Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    Most az Alza.hu-nál kiszúrtam egy akciót, Connect It EVOGEAR teljes mechanikus billentyűzet (nem hybrid) Khail Red Switchekkel, világítással, csuklótámasszal 12 000-ért az utolsó 50db. Ez lesz az első mechanikus billentyűzetem, remélem nem bánom meg.

    Sokat keresgéltem, a Tesoro típusaiből G1NL-t vagy a Fnatic Gear Rush-t néztem még (mindkettő Cherry MX). Mivel sosem volt lehetőségem kipróbálni ilyen fajta a billentyűzetet és a boltokban sem igazán voltak segítőkészek hogy "megcsapkodhassak" egyet, így az internetre hagyatkozva keresgéltem. Eredetileg Brown Switch volt az ötletem (mert játszom is és gépelek is sokat - blue a hangja miatt kizárva), de most ez jött szembe. Vajon jó választás ez a Connect IT billentyűzet vagy jobban járnék egy feljebb említett modellel?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz szente #36762 üzenetére

    Megérkezett hozzám is az Alzás akciós mechanikus "gamer" billentyűzet: Connect IT Evogear (Kailh Red Switchel)

    Abszolút amatőr vagyok, ez az első ilyen billentyűm és nem is volt lehetőségem sosem kipróbálni hasonlót.

    Kettős érzéseim vannak, egyrészt elég nehézkesek a billentyű leütések, és kellemetlen rajta gépelni, illetve a gomboknak ilyen susogó hangja van (mintha surlódnának) és többször hallom a rugókat, picit talán nyikorognak is. Meg lehet csak én vagyok béna de elég hangosan tudok csak gépelni rajta.

    Mondom most megnézem hol lehet kipróbálni valamit mert elsőre csalódás ez a vásárlás, és rátaláltam a Pixel.hu bemutató termére, el is mentem és ott kipróbálhattam Cherry MX boardokat. Azt kell mondjam ég és föld, a red switchesek mint az álom olyan könnyűek, nem surlódnak stb., még a halk brown switch is nagyon tetszett, de közelébe sem érnek a mostaninak.

    Nem tudom hogy kifogtam egy rossz/hibás darabot, vagy csak az én igényeimnek nem felel meg az adott konstrukció Gondolkozom hogy visszaviszem a boltba, van 14 napom elállni a vásárlástól.

    Ha valaki bármilyen tanáccsal tud segíteni nagyon megköszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz Domonkos #36772 üzenetére

    Igen, sajnos nem vagyok elég rutinos. Bár bíztam benne hogy jobb minőséget kapok mert alapjáraton azért 25-27 ezer között mozog árukereső grafikonja szerint (csak az Alza kiszórt napi akcióban 50db darabot 12 000-ért, és azóta is visszament az ára) és ilyen árfekvésben már olvasgattam jobb fajtákról.

    Akkor még a lenne a kérdésem hogy valakinek van tapasztalata az Fnati Gear Rush nevű Cherry MX-es billentyűzettel ? (több helyen olvastam hogy kb. 1:1-ben ugyanaz mint a "fUNC KB-460" nevű aműgy jó fajta board, csak rátették az Fnatic logót).

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Ha ugyanazon az áron hozzá tudnék jutni egy Fnatic Gear Rush (ex. fUNC KB-460) billentyűzethez mint egy Durandal G1N-hez, vajon melyiket lenne érdemes választani (Cherry MX Brown Switch mindkettő). Az Fnatic annyival tud többet hogy van háttérvilágítás és makró, csak mivel nem szerepel az ajánlott listán és kevés tesztet találok róla így nem vagyok benne biztos melyik lenne a megfelelő választás. Esetleg valakinek van tapasztalata az Fnatic félével ? Előre is köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Kicsit fura kérdés, de hátha tud valaki segíteni. Esetleg nincs valakinek Budapesten egy Fnatic Gear Rush Red Switchekkel kipróbálásra ? Akár fizetnék is érte

    Röviden: Van nekem pár hónapja egy Fnatic Gear Rush Brown Swichekkel, viszonylag meg voltam vele elégedve, de furcsa volt nehezen szoktam hozzá. Majd most a kezem közé került egy Ozone Strike Battle Red Switches és nagyon megtetszett (sokkal jobban is mint brown). Így többet nem követem el azt "hibát" hogy rendelek és előtte nem próbálom ki (mert sajnos nincs nagyon hol kipróbálni), és mivel a Red Switches Gear Rush vagy az Fnatic honlapjáról, vagy az Alzától rendelhető csak, így mindkettőnél sok ezer forint lenne a visszaküldés amennyiben elállnák a terméktől.

    Ezért reménykedem hogy valakinek Budapesten akad belőle 1 darab amit megenged hogy kipróbáljam, és tényleg akár fizetnék is érte ha akár csak 10 percet gépelhetnék rajta. Ugyanis a macrózhatóság, a csuklótámasz, világítás és build quality nagyon bejön az Fnaticon, csak egyedül a barna switcek furák nekem (pontosabban ezek a Red Switchek sokkal jobban bejönnek, és nem tudom a Ozone ennyivel másabb billentyűzet vagy a Switchekben van ekkora különbség). Ha esetleg valaki volna ilyen rendes, nagyon hálás lennék

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Egy olyan kérdésem lenne az itt lévő tapasztalt kollégákhoz: Egy ismerősnél sikerült megcsapkodni egy Cherry MX red switches boardot és annyira bejött a dolog hogy elhatároztam hogy akkor én pedig ennek utánamegyek és veszek egy billentyűzetet. Alaposan is utána is néztem a dolgoknak és így sikerült innen apróról vennem egy Corsair K70 RGB Lux billentyűzetet (3 hónapos darab).

    Miután hozzám került, elkértem gyorsan ismerősöm billentyűzetét is hogy összehasonlítgassam őket stb. (egy tenkeyless Ozone Battle Strike 2016-ból, szintén Cherry red switches).
    Viszont azt a meglepő felfedezést tettem hogy az Ozone billentyűzet (bár ugyanolyan switchek vannak mindkét boardon) érezhetően puhább, és "smoothabb" is és talán könnyebb is leütni a billentyűket. Kérdem én, létezik hogy van különbség a 2 billentyűzet között vagy csak én képzelek bele valamit ? (pedig próbáltam gépelésnél és játékban is). Ez persze nem azt jelenti hogy a Corsair rossz lenne (nagyon is szuper), csak mégis ott motoszkál a gondolat a fejemben hogy a másikat miért érzem másnak (kicsit kellemesebbnek) ?

    Előre is köszönöm a felvilágosítást :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

Új hozzászólás Aktív témák