Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    Üdv!

    Itt is feldobom, hátha...

    Genius Slimstar i222-es billentyűzettel van problémám...
    Amikor először rádugtam a gépre, nem volt vele semmi gond: eszközillesztő szoftver sikeresen telepítve, stb.
    A gondok a másnapi újraindításkor kezdődtek, ugyanis a "loading operating system" felirat után egy "A disk read error occured Press Ctrl + Alt + Del to restart" üzenet nézett vissza rám. Persze ekkor már nem működött a bill., úgyhogy kikapcs.
    Ezután ahogy többször ki- és bekapcsoltam a gépet (tesztelve a bill-t) az alábbi verziók valamelyike mindig felmerült:
    1. Ugyanez megismétlődött, vagy
    2. bekapcs. után érkezett a Windows Boot Manager, amely felkínálta a választást a Win7 és a memória teszt között (utóbbi okés), majd a Win-be belépve rendesen működött, kivéve, hogy az asztali ikonok vibráltak, egészen addig, míg meg nem nyitottam a Start menüt, vagy egy ablakot, vagy nem lépdeltem az ikonok között a billentyűzettel. Egy újabb kikapcsolás után viszont megint a fenti üzenet fogadott...
    3. Ha bill. nélkül bootoltam be, és utána dugtam rá, akkor hibátlanul működött (bár mindig elég sokáig telepítette az illesztőt). Persze újraindítás után mindig jött a 2., de inkább az 1. pont...

    Ezután elvittem szervizbe - másfél hét után hibátlannak minősítették, mondván a baj az én készülékemben van.

    Újratelepítette a gépet - legújabb BIOS, alaplapi driver-ek, összes frissítés fenn van, ennek ellenére ugyanezt produkálja.
    Eszközkezelő szerint a legfrissebb, 2006-os driver van fenn hozzá... :U
    (Third-party cuccokkal nem kísérleteznék, hivatalos oldalon nem találtam másik drivert.)
    BIOS-ban működik, valamint Win7-alatt is működik az összes funciója (FN-kombinációk, multimédia-gombok, stb.), ha végül sikerül belépni.
    Microsoft kompatibilitási listáján mondjuk nincs fenn, de ettől még másnál működik.

    Ma reggel kipróbáltam egy irodai, WinXP-s gépen. Első indításkor minden rendben ment, bejelentkezés, satöbbi. Újraindítás után viszont a hálózati bejelentkezés képernyőjén ("A kezdéshez nyomja meg a Ctrl + Alt + Del billentyűket...") meghülyült a gép - folyamatos, pergő sípolással üdvözölte az új hardvert. A gombok működtek ugyan, de a zaj megmaradt, úgyhogy (az érdeklődő kollégák miatt is) nem vártam meg a desktop-ot...

    Szóval valszeg a billentyű a hibás, csak nem tudom, hogy lehet-e orvosolni a problémát, vagy dobhatom a szemétre. Pedig bejövős lenne a cucc... :O

    Ha valakinek van tippje a probléma megoldására, azt megköszönném!

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák