Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz _NCT #33619 üzenetére

    Nem, még képlékeny az egész, de magánszemély esetén ennél azért összetettebb, nekünk kell intézni mindent.
    Elsőre körben gondoltam megnézünk több kocsit valami hozzáértőbb ismerőssel, aztán ha megvan melyik, azt elvinnénk egy szervizbe is, ahol ha minden rendben, már el is hoznám, csak a papírozás miatt fölöslegesnek tartom megint időpontot egyeztetni, utazni, stb.
    De lehet akkor az lesz, hogy írunk egy szerződést foglalóról, elmegy megcsinálni az eredetvizsgát, aztán mielőtt megint találkoznánk az adásvételi / átadás végett, aznap megkötöm a kötelezőt is, a találka előtt.

    De nem hiszem el, hogy nincs ennek egy megszokott menete, ne nekem kelljen ezt most kitalálni... Az egész olyan idióta dolognak tűnik, kötelező az adásvétel napjától biztosítással rendelkeznem, de visszamenőleg kötni nem lehet, csak előre. És ha addig lecseréli a kereket / összetöri / meggondolja magát? Mit csináljak a már előre kötött biztosítással?
    Amit nem tudom amúgy, szintén hogyan lehet, mert elvileg a forgalmiba bejegyzett üzembentartó / tulajdonos köthet, ami csak az átírás után lesz meg, ahova már kell, hogy legyen biztosításom, vicc az egész.
    Vagy csak nekem nem világos valami, de akkor megköszönnék némi útmutatást, ki-hogyan vásárolt, hisz ha jól tudom, itt majd mindenki használtan vett kocsit, szóval egyszer már végigjárta ezt.
    Ez a kereskedőnél megkötjük a biztosítást sem világos, most ott van előtte minden biztosító ajánlata, az összes kedvezmény lehetőségével, amit át tudok böngészni? Mert neten igen, és azért nem mindegy, kinél kötöm, és én milyen kedvezményekre vagyok jogosult egyik-másik helyen.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák