Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaben22

    senior tag

    válasz moleculez #45985 üzenetére

    Ez most magánvélemény lesz, sokan írják hogy developmentre használnák. Én nem tudom, hogy itt mások hogy "develópolnak", de én (és más jó developerek) elég ritkán gépelek egymás után több karaktert, párat beírok és már ütök is valami billentyűkombót (content assist, type hierarchy, search, refactor, generate code...), a kezem jár az egér és a bill között állandóan, alt+tab állandó, ugrálsz az IDE, a böngésző, a konzol, az SQL developer... között. Egyszerűen nekem developmentnél nem jön ki, hogy van gépelési "élmény". Gigamegafancy ergonómikus meg ketté tört (Erdogox) bill meg egyszerűen használhatatlan, ha épp kezed az egéren és át kell nyúlnod egy billentyű kombó miatt másik gombra, ami nem a bal (vagy jobb) kezedhez tartozik (tudok vakon gépelni, tanultam), akkor nem éred el, le kell venned a kezed az egérről, produktivitást veszítesz. Magánvélemény, de nekem maximum a tartósság az egyetlen, ami developmentnél előjön, egyébként szerintem non-tactile rövid leütés a nyerő, hogy minél gyorsabban "mehess a dolgodra". Játék esetén is dettó ilyesmi lehet. Ha e-mailt meg doksit irogatsz, ott már persze más a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

Új hozzászólás Aktív témák