desktop 600-at egér nélkül a közelben?

    Köszi,
    Tibor

  • Tibicsucsu

    aktív tag

    Sziasztok! Pár napja furcsán viselkedett a billentyűzetem ezért szeretnék érdeklődni, hogy mit érdemes venni ha beadja a kulcsot.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    15.000 Ft
    2.Használt szóba jöhet?
    Nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Microsoft Comfort Curve 3000 US. Random nem reagált játék közben ha több gombot nyomtam egyszerre.
    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Munka (főleg programozás) / Játék. 75%/25%
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?

    Mindegy csak ne legyen túl hangos
    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Nincs
    7.Milyen kiosztást szeretnél?
    US
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Num pad és kurzor blokk kell. Media jó lenne, de nem kötelező
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

    Ne legyen karácsonyfa és űrhajó sem. A világító feliratok hasznosak lennének de most is megvagyok nélküle.
    Ha mechanikus, akkor abból egy halkabb típus.
    Bár a mostani billentyűzetem közel sem játékra való, de azért az én szintemen jól használható. Nem értek hozzá, de a WASD környéken sztem több billentyűlenyomást képes érzékelni. Az új billentyűzetem ebben nem szeretném ha rosszabb lenne. Egyébként csak SWBF2-vel játszom (sztem közepes szinten), ahol ez számít nekem.

  • Tibicsucsu

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ujra megprobalok billentyuzetet venni :D
    Itt vannak a parameterek az elozo elhalt probalkozasom utan: [link]
    Annyi valtozas van h a limit 25e Ft.

    Tudtok ajanlani vmit?

  • Tibicsucsu

    aktív tag

    Na 3. próbálkozás. Kicsit próbáltam racionalizálni a paramétereket és megnéztem pár Keychron billentyűzetet meg pár videót is de azoktól nem lettem okosabb.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    40.000 alatt
    2.Használt szóba jöhet?
    Nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Microsoft Comfort Curve 3000 US. Random nem reagált játék közben ha több gombot nyomtam egyszerre.
    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Munka (főleg programozás) / Játék. 75%/25%
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?

    Kipróbálnék egy mechanikusat, de ne legyen túl hangos
    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Keychron K4
    7.Milyen kiosztást szeretnél?
    US English lenne a legjobb de ahogy nézem ritka és valamiért a UK megy sok helyen. Azzal is együtt tudok élni
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Num pad kell és a kurzorok is jól jönnének néha. Media jó lenne, de egyáltalán nem kötelező
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

    Ne legyen karácsonyfa és űrhajó sem. A világító feliratok hasznosak lennének de most is megvagyok nélküle. RGB OFF!
    Ha mechanikus, akkor abból egy halkabb típus.
    Bár a mostani billentyűzetem közel sem játékra való, de azért az én szintemen jól használható. Nem értek hozzá, de a WASD környéken sztem több billentyűlenyomást képes érzékelni. Az új billentyűzetem ebben nem szeretném ha rosszabb lenne.
    Programozás + játék: SWBF2, Starfield, Dragon Age

    Keychronból a K4 layout tetszik a legjobban de sajnos sok még a kérdés.
    Ha jól értem, akkor a K4 nem programozható. Nem tudom ez nekem mennyire lenne hátrány, mert eddig sem volt programozható a billentyűzetem, de kevésbé is volt kompakt.

    K4 Pro jó lenne, de ott nem tetszik annyira, hogy kicsit jobban szét van húzva a kurzor blokk körül (még az is lehet h úgy jobb használat közben, kinézetre azért szarabb).
    K4 Prón ha jól látom más a keycap, ami megint csak kinézetre kevésbé bejövős.

    Korábban inkább low profile-t akartam, de Keychronnál nem tetszik, hogy látszanak a kapcsolók és mint ha olvastam volna valahol h a háttérvilágítás sem a legjobb ebben az esetben. Esetleg más megbízható márka hasonló áron?

    Mire jó a knob a többi billentyűn?
    Világítanak a feliratok is a billentyűzeteken vagy csak körülötte?

    Keychron billentyűzethez a választhatókból melyik lenne a leghalkabb, tompább hangú kapcsoló?

    Van értelme enne a moddolásnak (szétcsavarozzák a billentyűzet házát és jól kitömik: [link] ?

    Na hát sok még a kérdés. Megérkeztem, mint Tarzan az erdőből. Szerintem már tudom, hogy hol vagyok csak még pislogok, mint amikor átmegyek az aldiból a sparba. Túl nagy a választék, nem értem a különbségeket nem tudom, hogy mi éri meg.

  • Tibicsucsu

    aktív tag

    válasz Mr.Csizmás #89299 üzenetére

    A dolgok nagy része inkább nice to have. Mi az, ami megdrágítja nagyon? A halkság? Knob? Kiosztás?
    Lehet, hogy megpróbálkozom a K4 Próval (kössz az infókat Mephike). Meg tudok békélni a nekem nem tetsző dolgokkal és az RGB-nek sem kell 8 színben pompáznia. Lehet h jobb is ha be tudok állítani neki valamilyen kímélő színt.

    Nézelődni már nincs kedvem tovább, mert elment vele így is túl sok idő így totál kezdőként a billentyűzetek csodás világában és bármennyire ügyes tartalomgyártó, hipyo tech is az agyamra megy már :D , nem az én stílusom.

    #89308 Synthwave:
    Köszi a tippet, de az Alice layout nem jön be. A Curve 3000 ennél sokkal finomabban töri meg a sorokat. Jó lesz az egyenes. A többit fentebb leírtam.

Új hozzászólás Aktív témák