Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz ---Lasali--- #22865 üzenetére

    Raadasul nagyon nem szabvany az also sora, 6U hosszu szokozt meg nagyitoval kell vadaszni a kupakgyartok oldalan, nem sokkal tobb esely van ra, mint egy feher szinu ISO szettre. :DDD

    Also sor altalaban 1.25/1.25/1.25/6.25/1.25/1.25 kiosztasu, de szoktak meg 1.5/1/1.5/7/1.5/1/1.5-ot is hasznalni.
    Utobbi kiosztasu szettel nagyjabol le tudod fedni a billzetet, max az Fn meg a szokoz marad az eredeti Tesoro.
    De ilyen szettet sem egyszeru talalni, de legalabb nem lehetetlen.

    Magyar kiosztasurol persze ne almodozz.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • haxiboy

    veterán

    válasz ---Lasali--- #22865 üzenetére

    A cherry teljesen egyforma switcheket gyárt, a különbség inkább a beszerelés módja. Előfordulhat hogy azért nem megy valamelyik gomb mert igénytelenül van beforrasztva.
    Romer-G switcheket szerintem megemlíteni is felesleges, inkompatibilis minden keycappel, még a topre is meg tudta oldani hogy kompatibilis legyen a cherry keycap szettekkel.

    Eleve a 22 ezer forintos árával, valamint hogy cherry kapcsolós, bele esik abba a kategóriába, aminél ez nem elfogadható

    Magasabb kategóriában ahol odafigyelnek az összeszerelés minőségére ott nincs ilyen probléma, ez csak a Tesoro sara nem a Cherryé.
    Cherry kiváló minőségű switcheket gyárt, nagyon kevés gyártó van akik meg tudják közelíteni minőségben, talán a Gateron ami felér hozzá, bár a minap volt az egyikkel incidensem, de az az én hülyeségem volt. Ott vannak a Zealio switchek, na azok szét vannak pimpelve, de az áruk is olyan.
    Nézz meg egy Kailh kapcsolót és meglátod mi az alja a switchgyártásnak. Szerintem az random műanyag ledarálva és fröccsöntve ;]

    Keycapek : Spórolás, semmi több, ezt szoktuk hangoztatni hogy a Tesoro irdatlan rossz minőségű anyagból dolgozik, Roccat van hasonló árkategóriában, az sem az igazi de kicsit talán jobb.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • 01velemeny

    csendes tag

    válasz ---Lasali--- #22865 üzenetére

    Ebben az árkategóriában nem is nagyon mertem írni, mert nagyon sokan "támadták" a belépő mechanikus kategória létjogosultságát. Ettől féltem és nem is ezt akartam.

    Hangsúlyozom, hogy tényleg teljesen a piaci realitást képezi mechanikusokból a 40-60e billentyűzet árkategória. Ez nem elvitatható. De szerintem egy kis segítséget és támpontot lehetne adni azoknak, akik szeretnének a "klubba" (mechanikus) kerülni. Tudtok-e a kérdezőnek ajánlani egy nagyon (ahogy most olvasom) csak most még rövid ideig elérhető teljesen alap kompromisszumos cuccot, hogy aki szeretne, beleszagoljon?

    Ezután válaszolgatok
    (#22860) nyunyu
    Igazad van, bár jó, hogy egy kicsit nagyobb teret hagytál az MX kapcsolók ára felett a billentyűzet építésnek, de én is pont így elemezgettem a komponenseket /(#22846) 01velemeny/. Szerintem - nem tudom, hogy hogyan - de teljesen rendben belefértek ezzel a billentyűzettek a kategóriájukba. Igen tudom én is, hogy mi az IGAZI, de ha fogadnál, hogy mit vársz ettől a keyboardtól, tényleg meglepődnél.

    (#22865 ---Lasali---) eredeti kérdés
    Csak nem a Tesoronak dolgozol? - Sajnos tapasztalt gondolkodásra vall. (bár nem a tesoro esténben) Nem!
    Igazából nem tisztem védeni egy adott alsó kategóriás billentyűzetet, de én is hasonló kérdésekkel küzdöttem anno. Meg szeretek érvelgetni
    Akkor a kérdéseid:
    1. Kopik-e a billentyűsapka
    2. Lehet-e maga a Cherry kapcsoló hibás
    3. Gyenge lehet-e a szerkezet, vagy elektronika
    4. Billentyűsapka minőség (sorjás gombok)

    1. Igen, intenzív használatnál bárhol kophat a sapka. Illetve a festés. Nem tudom melyik cég mivel védekezik, de még probléma esetén is ez egy kizárólag esztétikai élmény. Még a legvacakabb anyagból sem leszel képes egy élet munkájából sem elkoptatni egy fél mm-t sem ujjbeggyel. Válasz: nálam nem kopik a festés

    2. A Cherry kapcsolót nem szokták panaszolni. Nem tudom a hibaarányát, de szerinten annak az esélye, hogy hibás Cherry kapcsolót kapj, hát? tipp: 1:10e?

    3. Gyenge szerkezet? Tisztességes Metal Frame illesztés. És tényleg ott fan a "vas" frame. Tehát ha már minden elporlik, ott fog neked csücsülni 104-5 db cherry mx kapcsoló egy fémlapon.
    De most ha nem hiszitek el, hogy nem anyagspórolt meg gagyi, akkor tényleg nézzétek már meg, mert ez egy nagyon jó konstrukció, vagy ahogy hallom, csak volt.

    4. Billentyűsapkák: ez az egyik dolog (+felépítés +anyaghasználat +extrák), ami miatt kerül többe egy billentyűzet. Rendben van a Tesoro billentyűsapkája. És, hogy sorjás-e? Nem ismerem a gyártástechnológiát, az egyik élen igen, dolgozatlanabb az él. Szerintem az általános gyakorlatban nincs jelentőssége.

    A Tesoronak tényleg van egy nagy hátránya; hogy a kezdőbetűi TES és O a vége. Ne erre ki mit asszociál?

    Ezen kívül teljesen rendben.

    Szerinted miben vagy valóban különleges? Jól gondold meg; 7,5 milliárd versenyző van.

Új hozzászólás Aktív témák