Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz 0xmilan #85839 üzenetére

    Én még jól működő magyar nyelvű autocorrectet nem láttam, a ragozásba mindegyiknek beletörött a foga. Ha ilyenen agyalnék, akkor vagy repülőékezetes megközelítést használnék, vagy távirati stílusú duplázást-triplázást, az előbbihez csak némi kód kell, az utóbbihoz kell az adatbázis.

    Prediktív bevitelre próbálkozást itt láttam, a megvalósítás finoman szólva sem lett jó (mi ez az agyrém, hogy úgy gyorsítja a gépelést, hogy a monitor helyett a billentyűzetet kell nézni és folyamatosan ki kell nyúlkálni képernyőt tapicskolni), megérdemelten szép nagyot bukott.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Domonkos

    Ármester

    válasz 0xmilan #85839 üzenetére

    A terv az jo, de a megvalositasra nagyon kivancsi leszek!
    Ha jo adatszerkezetet sikerul valasztanod (trie), akkor nem hiszem hogy gondod lehet a sebesseggel.

    Bar ilyet meg nem implementaltam sohasem, a legkozelebbi ilyesfajta kiserletem a ginni-vel es a T10-zel volt - amirol meg mindig nem irtam ide egy szot sem :D. De roviden, ott az lett volna a terv, hogy mivel csak 10 billentyu van - minden ujjnak egy - a firmware ugy probalta volna meg kitalalni, hogy mit szeretnek gepelni, hogy minden begepelt szo utan megnezte, hogy milyen olyan angol szavak vannak, amiket a teljes meretu billentyuzeten ugyanazokkal az ujjakkal es ugyanabban a sorrendben kell leutni, majd ha volt ilyen, akkor beillesztette azt - kicsit hasonloan, mint azt a nyomogombos telefonok T9 szotarai tettek. A cel az az lett volna, hogy a minimumra redukaljam az ujjajk mozgasat is. :K
    A kiserlet eleg hamar kideritette, hogy fokent a rovid szavakat szinte lehetetlen naiv modon kitalalni, mivel ott tul sok egyezo szekvencia van a gyakran hasznalt szavakra is - nem illeszthetem mindig csak a leggyakoribb szot be, mert akkor egy csomo meg szinten gyakori szot be sem tudok vinni.
    Szoval meg mielott a program a kiserletezesi fazisbol kiert volna, megbonyolitottam az egeszet egy Markov-lancos tortenettel is. Veletlen egybeeses, hogy pont volt keznel egy jobb, minden nap hasznalt implementaciom, szoval azt konnyu volt bekotni.
    Es mukodott! Tobbe-kevesbe. A generalas hihetetlenul "erzekeny" lett arra, hogy mi a forrasszoveg a predikciokhoz. Es azt hiszem, hogy ez akkor annyban is maradt, mert az asetniop egy sokkal jobb beviteli modszernek bizonyult. Arrol nem is beszelve, hogy a kelloen jo predikciokat ado szotar kozel sem fert volna ra semmilyen olcso kontrollerre. :U

    Szoval szerintem a te otleted mukodokepes lehet, de neked is ki kell majd talalnod valamit a sor/sör problemara...

    Szerk:
    Ohh, most nezem, hogy a QMK is a trie-t valasztotta! Az jo. :K

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák