Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz [Prolixus] #69276 üzenetére

    mármint "az jelent, hogy silent-e vagy sem"

    SOkan amúgy nem szeretik a silent kapcsolókat mert már túl tompított. Tényleg nagyon vegyesek a preferenciák.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Throme

    veterán

    válasz [Prolixus] #69276 üzenetére

    A leírtakat mérlegelve a kiindulás gateron red lett. Összehasonlító táblázatokban csendesnek írják, de ez feltételezem a barna és kék kapcsolókkal összehasonlításban értendő.
    Meg hát relatív kinek mi a csendes.

    Mivel még új vagyok a "szakmában" és nem is törekszem babérokra, így a kb 13k huf-os 120 darabos glorious gateron clear és red kapcsolókat néztem. Gondolom ez az alja és itt nem sokan építkeznének ebből.
    Következő lépcsőfok a 5-7k huf os 35db-os csomagok, de látom van ink, meg pro kapcsoló 15k huf/35db áron...

    Videókból látom, hogy egy megkent kapcsolós és stabilizátoros szett azért halkabb (amellett, hogy hangja is más, kellemesebb).
    Ennyire nem mennék bele a dolgokba, úgy érzem türelmem se lenne szétszedegetni az összes kapcsolót, stabilizátort.

    Egyelőre a gateron red-del fogok boldogulni. Valamikor teszek egy kitérőt egy csendesnek mondott kapcsoló csomaggal, ha már HS verziót választottam.

    Viszont a házat ki akarom "tömni" szivaccsal, fóliával. Ez egyébként garivesztést jelent?
    Láttam yt-on olyat, hogy valaki a K8 dobozában lévő szivacsot használta erre, ha már ott volt.
    Azt nem tudom, hogy antisztatikus vagy sem, de jó ötletnek tűnt.

    Tsebacsi#69269 ajánláshoz:
    CK billentyűzetek kapcsolói fémesen pengenek (barna kapcsolós). A CK V2-esekben lévő TTC kapcsolóknál hallottam először. Csak csendben hallhatók, de akkor nem kell közel hajolni a kapcsolókhoz.
    Elkezdtem lehúzni a TTC-t, majd meghallgattam a CK V1-es billentyűzetet, ami gateronnal van szerelve és az is peng, csak valahogy nem hallottam korábban (vagy még nem olvastam sűrűn ezt a fórumot :DDD és nem tudtam mire kell figyelni).
    Szóval, ha a keychronnál nem tapasztalt Tsebacsi pengést , vagy csak nagyon nagyon halkan, akkor a CK okozhat csalódást. Ezt leszámítva szerintem nem rossz billentyűzet. CK 530 V2-be tettem fóliát (hátha csökken a pengő hang) és van o-gyűrű a kupakokban. Szerintem a billentyűzet hangja vállalható, de a pengés megmaradt.

    [ Szerkesztve ]

  • copass

    veterán

    válasz [Prolixus] #69276 üzenetére

    erősebb rugó nagyobb erővel csapja vissza a switchet. én simán megérzem a 67g-t, attól már kikészül a kezem a nap végére. mx black 85g-t azt használat után 1-2 órával elengedtem a szekrénybe pihenni! :D kegyetlen.
    40g-vel érzem jól magam játékra, melóra.

    most próbálgattam az itthoni billentyűzeteket és a cherry stream 3 cherry mx blue-val "elsőre" nulla hibával 75 wpm-et írtam :Y úgy hogy nem is használom évek óta.
    ennyit jelent a clicky taktilis és a könnyű alacsony profilos keycap.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Új hozzászólás Aktív témák