Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SimS

    senior tag

    Hello

    Használt autó váráslásra vetemednék. Relatíve friss a jogsim (fél éves, 300km-t vezettem azóta Pesten) és első saját tulajdon lenne, a keret kb. 7k CHF + átírás, szerviz (esetleg egy picit mehet feljebb). A tervezett futás nagyjából éves 10k km, néha kocsikázni a hegyek között, 2-3x Mo-ra - tehát arányaiban talán 40% város. A vétel nagyjából októberben esedékes, fontos volna a tempomat és lehetőleg min. a hátsó parking sensor. Leginkább egyedül, max. 3-an közlekednénk, inkább 5 ajtós példányok érdekelnek, 2008 utániak, manuális, villanyablakkal, lufikkal. Ennyi idősen a futást nagyjából 120k km körül tartanám reálisnak, de nem ez a fő szempont.

    Eddig az alábbi típusokkal foglalkoztam:
    - 8 gen 1.8 Honda Civic: nekem nagyon tetszik, de letettem róla, mert ennyiért nincs.
    - Alfa 147 Q2 1.9: sajnos csak dízel van, ami erre az éves futásra nem térül meg; tolatóradar csak a luxury-ban felszereltség; és nem sok eladó van. :(
    - Fiat Bravo 1.4 T-Jet: jelenlegi befutó, benzines, felszereltség is oké, forma is, ár is.

    A kérdés, hogy az első kötelező szervizben mit kell kérjek, hogy nézzék át / cseréljék? Olaj, vezérlés (?), fékek (fékolaj?), gumik, váltóolaj (?), kuplung - más?

    Illetve további típusajánlatokat szívesen fogadok. Hozzáteszem - ahogyan az írásból is látjátok -, nem értek az autókhoz. :)

    Köszönöm,

    SimS

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

  • SimS

    senior tag

    válasz focvis #137252 üzenetére

    Üdv

    Igen, Svájcban venném és itt is használnám.
    Az olaszokat ezek szerint nem ajánlod. Pedig Fiatokból (főleg 500-asokból, Punto-ból) rengeteg szaladgál.

    A civic ára nekem most soknak tűnik, esetleg alternatíva? Nagyjából 3-5 évre tervezek.

    SimS

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

  • SimS

    senior tag

    válasz BigBlackDog #137259 üzenetére

    Üdv

    A H Astra belülről elég lehangoló számomra, újabb Focusban még nem ültem. Felírom.

    137260: az autópályán nem lesz kevés? Városban oké lenne - bár akkor inkább jazz. Méretben is talán a kompaktok. Abban igazad van, hogy nem vagyok bankigazgató, csak mezei ITs és tényleg nem hátrány, ha marad a kezemben szerviz után - bár ez nem országspecifikus szerintem.

    137266: ezt már vártam. :) Talán következőnek.

    137267: köszi az ajánlást, tempomattal szereltet nem találok, de körbenézek.

    137268: a második szép, közel is lenne, csak az adót / biztosítást ne kelljen fizetnem rá. :D

    Azért nem kell egymásnak esni. Sajnos én is közelebb vagyok már a 30-hoz, csak eddig nem volt igényem / szükségem autóra. Értem focvis érvelését, mond is valamit: a teljesítményen én is rágom magam.

    SimS

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

  • SimS

    senior tag

    Hello

    137273: A nagybenzin / dízel most még nem vágyam - meglátjuk kompaktban mennyire bírom, aztán lehet, mellőzöm a hazautakat autóval. :) Az Accord is egy álom, de majd egy másik életben.

    137277: A cica szép, de szegény nagyon kövér! :D

    137299: Köszönöm, megnézek egy Lancia-t is, mert ugyan kívülről annyira nem tetszik, lehet beleülve más érzésem lenne. A motor pedig úgyis ugyanaz.

    focvis: van 120-as is, ki tudja, lehet abból találok majd épkézláb példányt. Persze a turbó akkor is ott van. :) Nehéz ügy, de még 2-3 hónapom van keresgélni.

    iRico: :R

    Köszönöm a véleményeket, ajánlásokat, megnézem őket!

    p.s.: az első átnézéses, szervizes listát valaki leírná, vagy linket találok valahol mit kell / érdemes?

    SimS

    [ Szerkesztve ]

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

  • SimS

    senior tag

    Hallo

    A minap az alábbi érdekességgel találkoztam itt, a hanyatló nyugaton, gondoltam megosztom veletek. Óratekergetés a témakör.

    Adott ez a hirdetés - ha időközben lekerülne, egy ez 2014.03-beli metálkék Giulietta, 1.4T 170ps, Distinctive, bőr ülések és xenon, 14.9k helyi valutáért. Itt 88.5e km szerepel benne. Nagyjából egy hónapja láttam a hirdetését.
    A minap jártam a kereskedés fele és még kinn volt (élőben is szép), de hogy-hogynem, már csak 59e km volt a tábláján. :K

    p.s.: nem flame-nek szánom, csupán kis színesnek :)

    SimS

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

Új hozzászólás Aktív témák