Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem a következő hardverek kiválasztásával kapcsolatban lenne némi segítségre szükségem;
    RAM,CPU,alaplap,VGA, SSD

    A táp és a ház maradna;
    ház:
    http://www.gigabyte.com.au/products/product-page.aspx?pid=2711#kf
    táp:
    http://www.chieftec.eu/en/psus/a-80-series/ctg-500-80p.html

    (illetve egy dell u2312hm-es monitorom van, de gondolom ez nem releváns adat)

    A keret 200k.

    Némi elképzelés van a vásárlással kapcsolatban, egy ismerősöm dobta össze (én sajnos nem vagyok otthon hardware területén);

    Ram : Kingston HyperX DDR3 Fury 1866MHz 8GB KIT (2X4GB)
    CPU : Intel LGA1151 Core i5 6500 3.2GHz 6MB cache BOX
    alaplap : ASUS Intel LGA1151 B150 PRO GAMING D3
    VGA : ASUS PCIE nVidia GTX960-OC-2GD5 Turbo 2GB
    SSD : Kingston 2,5" SSD HyperX Fury SATA3 240GB

    Szerintetek mennyire jó ez a konfig így?
    Min kéne változtatni?

    Azt olvastam, hogy a GTX960 elég erőteljesen melegszik, szóval ahelyett lehet mást kéne megcélozni a maga ~65k-s árkategóriájában.
    Illetve egy másik ismerősöm mondta, hogy alaplapból nem biztos hogy érdemes ilyen drágát venni.

    A gépet tulajdonképpen elég sok mindenre használom; játék, photoshop/illustartor, minimális video editing (adobe pro/ae), film.

    Köszönöm a segítséget előre is.

    Come to the dark side, we have cookies !

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #103590 üzenetére

    @SyMbioTe
    Köszönöm a választ :)
    Annyi kérdésem még lenne, hogy miután elég sok alaplapot felsoroltál mi alapján érdemes választani (azon felül hogy DDR4-es memóriát vigyen)? Simán csak ár?

    Másik dolog hogy itt: https://ipon.hu/search/shop/GTX%20960 pl felsorol egy rakat kártyát gyakorlatilag ugyan arra, illetve a 4gb és a 2gb között 1000 ! azaz ezer HUF a különbség. Lehet paranoiás vagyok, de ez nem parasztvakítás?
    Mi alapján válasszam ki, hogy végül is melyik droidot GTX-et keresem?

    u.i.: igen, HDD van.

    [ Szerkesztve ]

    Come to the dark side, we have cookies !

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    Sziasztok, kb 8 év után arra jutottan, hogy ideje venni egy új gépet.
    Az alapvető igény az lenne, hogy a gép jó pár évig használható maradjon.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Multi és singleplayer játékokra is, illetve ritkán photoshop/illustartor/indesign
    Viszont nem igény, hogy az összes AAA cím a legjobb beállítások mellett fusson 4k-ban 120 fps-en (na nem mintha reális lenne a keretemből :DDD )

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmivel

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gép (később még egy monitort szeretnék venni (27", 2k környékén))

    4. Mennyi a kereted rá?
    400k körül lenne, de egy nagyon jó ár/értek arány mellett 500k a lelki határ

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Perpill egy régi DELL Ultrasharp U2312HM-et használok (1080p, 60hz) - ez lenne majd a 2. monitor.
    Elsőnek egyelőre egy 27'-os, 2K-s monitorban gondolkodom, de az még egy külön kör lesz.

    Itt felmerül a kérdés, hogy mennyire jó két különböző felbontású monitort használni.

    Ami viszont adott az egy 55'-os 4K-s 144hz-es TV (TCL 55C735) amit szeretnék rákötni a gépre időnként.


    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Nincs preferált márka (eddig mindig Intel-es/Nvidia-as cuccaim voltak, de amennyire tudom az AMD vonal is elég jó ma már.)

    Ami a TV-t illeti, ha csak 300k-s videókártyával lehet megoldani értelmezhető minőségben akkor letudok mondani róla.

    Bónusz kérdés (ha lehet ilyet :)) ) a computer imperium általán összerakott vasakat mennyire ajánlanátok? pl1 , pl2

    Köszönöm előre is a segítségét

    [ Szerkesztve ]

    Come to the dark side, we have cookies !

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #173566 üzenetére

    Sziasztok, régebben már kaptam segítséget, amit újfent köszönök, de akkor sajnos nem jött össze a vásárlás. Két gépet össze is raktam az iPon összerakójába, főleg ahhoz szeretnék segítséget kérni, hogy a két konfigon (intel/amd) mit lehetne csiszolni kb 450.000-ig.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    A cél az lenne, hogy 1440p-be egy pár évig még fussanak élvezhető (nem feltétlen ultra, de magas settingen) szinten az új AAA címek. Ezen felül némi PS/AI is befigyelhet.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    nincs semmi
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    mindenre
    4. Mennyi a kereted rá?
    450.000 (+/-20.000)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Jelenleg egy régi 1080p-s (60hz)monitort használok, de egy dual setup lenne a cél, az egyik oldalon maradna ez (állítva), fő monitornak viszont egy 1440p-s (144hz/165hz) beszerzése a cél.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Elsődlegesen az a kérdés kering bennem, hogy van-e értelme ddr5 ram felé kacsingatni futureproofing végett, illetve ha igen, belefér-e a keretbe.
    Márka szempontjából intel/nvidia felé húzok, de valszeg csak azért mert bennem maradt régről, hogy az amd vonal nagyon melegszik/nem annyira megbízható hosszú távon. :))

    A szóban forgó két konfig (a táp azóta nem elérhető :( ):
    Amd
    Intel

    Köszönöm a segítséget előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Come to the dark side, we have cookies !

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    válasz Dark_Spirit #177744 üzenetére

    Közben realizáltam, hogy a hiányzó táp értéke lesz kb a +50.000, úgyhogy legyen a felső határ 500.000 (+/-20k), hátha úgy még belefér valami slight upgrade/csiszolgatás. :DDD

    Come to the dark side, we have cookies !

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sok-sok olvasás és videó után az alábbi konfigot raktam össze:

    https://ipon.hu/geposszerako/publikus/52734

    Az elképzelés egy olyan "alap", amit később viszonylag könnyű fejleszteni (erősebb proci/vga) - ezért is a 850w-os táp és a AM5/DDR5-ös alaplap - de azért most is elvisz egy fő 1440p/144hz és egy mellék 1080p/60hz monitort, úgy, hogy a fő kijelzőn ne legyen probléma pár AAA cím magas grafikájú futtatása.

    Lélektani határ a 600k (megpróbáltam 550-ből kihozni, de nem ment, kell egy kis eyecandy :D)

    Ami nincs rajta a listán az még egy venti a ház hátuljára (+6k)
    Valami ilyesmit szeretnék vizuálisan, amit ez a srác épített.

    A kérésem az lenne, hogy nézzetek rá, mennyire jó a bulid, kell-e, érdemes-e cserélni valamit?

    :R

    [ Szerkesztve ]

    Come to the dark side, we have cookies !

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    válasz MM #178596 üzenetére

    Megvan ugyan ez a lista alzán is, 582 630 Ft-ra jön ki gép-összerakással (amire sajnos rászorulok :U cserébe nem tudom, hogy mennyire jók az alzások ebben, főleg, hogy a ventik miatt lenne egyedi kérésem is) plusz a hátsó venti.

    Illetve náluk sajnos perpill nincs LS720 és fekete rgb FD venti se.

    [ Szerkesztve ]

    Come to the dark side, we have cookies !

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #178599 üzenetére

    Köszönöm, hat igen, arra is gondoltam, hogy külön megveszem a vga-t, azt talán még betudom tenni, bár már legalább 10 éve nem nyúltam géphez :DDD

    @PROTRON
    Ne viccelj, szívesen veszek, sőt, köszönök minden észrevételt.
    Annyi cheat van a dologban, hogy ha minden igaz van valami kuponom, amivel ingyenes az összeszerelés az ipon-on. :DD

    Ami az SSD-t illeti, kb az egyetlen periféria, amiben nem ástam bele magam. Még hónapja, amikor elkezdtem beleásni magam a cucc összerakásába @palfitom ajánlotta (másik SSD-k mellett) a kiválasztott darabot.
    Van mérvadó különbség ebben a 25-35e-es kategóriában 1TB-s SSD-között?

    Come to the dark side, we have cookies !

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    válasz MM #178603 üzenetére

    Köszönöm, bár kicsi az esélye, hogy belenyúlok, így az EXPO-nak sok értelme nincs számomra, viszont az lehet, hogy a CL30 vs CL34-es latency megér 4k-t =)

    @PROTRON
    Ahogy elnéztem, pár ezer huf a különbség az SN570 és az SN770 között, úgyhogy updateltem is a listát, köszi =)

    Tárely probléma nálunk is akad a cégnél, én külső vinyókkal oldottam meg - egyébként ezért is követtem a WD vonalat, mert évek óta kiválóan működnek.

    Come to the dark side, we have cookies !

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    Közben lett hűtés az alzán, FD-s hátsó venti továbbra sincs, de gondolom ez nem rossz replacement :U

    Van esetleg valakinek tapasztalata az alzás pc összerakás szolgáltatással? Nem igazán találtam releváns infót eddig sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    Come to the dark side, we have cookies !

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    válasz MM #178611 üzenetére

    Áh, akkor félre értelmeztem, amit olvastam, köszi az infót

    Come to the dark side, we have cookies !

Új hozzászólás Aktív témák