Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    válasz dqdb #85817 üzenetére

    > miért ←↓↑→ és nem ←↑↓→
    Ha sorban vannak a nyilak, akkor ez az egyetlen helyes elrendezes, itt nincs mirol vitatkozni. :D Mar boven a Miryoku elott is igy hasznaltam.
    Nem tudom, hogy Domonkos mit torolt ki a #85822-ben, de igen, leginkabb a vim-es HJKL miatt van igy.

    > miért van középen a Copy vagy bal oldalon a Ctrl (Paste?)
    Azokat a gombokat amugy soha nem hasznaltam meg, de vegulis nem zavar hogy ott vannak.

    > és bal oldalon miért ez a sorrend
    A modokra amugy nem a Miryoku default sorrendjet (GACS) hasznalom, hanem a Control es GUI fel van cserelve (CAGS), mert macOS-en utobbit tobbet hasznalom. Meg nekem amugy is igy logikus, hogy a Control mindig a sarokban van.

    > Egy dolgot nem értek: miért van ilyen "fontos" helyen a Caps Lock?
    Haha. Az nem Caps Lock. Sot, sehol, egyik retegen sincs KC_CAPS keycode. Az egy CW_TOGG, ami a Caps Word-ot allitgatja. Eloszor fura volt, de rajottem, hogy a legtobbszor tenyleg csak egy-egy szo erejeig kellenek a nagy betuk, igy bevalt. Nagyon kenyelmes, hogy csak egyszer gyorsan bekapcsolom, beirom, amit akartam es magatol ki is kapcsol a "caps lock", nem kell kozben a shiftet vegig nyomva tartani.
    Viszont ha peldaul Discordon akartam kiabalni, akkor eleg korulmenyes volt minden szo elott kulon bekapcsolni a Caps Word-ot (mert ugye szokozre, meg meg amire beallitod, kikapcsol), szoval vele szembe, a masik oldalra, a Shift melle beraktam egy rendes KC_CAPS-et is.

    > Másik ilyen pazarlásnak tűnő dolog számomra a base layer Esc
    Ebbol is latszik, hogy nem vim-ezel, mint egy igazi szoftverfejleszto. :P

    > hogy a billentyűzet tökéletesen használható görgetésre, addig a kurzormozgatás kínszenvedés
    Egyetertek, de ha valaki valoban rendesen hasznalna ezt kurzormozgatasra, akkor az azert megis joval gyakoribb, mint a gorgetes. A mouse reteget amugy szinten nem hasznalom, foleg igy, hogy lenne egy beepitett trackballom (amit az uj, Miryokus firmware-be meg be se raktam). Mindenesetre mar ki van szemelve egy trackpoint Sweep, ugyanigy a holykeebs-rol, ami remelhetoleg vegleg megoldja az egerhez nyulkalas problemajat.

    > Az egérgombok sorrendje egyszerre logikus és okoznak exceptiont az agyamban :D
    Igen. Minden retegen az az elgondolas, hogy a kozepso "home thumb key" az elsodleges, szoval nem a szelerol indul az elrendezes. :D

    > A Button layer jó ötlet
    Ezt se hasznaltam meg egyszer se. :D De ha raszokok majd a beepitett "pointing device"-ra, akkor jol fog jonni.

    > A Syn layer hogyan működik?
    A sym layerem amugy teljesen mas, mint a default Miryoku. Atrendeztem programozosra, hogy peldaul a kulonfele zarojelek legyenek a kozeppontban.

    > Kérdezhetném még azt is, hogy a magyar nyelv ékezetes betűivel sikerült vegyíteni
    Ezt 7-nek nagyjabol megvalaszoltam. :P

Új hozzászólás Aktív témák