Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Sziasztok. Jó ideje foglalkoztat már az autócsere, de ahogy egyre többet nézelődök, egyre jobban megy el a kedvem. Januárban 4 főre bővült a család, így 2 gyerekkel a jelenleg használt 2016-os 5 ajtós Megane 4 sajna szűkös. Imádjuk, semmi baja nincs, újonnan vettük, jól felszerelt 1.5 dci, 110 Le, kézi váltós. Csak hát én 187cm magas vagyok, és mögöttem a 158cm-es feleségem is alig fér el. Gyerekülés, hordozó meg szintén esélytelen mögöttem. Előbbinek lehet az Isofix támaszték lába sem férne el, de ha mégis, akkor a gyereknek nincs hová tennie a lábát, a hordozónak meg a foganytúját nem tudnám lehajtani előre. Szóval egy jó tágas autó kellene, és bár nem vagyok oda a használt autókért (szüleim is mindig új autót vettek, mi is újonnan vettük a M4-et), jelenlegi autó árak mellett tutira nem fogunk újat venni. Kínálat és mgbízhatóság miatt a mobile.de, autoscout24 oldalakat nézegetem inkább (talán kevésbé játszik az óratekerés, és a normál fizuk miatt az emberek viszik rendesen szervizbe az autót, nem a sarki Józsi bácsinál javíttatják). Megane felszereltségénél lejjebb nem adnám már: kamera, automata parkoló, tempomat, LED-es lámpák, teló tükrözés. Ezen kívül automatát szeretnék mindenképp. Ahogy írtam, fontos a minél nagyobb hátsó lábtér, és persze egy nagy puttony hátul. Bp-en lakunk (mondjuk közeljövőben tervezünk költözni valami kertvárosi részre, vagy Bp mellé, de ez most végül is mindegy), de sokat pályázunk, szülőkhöz vidékre, szóval így kb. 75-80% pálya, többi város. Mondjuk most a covid miatt épp nem utazunk annyit, de normál időkben kb. így néz ki. Ez évi ~20.000km. Megane-ban most van 96000. Elgondolkodtam a benzinesen, lehet, hogy most afelé stagnálok, bár szeretem a dízelt. De ennyi használathoz lehet hogy jobb a benzines. Amiket eddig főként nézegettem, a Talisman kombi. Baromira tetszik, és a fullos Initiale Paris felszereltségűek (1.6TCe EDC) is olyan 17-18000 EUR környékén vannak már. 2016 utáni, és max. 100e km-es autókat nézek. Feleségemnek a Grand Scenic tetszik inkább. Nem azért, mert csak Renault-t szeretnénk, de nekem más vagy nem annyira tetszik, vagy ugyanazon árért nem ad olyan felszereltséget. Na meg nálunk már bizonyított a Megane. Néztem még Superb-et is, Passatot is (mondjuk ezekből a 2.0 TDI). Az tuti hogy BMW/Audi/Merci nem kell, ennyiért úgysincs, meg aztán a szervizelése is jóval drágább, és nem nyújt többet. Alapvetően nem vagyok német autó párti, inkább akkor japán. De ott meg a hibrid megy inkább...az meg pályára...hát nem is tudom...
    Olyan 20.000 EUR a plafon, amit rászánnék, de tekintve hogy Talisman van ennél kevesebbért is, inkább a 17-18000 EUR lenne az ideális max. Van valami tippetek, miket keresgéljek?

Új hozzászólás Aktív témák