Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szilva91

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni mert úgy döntöttem karácsonyra meg lepem magam egy új PC-vel de az utóbbi néhány évben nem igazán voltam képben a pc alkatrészek fejlődésével. Szétnézve a hatalmas kínálatban már az elején elakadtam. Valami olyasmi gépet szeretnék összerakni amin azért szépen elfutnak az új játékok is még egy jó ideig, szabadidőmben szívesen kipróbálok 1-2 jól sikerült alkotást. Különösebb igényeim nincsenek. Egy gamer pc kellene otthoni használatra és munkára.
    Olyan 200k Ft körüli összeget szánok rá. Monitorral együtt (23'' 24'') - ban gondolkodom (a melóhoz kell a nagy monitor és ez a kategória kb megfizethető.)

    találtam egy ilyen konfigot 160 papírért:
    - Intel Core i5-3470 3.20GHz CPU
    - ASUS P8B75-M LX alaplap
    - CORSAIR 8Gb/1600 Vengeance Blue
    - GIGABYTE nVidia GTX650 Ti 2Gb OC
    - VIA VT1708S 8ch HD Audio
    - 8x USB 2.0, 4x USB 3.0, 6G SATA
    - WD 2.0Tb SATA-III Green 64Mb HDD
    - DVD-RW SAMSUNG 22x SH-S224BB
    - Cooler Master 600W Elite táp
    - Cooler Master Elite 430 plexi ház

    Mit szóltok hozzá? Esetleg valami módosítás valamelyik téren ami kb hasonló összegben mocorog viszont teljesítményben ad annyi pluszt, hogy megérje?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

  • szilva91

    csendes tag

    Sziasztok!

    Pár hete kértem a segítségeteket (pc 200 körül játékra illetve munkára, nagy monitorral, fullHD), azóta meg lett a pénz is gépre úgyhogy jöhet a rendelés. Szóval így néz ki a konfig:

    Alaplap: Asrock B75M-DGS USB3/ SATA3 - 14k
    CPU: Intel Core i5-3450 processzor - 52k
    VGA: Sapphire 7850 2GB DDR5 OC 11200-14-20G videokártya 52K
    Memória: Kingmax 2x4GB DDR3 1600MHz FLGF memória - 11,5k
    Vinyó: Hitachi 1TB 32MB SATA3 HDS721010DLE630 merevlemez - 18k
    Táp : Corsair CX CMPSU-430CXV2EU 430W tápegység - 12k
    Ház: Xigmatek asgard pro - 13k
    Monitor: Dell U2312HM 52k

    Összesen: 225k

    Jó lesz ez így? Vagy lehetne még esetleg faragni valahonnan a lehető legkisebb teljesítmény veszteséget elkönyvelve? picit túlléptem a 200-as limitemet :) , viszont nem probléma de ha esetleg van valami amit feleslegesnek találtok akkor kicserélem.

    Ui.: honnan lenne érdemes rendelni? Asgard pro házat sajnos nem nagyon találtam az általam ismert boltokban és szeretném ha minden egy helyről jönne összeszerelve ugyanis nem vagyok egy nagy mágus úgyhogy inkább rábíznám olyanokra akik értenek hozzá.

    Köszi előre is.

  • szilva91

    csendes tag

    Összeraktam a végleges konfigot. Köszönöm a segítségeteket. Vélemény? Rendelhetem? :)

    Végösszeg: 223k

    Még egy kérdés: Merevlemeznél van érezhető különbség a 16mb és a 64mb között?

Új hozzászólás Aktív témák