Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz 0xmilan #85813 üzenetére

    Azt a négyest könnyebben ki lehetne váltani, ha a jobb ctrl helyére kerülne az fn, így 1 kézzel a nyilakkal irányítható lenne a fenti 4 gomb. Mondjuk ennél jobb lenne, ha inkább a kurzor csúszna fel a hatos blokkba, fn-el, mert a 4es brigád komboban is szerepel, úgy meg már mortal kombat fatality lesz minden gombnyomásból. Mondjuk a kurzor gombok is szerepelnek kombóban, szóval az se jó. A legjobb ha minden marad a hagyományos, bevált helyén. :)

  • 7

    addikt

    válasz 0xmilan #85813 üzenetére

    Apropó, ha ékezetet kell írni, azt te hogyan oldod meg 3x5-ön? Értem, hogy a fórumhozzászólásaidban nélkülözöd őket, de kíváncsi vagyok, hogy muszáj esetén mit csinálsz. :)

  • dqdb

    nagyúr

    válasz 0xmilan #85813 üzenetére

    Itt boven nem csak a hatos blokkhoz nyultal.
    Félmunkát nem végez az ember :DDD

    Ez az otlet szerintem feltetelezi, hogy nem hasznalsz retegeket, de valahogy megis at tudod mappelni a billentyuket.
    Igen, ez eléggé egyértelmű volt számomra is, csak az értelmét nem látom.

    Nekem egy inverted T-m sincs
    Látom a logikát az egyes döntések mögött, mint például miért ←↓↑→ és nem ←↑↓→ a sorrend, vagy miért van középen a Copy vagy bal oldalon a Ctrl, és bal oldalon miért ez a sorrend, csak a kezem nem értene ezzel egyet :DDD Ha kicsit nyúlnék hozzá, akkor sorokon belül a sorrendekkel játszanék, ha jobban, akkor beugrana egy fordított T vagy még inkább egy cross arrow jobb oldalon.

    Egy dolgot nem értek: miért van ilyen "fontos" helyen a Caps Lock? Én csak azért szoktam feltenni egy rétegre, mert elfér, de sosem használom, míg itt a pozíciója rendszeres használatot feltételez, egyébként pazarlásnak tűnik (egy Print Screen sokkal logikusabb lenne ott számomra). Másik ilyen pazarlásnak tűnő dolog számomra a base layer Esc, az is elférne egy rétegre (igaz, arra, hogy mit raknék a helyére, nincsen ötletem).

    A mouse layernél értem, hogy az analógia miatt került a kurzor mozgatása a home row-ra és a görgetés eggyel lejjebb, gyakorlatban pedig úgy érzem, hogy a billentyűzet tökéletesen használható görgetésre (nálam Caps+WASD, többet használom, mint az egér görgőjét), addig a kurzormozgatás kínszenvedés (nálam ezért alsóbb rétegre került, Caps+Tab+WASD), szóval én megcserélném a funkciót pusztán azért, mert tippre olyan 2 nagyságrend eltérés van a használatban nálam. Az egérgombok sorrendje egyszerre logikus és okoznak exceptiont az agyamban :D

    A Button layer jó ötlet, az első alkalom, amikor ilyen kis méretben redundáns layoutot látok fontosabb funkciók többféle elérésére (nálam a navigációs billentyűk bal és jobb kézzel is elérhetőek).

    A Syn layer hogyan működik? Eleve Shifttel együtt küldi a kódokat? Megnéztem, igen.

    Kérdezhetném még azt is, hogy a magyar nyelv ékezetes betűivel sikerült vegyíteni, ami az összes 30-40%-os kiosztás esetében problémás, de az ékezetek hiányából látom, hogy sehogy ;]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Domonkos

    Ármester

    válasz 0xmilan #85813 üzenetére

    Ohh, cool! Vegre latom masoknal is! :))
    En a white whale-en hasznaltam ezt az elrendezest eloszor dedikalt billentyukon es ott nagyon tetszett. Mondjuk nalam a ket sor eppen fel volt cserelve...

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák