Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HollywoodBoy

    tag

    Sziasztok!

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    20 és 30K között meg kell állnia

    2.Használt szóba jöhet?
    Újat szeretnék

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Razer DeathStalker (RZ03-0080) - Azért cserélem le, mert kezd elhasználódni és 7 év után is utálom, hogy nem látom rajta az ékezetes Magyar betűket (az AltGr+j bohockódásról nem is beszélve :DDD )

    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Általános felhasználás, főleg az esti órákban (nem lenne vele játék pl.)

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    Valamilyen mechanikusra gondoltam halk és "puha" kapcsolókkal.

    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Az ajánlott táblázatban ez pl. tetszik, de nem igazán kapható már ha jól láttam: Tesoro Durandal G1N

    7.Milyen kiosztást szeretnél?
    Kizárólag ISO magyar jöhet szóba

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    A numpad fontos, 100%-osnak örülnék.

    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    Örülnék ha nem világítana csili-vili RGB-ben, vagy kikapcsolható lenne. Persze ha kapcsolható valami szolid háttérvilágítás az mondjuk nem baj, de nem feltétel.

    Tudom ez egy uncsi kérdés, vissza olvasva itt a topic-ban hogy milyen szinten űzitek ezt a billentyűzet építés dolgot. Ezúton is le a kalappal. :R
    Köszi ha adtok valamilyen ajánlást!

    [ Szerkesztve ]

  • HollywoodBoy

    tag

    válasz dqdb #82734 üzenetére

    Köszönöm szépen! Azt gondoltam olcsóbb kategóriában is elérhető a halk működés, úgyhogy pofon vágott a hosszászólásod (látszik, hogy nem értek a témához).

    A puha alatt azt értettem, hogy könnyen lenyomható, de a halkság miatt az is szempont lenne, hogy ne csattanjon hangosan amikor lenyomódik teljesen.

    Ez a Redragon-os vonal nekem már kicsit belemélyülős kategória. Tetszik egyébként ez a billentyűzet építős/moddolós "hobbi", de jelenleg nem érzek erre kapacitást.
    A Cherry G80-3000N több dolog miatt nem szimpi:
    - Nem igazán tetszik (bár gondolom ha úgyis tennék rá magyar kupakokat, akkor fel lehetne dobni a kinézetét kicsit)
    - Külföldről rendelős (garancia?)
    - Postaköltség + jó minőségű magyar kupakokkal megközelítené a Varmilo (ha nem is a 100%, de a TKL) árat ha jól sejtem.

    Ez a Varmilo viszont nagyon bejön... főleg a YAKUMO ezzel a színátmenettel. Lehet megadom magam és rááldozok egy kisebb vagyont. :D (látok egy bontott 100%-ost 59K-ért)

    Egyébként egy bónusz kérdés:
    Ha elengedném ezt a mechanikus vonalat, akkor találnék ugyan ezekkel a kívánságokkal (ISO-HU, 100%, a lehető leghalkabb, szolid világítás - pl. fehér) valami membránosat nem horror áron?

    [ Szerkesztve ]

  • HollywoodBoy

    tag

    válasz nyunyu #82747 üzenetére

    40-45K + plusz a meló vele. Így olcsóbb ez igaz, plusz a kaland is meg van hozzá, de pont ezen utóbbihoz annyira nem fűlik a fogam. :B
    De köszi, hogy kiszámoltad (meg leírtad egyáltalán mi kell hozzá), átgondolandó... :R
    Ez a Outemu Silent Peach ez hasonlóan halk mint az MX Silent Red?

  • HollywoodBoy

    tag

    Köszi a múltkori segítséget! Vettem végül egy Varmilo VEA109 Yakumo Cherry MX Silent Red-et.
    Az alábbiakat úgy írom, hogy nem értek a témához. Laikusként kerestem egy halk, ISO-HU 100%(+) billentyűzetet amihez nem erőltetik a 16 millió színű világítást.
    Pár nap tapasztalat alapján:
    Pozitíum:
    - Tényleg egész halk
    - Érezhetően jó a kupak minőség, kellemes a tapintása
    - Jól néz ki (bár ez szubjektív :D )
    - Kaptam hozzá néhány kék színű pótkupakot
    - Örülök a médiagomboknak is (tetszik ez a 110%-os kiosztás)
    - Cserélhető és szépen elvezethető a kábel
    - Több fokozatban állítható háttérvilágítás

    Negatívum:
    - Nem elég halk , de mindegy megteszi... :D
    - A Yakumo esetében a felső 2 sorban a kupakok nagyon sötétek és a háttérvilágítás még a legerősebb fokozaton sem képes megvilágítani a feliratozást
    - Nem volt egyszerű a friss fw-t feltenni rá, mert több megnevezéssel is fut ez a modell és a weboldalon nem találtam hivatalos segítséget, hogy pontosan melyik kell ehhez a típushoz. Ehelyett van ömlesztett lista béna keresővel és régiónként eltérő találatokkal. Egy Reddit postból kellett megtudnom, hogy milyen adatokat kell beírni a flasheléshez, mert a gyári instrukció rosszat tartalmaz. :N

Új hozzászólás Aktív témák