Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    senior tag

    válasz micafighter #71820 üzenetére

    Azt gondoltam belemegy a stem-be, de ha nem, akkor akár mindkettőnek egyszerre is lenne értelme, persze ha pontosan be tudjuk lőni a méretet, hogy ne szoruljon.

    Az a baj, hogy a fene tudja, elégedett vagyok-e. Eddig csak a GMMK-k stabjaival találkoztam közelről. A TKL-nek jót tett a módosítás, a 65%-os még most jön. Ezeknél a Q8 stabjai gyári állapotukban is jobbak. Viszont ott motoszkál a gondolat, hogy lehetnének jobbak is, ha rászánom az időt. Amit újrakentem az is jobb valamivel... vagy megszépíti a tudat, hogy egyenletesen kentem fel és tudom, hogy milyen kenőanyag került rá.
    Van egy hevenyészett teszttervem a Q8-hoz, hogy milyen állapotokat kellene kipróbálni, de azt mindenképpen szeretném elkerülni, hogy az "acoustic tape"-et (van ennek magyar neve a maszkoló szalagon kívül? :D ) állandóan le kelljen szedni. Ha végül kelleni fog, akkor szeretném a gyárit használni ebből, mert tényleg szépen van kialakítva. Visszarakható ugyan, de előbb-utóbb kevés lesz a maradék ragasztó. A legjobb lenne, ha még azelőtt eldőlne a stabok végleges sorsa (akár a gyáriak, akár egy új készlet), mielőtt visszaraknám a szalagot az aljára.

    A tickling-re gasketes megoldás tetszene, de a Q8-on csupa 2U-s stab van. Ahogy írod, alig van hely a switch és a stab között. Igazából a tickling ellen az lenne a legjobb, ha nem lenne holtjáték ÉS teljesen vízszintes lenne a drót, mert ha valamelyik oldal kicsit is magasabban lesz - akár pont az szivacs alátámasztástól - akkor a két szár már szögben fog mozogni a függőleges síkhoz képest, esetleg jön a feszülés és amit sejtek a stem reszelése mögött sejtek, hogy nem felülettel, hanem éllel érintkezik a házzal.

    Most már egészen biztos vagyok benne, hogy túlaggódom... :D

    M.

Új hozzászólás Aktív témák