Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Falcon C.

    aktív tag

    Sziasztok!

    Irodai gépre volna szükségem.

    Amit tudnia kell: 2 monitor egyidejű kezelése, Firefox fülek, PDF-ek, MS Office (dokumentumok, levelezés) és képként mentett tervrajzok egyidejű megnyitása és zökkenőmentes kezelése.

    AMD és INTEL vonal is jöhet! Ház és táp is kell.

    Ami van: billentyűzet, egér, 19" Samu monitor (d-sub).

    Keret: nincs, de nem a nemzeti banknak lesz. ;)

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    [Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

  • Falcon C.

    aktív tag

    Sziasztok, segítenétek?
    Már 4-5 napja ezen pörgök, 3 éve laptopom van, azóta nem foglalkozom a témával, kiestem a "rutinból".
    Processzorkereső topikba is írtam, de rájöttem, hogy a többi alkatrészhez se konyítok már. Ráadásul felülvizsgáltam az igényeimet is, megvár a Witcher 3 és a Shadow of Mordor. :DDD
    Köszönöm!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Office, böngészés, Youtube, Twitch, zene, film, kis hardverigényű játékok (pl: Diablo 3, This War of Mine…)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Samsung 850 EVO 250GB, Samsung 1,5TB HDD, MSI GT 640 1GB DDR3, egér, billentyűzet
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap (maximum mATX méretben), processzor (min. 4 mag), memória (8 GB), táp, ház (ezzel szemezek: Chieftec CI-01B-OP), ODD (kell, de ráér, a ház miatt írtam)
    4. Mennyi a kereted rá?
    Kb. 100 ezer forint
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Acer SA230bid: 1920*1080, DVI, D-Sub, HDMI 1.4
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Gyártó és márka: tápból FSP és Chieftec volt már, szimpatikusak, de nyitott vagyok. Későbbi VGA bővítéshez jó lenne, ha maradna benne kraft (max GTX 1050 szint). A processzorban lehetne integrált VGA, ki tudja, meddig húzza még az öreg GT 640. :) Használt holmiktól sem zárkózom el (kivéve a tápot), de az új vagy legalább is a garanciális jobb. ;)
    :R

    [Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

  • Falcon C.

    aktív tag

    válasz azozo #134103 üzenetére

    Az összessel IS: :)

    @palfitom
    Köszönöm szépen!
    AMD szimpatikusabb az integrált VGA miatt.

    Közben találtam itthon egy HD 5850-est is. Ahogy nézem, eléggé zabál, de úgyis nagyobb tápot szerettem volna, mint amennyi amúgy elég lenne. :D

    [ Szerkesztve ]

    [Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

  • Falcon C.

    aktív tag

    Sziasztok!
    Fiamnak szeretnék új gépet összerakni. Ballagásra terveztük, de egyre emelkednek az árak, úgy gondoltuk, nem ártana hamarabb cselekedni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Elsősorban játék: No Man's Sky, Space Engineers, Kerbal Space Program
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    SSD: Kingston 480GB UV500
    Ház: BitFenix Shinobi Black
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, processzor, memória, videokártya, táp
    4. Mennyi a kereted rá?
    max. 250k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Dell P2417H: 1920 × 1080 képpont 60 Hz-en, HDMI, DisplayPort, D-Sub
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem vagyok elkötelezett, volt már Intel, AMD és NVidia is itthon. A legjobb ár/érték arányt keresem. A processzorhűtőből, szerintem, elég a gyári is, a mostani 4 magos AMD-t is ilyen hűti, gond nélkül.

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

    [Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

Új hozzászólás Aktív témák