Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    senior tag

    válasz [Prolixus] #78682 üzenetére

    Igen, a metszet rajzok alapján az MG-re sokkal jobban hasonlít, de utóbbinak jobban szűkül a teteje, mint az AFSA-nak.

    Ott az MDA is, mint közepesen magas sculpted, de az sem rúg labdába a Cherry mellett választék vagy elérhetőség terén, ami gondolom szintén visszavezethető a népszerűségre.
    Kiváncsi vagyok, hogy a Keychron meddig jut az OSA-val.

    M.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz [Prolixus] #78682 üzenetére

    Eddig az összes Zoom és IKKI68 Aurora kithez járt WS stabilizátor, nekem nem rémlik 1,2 mm-es QK nyák, a JRIS passz, azt semennyire sem követtem.

    Azért gondolom te nem a 200$ környéki "budget" GB-ban utazol.
    A legelső a maga korának budget modellje volt 225 dollárért, a másik kettő tényleg középkategóriának számít.

    Standard vastagságú drótot használnak, bármilyne más drót belemegy?
    Minimális eltérések vannak, úgyhogy TX-ből csak 7u-t vettem, mert 6.25u drótból van egy rakás felesleg.

    Meg azért valljuk be, egy csavaros prémiumabb tűnik, mint egy műanyag pöckös stab.
    Mindegyik ugyanúgy túlárazott fröccsöntött műanyag vacak, egyiktől sem fogott el a prémium érzés, még a dobozban érkező TX-től sem.

    Közben rájöttem hogy az ali-s Aifei néven futó, "SA klón" szettek valójában az ún. MG keycap-eket másolják.
    Ezt írtam párszor neked :DDD Az MG a MelGeek profilja, a klónozás jelen esetben kitting terén az eredetinél sokkal jobbra sikeredett. A MelGeek egy idióta cég, hülye döntések sorozatával lényegében kinyírta az MDA-t, az MG pedig már eléggé halottan született profil, és úgy tűnik, hogy a saját Cherry klónjukra helyezik azt az egyre kisebb figyelmet, amit kupakkészletekre fordítanak.

    Itt minden múltban futott KAT profilos GB listázva van ugye?
    Igen. GMK, DSA és SA esetében lehetnek múltbeli hiányosságok, bár Dvorcol eléggé sok group buy-t felvitt utólagosan is. Ez a projekt amúgy jó példa a fejlesztői vonalon hangoztatott ha nincsen szakmai gyakorlatod és/vagy szakirányú végzettséged, akkor hozz létre egy open source hobbi projektet mondásra, Eskimojo szakmai végzettség nélkül, önképző módon vágott bele a fejlesztésbe, párszor újraírta a portál minden részét, ezen tanulta meg az Angulart, végül lényegében ennek a projektnek és a közben felszedett tudásnak köszönhetően vették fel első fejlesztői állására, és azóta is fejlesztőként dolgozik.

    Nem értem a GMK/cherry profil miért vezet ennyire toronymagasan GB-jok terén?
    Kényelmes és sokan szeretik, emellett sokan mást nem is próbáltak, mert vagy nem is hallottak azokról, vagy nem is akarnak mást kipróbálni. Emellett a népszerűsége miatt az új gyártók szinte kivétel nélkül erre álltak rá, így a kínálat is igazodott a kereslethez.

    Mostanra a nagyobb amerikai vendorok megteremtették a sajátmárkás Cherry portfóliójukat, így nem is fognak kísérletezni nagyon mással. Az SA-ra már 2-3 éve is marginális volt az érdeklődés (és az SP így is alig bírja kapacitással), a Cherryhez formára elég közel álló DCS group buy-ok is döglődnek(és az SP így is alig bírja kapacitással), a KAT-ra eredetileg nagy volt az érdeklődés, de azt a Keyreative elintézte, a többi profil pedig még ezekhez képest is kisebb érdeklődésre tart igényt. Az embereknek egyszerűen Cherry kell és más nem, ez van. Az MT3 is csak a Dropm mérete és piaci beágyazottsága miatt él, ők is láthatóan egyre kisebb figyelmet fordítanak rá a DCX mellett, ami, minő meglepetés, szintén Cherry profil.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák