Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Nokia 3210 - felélni az örökséget

    ma A HMD ismét elővett egy klasszikust, hogy újra kiadják. De ismét csalódás lesz azoknak, akik az eredeti modellt is használták. És lehet, hogy másoknak is.

Új hozzászólás Aktív témák

  • nagyArc

    tag

    válasz nyunyu #31863 üzenetére

    Én nem tudtam sehogy megszokni az ANSI-t, és fél évnyi szenvedés után komolyan mondom, hogy megváltás volt visszatérni a magyarhoz. Az ékezetes betűkkel még nem is lenne baj, de ha meghagyod a magyar kiosztást egy angol billentyűzeten, akkor vagy teljesen vakon kell gépelned, vagy ha néha mégis le kell nézned, minduntalan azzal szembesülsz, hogy Y = Z, a nulla a kilences után van, a zárójelek máshol vannak, a = jel máshol van, a vesszők és idézőjelek máshol vannak, stb., stb. Én programozó vagyok, és ezek a speciális jelek (<>&@{}[]$; is teljesen máshol vannak feliratozva. Ugyanakkor a magyar ügyfeleknek nem írhatok ékezet nélküli emaileket. Szóval szerintem nem annyira zökkenőmentes az átállás a magyarról az ANSI-ra, az én agyam nagyon tiltakozott az ellen, hogy mást látok a billentyűzeten, mint a képernyőn, és emiatt sokkal lassabban tudtam írni. Bár a programozásnál elég másodlagos dolog a wpm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák