Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Radeon_5

    aktív tag

    Sziasztok billentyu mesterek, segitseg kene, koszonom elore is. Bo lere eresztem az infot, ne mondjatok hogy nem adok tampontot a keresemhez :D Es hatha masnak is segitseg lehet aki ilyesmi modon keres.

    Laptoprol dolgozom jelenleg, kodolok, sokszor otthon vagy epp akarhol mashol mobil modon, kavezo, coworking, akarmi. A fixebb lokaciokhoz, ahol van helyem, keresnek egy ergonomikus billt ami jobb mint a notik beepitettje, fokent ergonomia miatt, ez az elsodleges szempont. Sok eve dolgozom notin es a kezeim fajnak mar ugyhogy valami konnyedebb megoldas kellene. Ha lehet sulyban sem sok, ha epp elvinnem valahova a geppel egyutt.

    Ahogy utanajartam most, elegge megtetszettek ezek a split keyboardok, plane hogy azzal kozepre valszeg be tudnek szerezni valami touchpadet es akkor az eger is vegre mehetne a kukaba, es meglenne a feeling is ami a laptopnal van a kozepen scrollozas egrezes, es szerintem ergonomiai szempontbol is ez egy eleg jo megoldasnak tunik (javitsatok ki ha tevedek).

    Ezen felul, mecha billt meg sosem probaltam de azt hiszem ennek is eljohet az ideje, ha ez is segiti az ergonomiat. Viszont hangos nem kellene hogy legyen, nincs szuksegem ra, eddig is elvoltam click nelkul plusz nem is jofej dolog ha kozossegi terben dolgozom epp.

    Szoval van par kriterium tudom :) ha mindnek megfelelne a leendo keyboard az lenne a legjobb, de minel tobbnek, es nekem is van mar jeloltem ezek alapjan, de erositsetek meg vagy cafoljatok.

    A valaszok a kerdesekre:

    1. Legszivesebben nem tobbet mint 20ezer, de ha valamit talalnek ami tokeletesen passzol az igenyeimhez, kesz vagyok tobbet is rakolteni (remelhetoleg kiprobalasi/visszaveteli lehetoseg mellett, ha mar beruhazok sokat)
    2. Hasznalt is szoba johet
    3. Jelenleg Dell E6440 notebook, fent irtam bovebben, de vagy 10 eve egyeb notebookokon
    4. Programozasra hasznalnam szinte 100%-ban
    5. Nyitott vagyok barmire, kiprobalnek mechanikusat (csendeset)
    6. Fentiek alapjan a Kinesis Fresstyle 2/Pro/Edge amit talaltam es a legtobb kriteriumot teljesiteni latszik (kiveve a koltsegkeretet :D)
    7. ISO (bar nem ismerem pontosan), rendes hosszu i-vel, nagy Enterrel es meretes kurzorokkal, pgup/pgdown vagy home/end lehet kurzorok felett, sot. Angol kiosztas/matricazas preferalt, mivel angol kiosztason programozok es angolul is irok legtobbszor amugyis, ezt szoktam meg.
    8. Numpad nem kell, konnyen elerheto home end pgup pgdown insert delete stb fontos, kurzorok rendes meretuek az is, hangero gombok jo ha vannak, de tulelem ha nem
    9. Ergonomia a fo szempont igy csuklotamasz es (allithato) donthetoseg azt hiszem fontos, vilagitas jo ha van (ha nincs max veszek valami kislampat :)), vezetek nelkuliseg jo lenne de nem lenyeges. Programozhatosag nem tudom pontosan mit takar, nem nagyon hasznaltam eddig ilyet csak home/end es pgup/pgdown csereltem fel. Jatekra nem kell, ha ahhoz van koze.

    Es ami meg fontos, kellene egy hely ahol ki tudom probalni legalabb az MX Cherryket. Valszeg a Brown lenne nekem a nyero az eddigi utanajaras es a multam alapjan, de meg a Red-et vagy akarmit ami szobajohet nekem kiprobalnam. Magukat a lehetseges billeket nem biztos hogy ki tudom, tisztaban vagyok vele.

    Koszi elore is, az elolvasast es a helpet! :)

    Son of a Bit

Új hozzászólás Aktív témák