Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kofkof

    csendes tag

    Sziasztok,

    A sokéves gépemet szeretném cserélni vagy erősen feljavítani :) maximum 200000Ft értékben.
    Elsősorban játékra használnám, szeretném az újabb játékokat is kipróbálni.
    Nekem nem számít a max grafika, de azért kb. közepes beállításokkal, Full HD-n stabil 60fps-el menjenek a dolgok :) .

    Ami van:
    - 1 db HDD SATA-s
    - 1 db 120gb-os SSD
    - optikai meghajtó
    - gépház: cooler master gladiator 600
    - Tápegység: cooler master real power 520w modular, 7 éves, sokat ment de nem voltak kihasználva a képességei szerintem, de ehhez nem ragaszkodom ha kevés.
    - monitor, egér, billentyűzet, hangrendszer(5.1)

    Amire szükségem van:
    - Alaplap - nem tervezem hogy fogok beletenni még egy videókártyát a jövőben.
    - VGA
    - processzor
    - processzorhűtő - semmi extra, de a gyárinál jobbat
    - memória - kezdetnek lehet, hogy elég a 8gb és majd később veszek bele még 8at
    - tápegység - ha nem jó a meglévő

    Keret:
    Maximum 180000 Ft

    Monitor:

    Jelenlegi: 1920x1080, DVI monitor, de max beszerzek egy átalakítót hdmi-re ha kell,
    1920x1080, HDMI (TV)
    A közeljövőben fogok venni egy 2560*1080-as felbontású 21:9-es monitort, ezt használnám majd játékra is, de mind a 3at rá szeretném kötni a gépre.

    Egyéb info:
    Nem igazán érdekelnek az alkatrészek gyártói, amíg megbízhatóan és kitartóan működnek sok-sok évig :) .
    A processzor és VGA tuningolása nem az erősségem így ez nem szempont számomra.

    Előre is köszönöm válaszotokat.

  • kofkof

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #126649 üzenetére

    Szia,

    Köszönöm a segítséget.
    Végülis úgy döntöttem jöhet egy új táp, tápos topikban ajánlottak párat.
    A gép így fog kinézni, már ami új lesz benne:
    MSI B350M MORTAR
    AMD Ryzen 5 1500X 3.50GHz
    GAINWARD 3736-BLISS GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 Phoenix GS
    CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 2800MHz CL16 KIT
    BE QUIET! Pure Power 10 400W CM

    A keretemnek végülis kicsit felé mentem de belefér :)

  • kofkof

    csendes tag

    Sziasztok,

    Új gép vásárlásán gondolkodom, összeválogattam a belevalókat, de mindenképpen szeretnék egy hozzáértőbb véleményt is róla, hogy jól menne-e ez így nem e gyenge vagy éppen túl erős valamelyik rész?.
    Ha úgy gondoljátok hogy szükséges valamit változtatni akkor arra nyitott vagyok.

    1. alapvetően játékra használnám, ha bírja akkor majd 2k felbontáson, (Path of exile + Last Epoch elsősorban, nem igényem a legújabb csúcsjátékokat maxon tolni)
    2. ami van: hdd+ssd

    3. Amit kinéztem (még semmi nincs megvéve):
    - CPU: AMD AM4 Ryzen 5 5500 3.6/4.1GHz BOX CPU
    - Alaplap: Gigabyte AMD AM4 B550M-DS3H
    - GPU: Gigabyte nVidia RTX 4060 WINDFORCE OC 8G GV-N4060WF2OC-8GD
    - Memória: : 2x Kingston DDR4 Fury Beast 3200MHz 16GB KF432C16BB/16
    - M.2 SSD: Kingston M.2 2280 NVMe SSD KC3000 1TB (SKC3000D/1024G)
    - Táp: FSP 700W Hyper Pro 700
    - Ház: ezt nem néztem még de ez is bele kellene férjen a budget-be, itt nem kell csicsa, csak a funkcionalitás a lényeg nekem.

    4. Keret, 350e-ig gondoltam alapból, de 400e-ig fel tudok menni.

    5. monitor jelenleg egy 1080p ultra wide, de akarok majd egy 2k ultra wide monitort beszerezni. hdmi csatlakozós.

    +1 lehetőleg új elemeket akarok venni. Nem ragaszkodok egyik brandhez sem, lehet intel/amd/nvidia stb. csak jó legyen :)

    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák