Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enton

    addikt

    válasz Molydeus #78007 üzenetére

    Amúgy tökre logikus is lenne, de az akksiról és a házban a helyéről sem szabad ilyenkor megfeletkezni:


    Mert még ha az első szériás házak is kivésve kerültek volna piacra mindjárt járható lenne ez a gondolatmenet. :K

    "mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Molydeus #78007 üzenetére

    Az is megoldás lehetne, ha a Wireless funkcionalitást a daughter boardon lenne implementálva.
    Nem lenne jó megoldás.

    Az energiahatékonyság miatt a wireless funkcionalitás nem olyan dolog, amit csak úgy odateszel, ahhoz szoftveresen és hardveresen is igazodni kell. Egy vezetékes működésre készült, daughterboarddal rendelkező nyákból már USB jel jön ki, azt te nem tudod csak úgy Bluetooth-szá alakítani, emellett az akkut is zabálni fogja, mert a firmware-e nincsen felkészítve az energiatakarékos MCU szintek kezelésére.

    Az járható lenne, hogy a fő nyákon csak a mátrix lenne, és a daughterboardon az MCU és minden más, de ekkor nem lenne elég 4 vezeték, sokkal több kellene (12-14), ami bumfordi kábellel járna vagy sérülékeny szalagkábellel, de ehhez már megint a Q1 nyákját eleve úgy kellett volna megtervezni.

    Ha eleve úgy lenne megtervezve a nyák, akkor működhetne az a megoldás, hogy a fő nyákon ott van a kialakított hely a wireless modulnak, amit vagy üresen hagynak wired nyákhoz, vagy odaforrasztanak egy ilyen modult, vagy egy ilyesmi csatlakozó kerül oda, amibe egy hasonló modult lehet bedugni. Így kínálhatsz olcsóbban vezetékes, drágábban wireless megoldást egy nyákkal (ezt amúgy azért is szeretik, mert ha egy FCC minősítéssel rendelkező modul kerül a nyákra, míg ha direktben használnál ilyesmit, akkor mehetnél minősítést szerezni).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák