Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MarioAna

    senior tag

    Sziasztok!
    Nagyjából 1-2 hónapon belül megvenném az első autómat.

    Keret: 600k
    Mire használnám: havonta hazautazásra (500km, szinte végig autópálya) + hétvégi utazgatások ritkábban, szerintem évi 15000km alatt maradnék. Fontos lenne, hogy legalább 120-130 utazót kényelmesen tudja tartani autópályán nem szétforgatva és ne legyen nagy fogyasztású. Nagy részben egyedül utaznék, frissjogsisként nem vagyok száguldozó (inkább a nagypapás tempó felé húzok szerintem, sem mint a boyracer kategória), a kombikat részesíteném előnyben.

    Nagyon tetszenek a Volvo-k a hosszútávú kényelem+biztonság miatt, ebben a kategóriában S40-V40 amiket nézegettem + 850/V70 2.5TDi-k (a benzinesek fogyasztása sokban lenne nekem, hogy egy út majdnem 50k-ra jön ki). 850 kombi/V70 2001 előtti lenne az "álom" ezekből 600ezer körül szokott lenni 1-2 példány már hahun és az Audi 2.5TDI motorral úgy tudom különösebb probléma nincs (a magyar dízelálom 1.9TDI+henger tudtommal. Ezzel a nagy kasztnival is 7L körül megy pályán, ami 430-as dízellel számolva éves szinten +120k spórolás. A kérdés, hogy ez vajon javításokban megtérül-e, plusz eléggé ritkák lettek és azért 25-20 éves koncepcióról beszélünk, eléggé lutri már az állapot és mivel havonta 1-2 értelmes darabot látok hirdetve, nagyobb a valószínűsége egy pénztemetőnek (és ritkább hozzá az alkatrész is, mint egy népszerű típushoz).
    S40/V40 faceliftes verziója is egyre jobban tetszik és itt akár 10 évvel fiatalabb is kapható ennyiért, bár ezek már nekem nem igazi svédek.

    A logikus választás valami VW B5 Passat, Opel B Vectra dízel vonal lenne az olcsó alkatrészárak + fogyasztás miatt úgy gondolom.Nem zárom ki egyébként a benzinest sem, ha pályán 8 alatt el lehet vele járni.
    Részemről 173cm magas vagyok, szóval még egy Swiftben is kényelmesen elférek szerintem, viszont fontos lenne hogy ne legyen halálfélelmem vezetés közben (jó lenne, ha legalább 1tonna védelem lenne körülöttem).

    A Volvo választás szembemenne az olcsó fenntarthatóságra alapozott logikámmal, ezzel tisztában vagyok, de húz a szívem az igazi svéd kockakombik felé és erősen közrejátszik az, hogy ha most nem veszek meg egy 25 év körülit, akkor következő autóvásárlásnál már a veterán kor miatt ritka+rohadt drágák lesznek (lásd 740-760-as vonal).

    Előre is köszönöm az ajánlásokat :R .

    [ Szerkesztve ]

  • MarioAna

    senior tag

    válasz MunezXBK #173456 üzenetére

    Ez soros 5 henger (Audi A6-ban ugyanez van, 140LE).

    (#173455) bitpork: nagyobb autó kellene, azért is gondolkozok valami kombiban, vagy esetleg sedan, de használható csomagtartóval.

    szerk: 94-97 közötti szériában. Ez van a 850/V70-ekben egyedül dízelben.

    [ Szerkesztve ]

  • MarioAna

    senior tag

    válasz MunezXBK #173459 üzenetére

    Fiatalabb Volvok drágábbak :). Az S40/V40 azért jött, mert ott a face-lift 2001-2002esek már vannak 600k alatt.
    A Leon nekem is tetszik, bár az sem kombi (ezen a vonalon még az Audi A3 is tetszik egyébként) . Octaviakat még nem nézegettem.

  • MarioAna

    senior tag

    válasz 8th #173468 üzenetére

    Ránéztem most a kínálatra (Szabolcs+Hajdú Biharra szűkítve, mert valószínűleg onnan venném meg hazautazáskor).
    2000 utáni, benzines motorral 2L alatt, 600k keretig nagyrészt G-F Astra, VW Polo, Suzuki, Fiat és Fabia a kínálat, ezeket nem nagyon akarnám (családban van Daewoo Lacetti, előtte Kalos, sok Suzuki... ezektől egy kategóriával feljebb valót szeretnék. Lehet rossz felfogás (sőt!) de inkább egy 20 éves felsőbb-középkategóriásat szeretnék, mint egy 15 éves alsó-közepet. 4-5 órás utakra nem szeretnék egy 6-700 kilós dobozban ülni (legyen kényelmes és ne fapados az ülés, tempomatról már lemondtam - mert az nagyjából megtizedeli a keresési eredményeket :) ).

    Azok közül ami tetszene, van 1 B Vectra 1.6 benzin, egy S40-es 2.0 benzin (ezeknél még problémásabb a futómű úgy tudom, ezért néznék facelift utánit, mert ott már ehhez is hozzányúltak) és egy 2002-es Octavia 1.6 benzin.

    Dízelből nagyobb a kínálat valószínűleg, de mivel a 15-20 év körüli vonalon mozgok azt mondtátok, hogy ne nagyon reménykedjek abban, hogy egy normális állapotú VAG 1.9/2.5 TDI-vel szerelt modellt kifogjak és ne költsem rá az első komolyabb szervíznél az autó vételárát.

    szerk: Szlovákiából ingáznék haza, de mivel csak tartózkodási helyem van itt, nem tudok kocsit regisztráltatni (pedig a díjakat nézve 150k-val olcsóbban megúsznám itt a kinti rendszámot :((( ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák