Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • valter_marti

    csendes tag

    Hello!
    Gépet szeretnék összerakni, nagyjából 160k-s keretből. Főleg játékhoz és grafikus munkához kellene (pl nagyméretű photoshopos szerkezsztések).
    Összedobtam már egy konfigot, szerintetek ez jó?

    Asrock P67 PRO3-B3 alaplap
    Intel Core i3-2100 (3,1GHz/3MB) (s1155) BOX processzor
    Kingmax 8GB 1333MHz DDR3 RAM
    Asus Radeon HD 6670 videokártya
    Codegen 400W ATX/EATX tápegység
    Samsung 1000GB Serial-ATA 2.0 1 terás winchester
    Codegen 3331-CA ATX ház
    és egy Asus DVD+/-RW optikai meghajtó.

    A tápegységben nem vagyok biztos, illetve hogy hangkártya kell-e bele, vagy van integrált, és ha kell, akkor milyen kéne?
    Előre is köszi a segítséget!

  • M3cK

    tag

    Üdv!
    Éppen gépvásárlás/újítás előtt állok, vagy ha nem is még azonnal, akkor jövő év elején.
    Első sorban gamelésre, photoshopra használom a gépet, és néha tervezek 3D-ben 1-2 szobát és hasonló dolgokat stbstb...
    CPU: Itt több proci is szóba került számomra, mikor újítani akartam, akkor még csak a Sandy Bridge volt, de mivel elhúzódott a gépújításom, így már szóban forog az Ivy Bridge is. Sandy-nél a 2500K és a 2600K, Ivy-nél a 3570K és 3770K.
    A kérdés hogy megérné-e az a 20-25ezer plusz forint Ci5 helyett Ci7-ért, és érdemes-e várnom még az Ivy Bridge-re. ( Fogyasztás csökkenés, kevesebb hőtermelődés, gondolom ez által jobb tuningpotencia is. [És lehet, a forint is erősödik addig :DD ]). CPU Coolernek Spire Thermax Eclipse II-őt vagy Noctua NH-C14-et gondoltam, de később majd vízhűtésre cserélem.
    Alaplap: Nem tudom, hogy jelenni fognak-e meg újabb lapok az Ivy Bridge miatt, és azok jobbak lesznek-e a mostani 1155-ös lapoknál. Ha nem, akkor az ASRock Fatal1ty Z68 Professional Gen3-at néztem ki.
    RAM: A RAM-oknál azon gondolkozom hogy lehet hogy érdemes lenne megvenni most, mert jövő év elején már drágulni fognak a RAM-ok, már néhány üzletben most elkezdtek drágulni 500-2000Ft-okkal, és mivel a RAM-ot megtudnám venni így lehet érdemes is lenne, amíg még olcsó :D . Itt a G.Skill-től a Ripjaws X 8GB (F3-12800CL9D-8GBXL)-ra gondoltam.
    HDD: Most van egy Western Digital Caviar Black 1TB-os 64MB cache-s SATA III-as HDD-m, szóval ez megvan.
    SSD: Itt az a kérdésem hogy melyik a jobb; OCZ Vertex 3 120GB vs. Crucial M4 128GB. Láttam tesztet ahol az OCZ volt a jobb, de volt ahol a Crucial. ( Ugyan abban a programban, vagy játékban). Az SSD-n csak a Windows lenne pár programmal meg játékkal, amivel éppen játszok természetesen, így gondolom az írási sebesség annyira nem is fontos, inkább a tényleges olvasási sebesség a lényeg.
    VGA: Ez szintén megvan egy AMD Radeon HD 6950 (Asus referencia modell) formájában, mely 6970-re van unlockolva. :)) Esetleg ha lesz még pénzem mindezek után akkor lecserélem egy 7970-re :R
    Ház: Szintén megvan már; Cooler Master HAF 932 Advanced
    Monitor: Szeretném a mostani 17"-os Acer-emet valami nagyobbra cserélni :DD . Itt az a kérdésem melyik a jobb a 3 közül; Dell Ultrasharp U2311H / Dell UltraSharp U2312HM / Dell UltraSharp U2412M. Mivel mind a 3 IPS paneles monitor a képminőséggel nincs gond, de viszont érdekelne, hogy a 3 monitor közül melyiknek szebb a képe (Már ha van akkora különbség :D ) és a feketéje. Láttam pár videót és képet, ahol néhány monitornak ezek közül fekete képnél nagy volt a bevilágítása vagy nem tudom mi a pontos megfogalmazása.
    Remélem leírtam minden fontosat, ha nem akkor majd kiegészítem. :C

    [ Szerkesztve ]

  • Bandee2

    tag

    Sziasztok,
    Szeretném lecserélni a lassan 3 éves, anno általatok ajánlott és jó szolgálatot tett konfigomat 70-80ezer forintból. :)

    Ami kellene: alaplap, proci, ram, vga. És még winyó, amennyiben jelentős változást jelentene a jelenlegi Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) hdd-m lecserélése. A tápom FSP ATX-350PNF, az gondolom elég lesz továbbra is...

    Amire kellene: ArchiCAD, Artlantis (render), SonyVegas videóvágáshoz, és Photoshop. A játék másodlagos. Amennyire én tudom, fontos, hogy legalább 4 giga 1333mhz-s DDR3-mas RAM legyen benne...

    Köszönöm előre is és boldog Karácsonyt a fórumozóknak! :)

  • Khelben

    nagyúr

    Üdv!

    Komolyabb grafikai, elsősorban photoshop-os munkára kellene egy ismerősnek gép. Mást nem is csinálna rajta, max internet, esetleg filmnézés. Játék kizárva. Nem ismerem a photoshop-ot, úgyhogy hirtelen felindulásból ezt állítottam össze neki. Kell valamit javítani?

    INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX
    ASROCK H67M B3
    KINGSTON 8192MB HyperX Blu DDR3 1333MHz CL9 KIT KHX1333C9D3B1K2/8G
    FSP FSP400-60APN
    MODE COM LOGIC B21
    KINGSTON 64GB SATA2 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G
    SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ
    DELL U2412M
    NEC AD-7280S Fekete OEM

  • Bandee2

    tag

    válasz balpis #457 üzenetére

    Szia,
    Ez a 2. inteles verzió jó lenne nekem is szerinted?
    80k körül szeretném kihozni én is.
    (Amire kellene: ArchiCAD, Artlantis (render), SonyVegas videóvágáshoz, és Photoshop. A játék másodlagos.)

    alaplap: Asrock H61M-S ~14k
    proci: i3-2120 ~32k
    vga: HD6750 ~24k
    ram: Kingmax 2x2GB DDR3 1333MHz ~5k
    táp: Chieftec CTG400 ~10k (vagy elég ehhez az FSP ATX-350PNF tápom?)
    -----------
    ~85k

    [ Szerkesztve ]

  • Bandee2

    tag

    válasz balpis #497 üzenetére

    Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek. :)
    Akkor melyik lenne jobb választás ezek közül?

    ASROCK H61M-S ~14k
    INTEL Core i3-2120 3.30GHz ~32k
    GIGABYTE GTS450 1GB GDDR3 ~25k
    KINGMAX 2x4GB DDR3 1333MHz KIT ~10k
    ------------
    80k

    ASROCK H61M-S ~14k
    INTEL Core i5-2300 2.80GHz ~46k
    GIGABYTE GT440 1GB GDDR3 ~19k
    KINGMAX 1x4GB DDR3 1333MHz ~5k
    ------------
    85k

    (ArchiCAD, Artlantis (render), SonyVegas videóvágáshoz, és Photoshop-hoz)

    És ugye ezek mellé lesz:
    winyó: Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) -> ezt érdemes cserélni?
    táp: FSP ATX-350PNF
    monitor: AG Neovo F-17 (1280x1024)
    ház: KOLINK 3159T

    [ Szerkesztve ]

  • Khelben

    nagyúr

    Üdv, alakulgat a photoshopos gép, figyelembe vettem a monitoros és a vga kártyás topic ajánlásait is, jelenleg itt tartok:

    processzor INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX
    alaplap ASROCK H61M/U3S3
    memória KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT
    tápegység FSP FSP400-60APN
    ház MODE COM LOGIC B21
    ssd KINGSTON 64GB SATA2 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G
    merevlemez SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ
    monitor DELL U2412M
    dvd író NEC AD-7280S Fekete OEM
    kártyaolvasó 3,5 CHIEFTEC CRD-501 50 az 1-ben USB 2.0
    hangszóró GENIUS SP-HF 1255A fa
    egér+bill MICROSOFT Wired Desktop 600 Magyar Fekete
    vga GAINWARD 1503-BLISS GTS450 512MB GDDR5 PCIE

    Pénz már nincs több, úgyhogy ha valami nem jó, akkor csak azonos árúra lehet cserélni :)

  • matisati

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem...
    Grafikai munkára kellene nekem egy JÓ gép, amin egyszerre futhat a Lightroom, a Photoshop, bírja a kötegelt feldolgozásokat 20-30MB-os fájlokkal.
    Ami van: bill., egér, külső, belső vinyó, monitor U2410
    A többi kellene... :-)
    Helyigény: A házba bele kellene férnie belülre 2 vinyónak (egy rendszerwinchester kellene csak bele, a többi marad a régiből), kellene bele 2 dvd író,és 3 rack (ebből 2 SATA, 1 IDE) ezeknek kellene valami normális szellőzés is. Kellene még külső usb3 is (nemtom ez mennyire széria mostanság)

    Inkább Intel legyen, mint AMD, eddig még csak inteles gépem volt, maradnék most is a megszokottnál. Árat nem írtam, ár-érték arányban szeretnék egy jó gépet, ami 3-4 évig kielégítően fut. Amit rászánnék az olyan 4k, de lehet hosszabb is ha muszáj...
    Előre is köszi!

  • #98593280

    törölt tag

    válasz matisati #544 üzenetére

    processzor INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX, 46k
    alaplap ASROCK H61M/U3S3, 18k
    memória KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT, 9k
    tápegység CORSAIR CX430 v2, 13k
    ház Xigmatek Midgard Midi Tower, 21k
    vga: Gainward GeForce GTS450 1GB DDR5, 27k
    ssd KINGSTON 64GB SATA2 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G, 25k
    merevlemez van
    dvd író NEC AD-7280S Fekete OEM, 5k

    sum: 164k

    A házban 5db 5.25 colos hely van. A CPU erős fiz. 4 magos Sandy INTEL, 8GB RAM és GTS450 a photoshop-hoz. Hosszú kábeles (60cm) fekete táp az alsó tápos házhoz, 64GB-os SSD a win7 gyorsításához.

    [ Szerkesztve ]

  • Szekaa

    tag

    Üdv!

    1. Leginkább játékra, (jelenleg Warhammer, majd ha kijön Diablo3), némi photoshop, videóvágás.
    2. Ház, dvd író
    3. Ere gondoltam:

    Asrock 890GM Pro3 R2.0 /23k
    Kingston 8192MB 1600 CL9 DDR3 HyperX /14k
    Thermaltake CPU CL-P0600 Contact 21 /5k
    Chieftec 500 CTG-500-80P /13k
    AMD 970 Phenom II X4 Black /39k
    Seagate 250GB 7200 16MB S3 /24k
    Sapphire HD6790 1GB /37k
    AOC F22+ /25k

    4.max 190k

    Gondoltam tuningra is.

    Kösz

  • horush

    addikt

    válasz GrooveHero #741 üzenetére

    8 szálon tud dolgozni, 4 maggal.. A windows 8 magnak érzékeli :) A játékok / alap programok nem igazán profitálnak belőle, de pl. a tervezői programok (mint pl. cad, photoshop, 3dsmax, konvertáló programok.. stb) igen.

    [ Szerkesztve ]

  • Khelben

    nagyúr

    Üdv, összeállt (remélem végleg) a photoshop-os gép.

    INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX
    ASROCK H61M/U3S3
    KINGSTON 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/8G
    CORSAIR Builder Series CX430W v2
    KINGSTON 64GB SATA2 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G
    SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ
    NEC AD-7280S Fekete OEM
    GENIUS SP-HF 1255A fa
    MICROSOFT Wired Desktop 600 Magyar Fekete

    Később majd jön bele egy CUDA magos VGA, de egyelőre ennyi. Még a házban nem vagyok biztos, amit ajánlottatok (Sharkoon Vaya) az túl csicsás nekem, valami egyszerűbb kellene. Ötlet?

  • LpoolTom

    csendes tag

    válasz GribMate #912 üzenetére

    Szia!
    Játék (új fifa, need for speed), grafikai alkalmazások (Photoshop, Dreamweaver) ezek amik már ezen nem futnak el. A táp egy M-Tech 450W (sorozatszámot így nem találok a dobozán). A használt cuccokat nem igazán szeretem, meg ha már veszek akkor újat szeretnék.

    A keret ez a 110 eFt körül. Mit tudsz ajánlani? :)

  • Csacsoa

    csendes tag

    Sziasztok,szeretnék összerakni egy gépet, filmnézésre,net,photoshop...nem játszani akarok..... az érdekelne,h...

    Asrock 880GMH-U3S3 sAM3 Alaplap
    CPU: AMD AM3 Athlon II X3 455 3,3 Mhz
    RAM_ 8GB Corsair
    Ház:Sharkoon AL2 Aluminium MiniITX Számítógépház
    Vinyó_ SATA 3-as SSD
    Milyen táp márkát javasoltok és mekkorát?

  • Sychter

    csendes tag

    Sziasztok!
    Összeállítottam magamnak egy konfigot, amit a következőkre szeretnék használni:
    Játék - BF3, Dirt3, F1 2011, WRC2011
    Munka - Photoshop CS5, Sony Vegas 10 ==> renderelés, After Effects CS5.5

    Konfig:
    LAP: ASROCK s1155 H67M B3
    CPU: Intel Core i5-2300 2800/6MB LGA1155 BOX
    RAM: Kingmax DDR3 1333MHz / 8GB
    HDD: WD SATA2 500GB 7200rpm / 16MB Cavier Blue WD5000AAKS
    VGA: MSI PCIe N560GTX M2D1GD5
    ODD: LG GH22NS70 Fekete OEM
    TÁP: Chieftec iArena 500W GPA-500S8
    HÁZ: CoolerMaster RC-430 KWN1-GP Elite 430

    A játékoknál persze szép a fullHD, de nekem nem életbevágó. Elképzelésem szerint ha 1-2 év múlva még gyorsabb gépet szeretnék, akkor elég csak a procit cserélni, plusz még memóriát adni neki.

    Szeretném kikérni a véleményeteket. Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • T.Jones

    tag

    Sziasztok!

    Egy teljesen új komplett gépet szeretnék vásárolni, keretet nem tudok adni, mert nem egybe venném hanem több részletben, az igényeimnek megfelelő legjobb ár/érték arányú alkatrészeket szeretném megtalálni a mostani kínálatban.
    Leginkább programozásra használnám, ezalatt több program nyitva (photoshop, több böngésző, IDE) van. HD videók nézéséhez és némi játékra is használnám alkalomadtán 2 Full Hd-s monitoron.
    Legalább 8 giga ramot szeretnék, de inkább 3x4-et, kinéztem egy ssd-t is, 120 gb Ocz agility 3-at, a fő szempont az lenne hogy röccenésmentesen tudjak dolgozni, minden egyből menjen várakozás nélkül, ha van néha egy játék az is türhetően menjen, és ne kelljen a géphez nyúlnom kb 2 évig. Szeretnék egy egyszerű, porszűrővel felszerelt házat is.
    Előnyben részesítem az inteles konfigokat, nvidia videókártyával, tuningpotenciállal, de ha atisat ajánlotok az se gond. Előre is köszönöm a segítséget

  • drAmano

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gépvásárlás előtt állok, ezeket a dolgokat válogattam össze bele:

    Alaplap: Asus P8Z68-V
    Processzor: Intel Core i5-2500K 3.3Ghz Box
    Videokártya: Asus EAH6970 DCII/2DI4S/2GD5 - HD6970 2GB
    Merevlemez: WD Caviar Blue 1TB WD10EALX
    Memória: Corsair DDR3 1600MHz 8GB Vengeance LP Kit CML8GX3M2A1600C9B
    CPU Hűtés: Scythe Mugen 3
    Tápegység: Corsair CMPSU-650TXMEU 650W TX Series
    Ház: Thermaltake VN400A1W2N Commander MS-I fekete
    Minden alkatrész boltból, gyári garanciával kell, ezért nem lenne jó az aprós összeállítás.

    A céljaim: 30-40 FPS feletti értékek játékokban, mint a BF3, MW3, Shogun 2, GTA 4, WoT(maxra húzva, Full HD-ben), illetve amatőr videóvágás és egy kis képszerkesztés PhotoShopban.

    Megfelel a követelményeimnek? A keret rá olyan 315k, jövő hónapban venném meg.

    :R

  • Blinti

    csendes tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni egy gép vásárlásához.

    1. Amire használnám: Játék, Photoshop, Film
    2. Semmilyen alkatrésszel nem rendelkezek.
    3. Szükség van: Alaplap, Proci, Memória, VGA, Merevlemez, Tápegység, Ház, Optikai meghajtó
    4. Maximum 125k
    5. Monitorom 1920*1080

    Lehet használt.

    ELVÁRÁSOK:
    Alaplap:
    Amit tudjon: AM3+ Socket, DDR3 (1600 MHz), SATA III, USB 3.0
    Elfogadható márkák: ASUS, Gigabyte

    Processzor:
    Foglalat: AM3, AM3+
    Minimum 4 mag, minimum 3.0 GHz frekvencia (gyárilag)
    (Gyári hűtővel, ami lehetőleg legyen hozzá elég.)

    Videókártya:
    Specifikációk: 1 GB, DDR5/GDDR5, DirectX 11.0
    Elfogadható márkák: Gigabyte, Sapphire

    Memória:
    Specifikációk: DDR3, 1600 MHz
    Elfogadható márkák: Kingston HyperX

    Merevlemez:
    Amit tudjon: SATA III, 7200 RPM, 32MB Cache
    Elfogadható márkák: Western Digital, Seagate, Samsung, Hitachi

    Tápegység:
    Amit tudjon: 500 Watt tényleges
    Elfogadható márkák: Cooler Master, Chieftec, Gigabyte, Corsair

    Számítógép ház:
    Amit tudjon: Alsó táp, csavarmentes illesztés, hely előlapi ventinek, hely hátlapi ventinek
    Alapjáraton fekete
    (Meg legyen szép, jó helyen a gombok, stb... ezt úgyis nehéz körülírni, majd linkeltek, amit linkeltek...)

    Optikai meghajtó:
    Amit tudjon: DVD-Supermulti írás/olvasás, SATA csatlakozó
    Elfogadható márkák: LG, Pioneer, ASUS, Samsung
    Fekete legyen, és ne "slim"

    Köszönöm!

  • Zaied

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Barthezz2 #1 üzenetére

    Helló!
    Szeretnék egy új számítógépet venni és ebben kérném a segítséget. A régi gépem egy Intel E6850 procis, Gigabyte P35-DS4 alaplapos, 4GB Corsair XMS2 es Cl4 es ramos, ATi Radeon HD2900XT 512MB-os videokártyával ellátott gép. Komolyabban elkezdtem fényképezéssel foglalkozni ezért vettem hozzá egy Eizo Coloredge CG275W monitort és egy Wacom Intous 4 et. A problémám az hogy van egy Hasselblad H4D-200MS fényképezőm ami 50MP-s és kb 6132×8176 pixelbe dolgozik és a képek mérete RAW-ban 75-1200MB is lehet és a mostani gépem nem igazán bírja még a visszanézést a windows 7 képnézővel sem , nagyon megterheli szóval a PhotoShop-os utómunkákat se bírja a gép és borzasztó lassan megy szinte használhatatlan főleg ha 1200mb-os képekről van szó. A kisebb képeket a 9-10mb-osokat kb 5-10 másodperc alatt megnyitotta a photoshop cs5. Az lenne a cél hogy az új gép is legyen legalább ennyire gyors és a monitorom 2560 x 1440 felbontása alatt is simán tudjam használni. Játékra nem kell alkalmasnak lennie. Van egy elég nagy és masszív házam és egy Corsair AX1200-as tápom, a másik gépből ezeken kívül nem szeretnék semmit átörökíteni. Az ár elég rugalmas de nem szeretnék rá több milliókat költeni. A segítséget előre is köszönöm.

  • userxy

    őstag

    válasz horush #1570 üzenetére

    Ebbe kicsit belekötnék ha megengeded építő jelleggel.

    A PhotoShop a VGA-t is kihasználja (PS topicba írták hogy nem hátrány ha minél erősebb vga van a gépbe (gyorsítja))

    Mivel keretnek az volt meg ne lépjük túl a milliókat én ehhez hozzácsapnék még REVo Drive mellé egy SATA3-s 128 vagy 256 GB méretbe SSD-t azért a gigás képeknél elkél.
    Vagy csak magában egy nagyobb SATA3-s SSD-t.

    Illetve Egy erősebb vgat mellé gtx570 től felfele ami szimpatikus.
    Meg ettől a CM hűtőtöl szerintem van komolyabb is.

    Ja ez csak offba mert csak hallomsbol fél info.

    Ismerősöm (amerikai és ott is járt grafikai suliba)
    Ő azt mondta, hogy grafikai munkára a MACra jobb progik vannak és talán jobb.
    De mivel itt Photoshopról volt szó így szerintem nem feltétlen muszáj.
    Ez a PC ami összelett rakva kisebb fajta atomerőmű.

    [ Szerkesztve ]

  • Zaied

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz userxy #1571 üzenetére

    Én is úgy tudom hogy ha lehet elég erősen használja a photoshop a vga-t. Nem tudom hogy ekkora adatforgalomnál mennyire kopik az ssd és mennyire biztonságos az adattartása. A gép lényegébe csak ennek a munkának az ellátására lesz, nem vagyok türelmetlen ember csak szeretném ha kényelmesen lehetne rajta dolgozni. Azért mondtam mac et mert azt próbáltam ki eddig és most is aszt használok rá csak az nem a sajátom. Nem értek nagyon a számítógépekhez azért is kérdeztem meg itt.

  • Zaied

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz horush #1600 üzenetére

    Ezt csak azért mondtam mert az első ajánlatodba csak 8gb ram szerepelt az szerintem kevés. A proci jónak tűnik, de mint mondtam nem értek hozzá és láttam hogy gamer konfigokba szokott szerepelni azért nem értetem a dolgot. A xeon procit meg 1366 os foglalatba gondoltam. A procival valószínűleg tényleg nem lesz gond csak kérdeztem mi a véleményed róla? A photoshop se támogat mindent a végtelenségig, de szerintem ezzel elboldogul még. Mint mondtam nem itthon veszem és nem is az árgépről nem csak a videokártyát mást sem szeretnék itthon venni. Most tekintsünk el az árától és azt nézzük érdemes e beruházni rá vagy tök fölösleges?

    Jah bocsi tényleg 32 őt írtál figyelmetlen voltamXD. Húzni természetesen nem akarom nem is tudom hogyan kell, a régi gépem se volt piszkálva csak gondoltam a tuning cuccok tuningolás nélkül tovább bírják és másik gépet se szándékozom túl gyorsan venni ez után jó lenne ha nem kellene kidobnom 1 hét után vagy a szervizesekre várni.

    [ Szerkesztve ]

  • drAmano

    csendes tag

    válasz Jim-Y #1678 üzenetére

    Bocs, azt hittem megnézted még a leírt konfigot előtte. A típusa: VN400A1W2N Cmdr MS-I
    Megcsináltam úgy is, ahogyan azt mondtad, de az már viszont csak egy Sapphire 6970 Dual Fan-nal férne be.

    Amik nekem kellenek:
    SRT, Virtu, uEFI BIOS, USB3 kivezetési lehetőség előre, minőség.
    Ezek mellett meg persze az alapok.
    Amire használnám a gépet:
    PhotoShop, Játék(kicsontozva maxon, Full HD-ben, lehetőleg 30 FPS felett)

    Nem tudom, hogy az említett ASRock mennyire tenne a fentieknek eleget. (?)

  • drAmano

    csendes tag

    sziasztok,
    végre megvan a fix keretem.
    mivel eddig minden épített konfigba belekötöttek(persze ez nem rossz, tudom, hogy segítenek), most tietek a pálya. 330k-ás keretben várnám az ajánlatotokat. ilyen szempontoknak feleljen meg:
    új játékok maxon(full hd-ben) akadás nélkül, photoshop szerkesztés, hd filmnézés, amatőr videóvágás, netezés, legyen jó hűtése, halk legyen, ez kevésbé fontos, de: legyenek az alkatrészeknek lehetőleg egyforma színe. eléggé rossz belenézni és mondjuk egy virító kék ramot nézni egy fekete lapban, piros házban(csak példa).

    köszönöm előre is!

  • pappkarcsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Kellene egy gép, netezésre fullhd filmezésre.
    lap, ram, cpu ami kell.
    lenne néha filmkonvertálás és photoshop is. vga később.
    45-50 között van a keret. lehet ipon, vagy akár más is mondhat megbízható forrást!
    g860 elég lenne, de egy olyan lap kellene amin van dvi is. feljebb volt már ilyen "max 50ig gép" , de a dvi fontos lenne. gigabyte, asrock, msi?

    Köszönöm! :R

    Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

  • Coolmat

    őstag

    válasz Kellee #2057 üzenetére

    - Játékra elég a 2 mag is, a fentebb is ajánlott olcsóbb alternatíva Core I3-2100 ráadásul 2 magos/4 szálas (4 magosnak "hazudja" magát az Oprendszer felé, de valójában csak 2 magos).
    - USB3: gyorsabb adatátvitelt tesz elérhetővé más USB3 képes eszközökkel, többnyire ezt csak USB3-as külső merevlemezek használják ki.
    SATA3: akkor lehet haszna, ha SATA3-as SSD-t veszel (akár később).
    - Ma még elég 4GB RAM a játékok többségének és a legtöbb komolyabb tervező programnak is, de ha mégis bővíteni szeretnéd, akkor a mostani 4GB-ost ne két modulban (kit-ben) vedd meg, mert az alaplapon csak 2 RAM slot van.
    - Cuda röviden: a GPU számítási kapacitását is felhasználja erőforrásigényes programokban pl. Photoshop, videóvágás, renderelés, tudtommal az Autocad is támogatott program, de ennek inkább nézz utána. Ezt a CUDA-t csak Nvidia videókártyák támogatják, szóval ha szeretnéd ilyen programokkal használni a gépet, akkor mindenképpen Nvidia GPU-t vegyél (GTX550TI ~35k, GTX460 (nem SE!) ~39k, GTX560 ~50k).
    - SSD: rendszerlemeznek ideális, sokkal gyorsabban tölt be róla a rendszer és a rajta lévő programok is a gyors elérési időnek köszönhetően, teljesen más, "simább" érzés használni egy SSD-n futó rendszert mint egy winchesteren futót (általános gyorsaságra többet jelent mint pl. a 2 és 4 magos proci közti különbség). Ha marad a keretedből 25-30k akkor mindenképpen érdemes beruháznod egy 64GB-osba, ezen kényelmesen elfér az oprendszer, a programjaid és még talán 1-2 játék is (játéknál a betöltési időt gyorsítja).

    [ Szerkesztve ]

  • lore86

    csendes tag

    Üdv szeretnék segítséget kérni a gépem fejlesztéséhez:

    1. Mire fogod használni a gépet?

    Játékra, film nézésre, internet, szöveg szerkesztés, prezentáció.
    Photoshop film vágás valószínüleg nem lesz rajta végezve.
    Tuningolni nem fogom elvárásom az volna vele szemben hogy a mostani játékok ha lehet gond nélkül fussanak és a későbbiek is fussanak rajta komromiszumokkal.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?

    Mercury Elegant atx ház
    Codegen 400W táp
    Maxtor 6L250R0 (250 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
    SAMSUNG HD103SI SCSI Disk Device (1000 GB, 5400 RPM, SATA-II)
    HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40
    EIZO FlexScan T68 19" CRT (Tavasszal megpróbálom lecserélni)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Nagyon szeretném hogyha csak cpu + alaplap + videókártya + memória elég volna de ha szerintetek más is kell akkor megpróbálom növelni a keretet.

    4. Mennyi a kereted rá?

    100k-nél nem szeretnék többet költeni.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?

    1280x1024

    A segítséget előre is köszönöm.

  • drCaligari

    tag

    Sziasztok,
    A segítségeteket szeretném kérni gépfelújítás ügyben.
    Szeretnék egy komolyabb frissítést eszközölni,de már nagyon régen lemaradtam a számítástechnikával. Fontos, hogy erős és megbízható gépem legyen ugyanis legfőbb munkaeszközöm. 150 e.-t szánok rá. Többet nem tudok, kevesebbet meg nem akarok, mert nem szeretnék nagyon belenyúlni pár évig (max. vga. vagy ram csere, de azt sem szívesen).
    Alapvetően grafikai és animációs munkákhoz kell. A programok amiket rendszeresen használok: After Effects, Photoshop, Illustrator, Flash, 3DS Max, Nuke, converter progik. Eléggé ritkán játszom, akkor viszont újakkal, de ez nem igazán szempont.
    Jelenlegi konfig:
    Alaplap: Asus P5KC
    Proci: Intel Core 2 Quad Q6600
    Ram: Épp most szált el egy része uh 4 GB DDR2
    Vga: Galaxy Geforce GTS 250 1GB Ram
    Táp: Chieftec GPS-500 AB A
    4 vinyó ketyeg benne + 2 Usb-s
    2 monitoron dolgozom 1680x1050 felbontáson

    Az aqua-ban gondoltam megvenn és összerakatni, mert közel van és nem kell sokat szállítani.
    (Hozzá nem értésemmel tisztában vagyok, de intel párti vagyok érzelmi alapon :) )

    Előre is köszönöm javaslataitokat!
    G

    [ Szerkesztve ]

  • Pfund

    csendes tag

    Sziasztok!
    Fel szeretném kicsit turbózni a gépemet,mert az általam használt programok alkalmanként belassítják.
    Főként grafikai programokat használok( Photoshop,Lightroom,Illustrator és tervben van videó vágó programok használata is). Játék és filmnézésre soha nem használom.
    A konfigom jelenleg:
    Monitor: HP LP2275w 22' 1680x1050
    Alaplap Asrock 870 Extreme
    Proci AMD Phenom II 550 3.1ghz 7mb cache
    Gygabite Ati Radeon HD 4670 PCIE2 1GB DDR3 /128bit
    Kingson Hyperx 4096 MB DDR3 1600MHZ CL9 XMP 1db
    Corsair CX400W
    WD 500GB 32MB S-ATAII Caviar Green
    WD 500GB 16MB 7200 S-ATAII Caviar Blue

    Még 1x ennyi ramot mindenképpen szeretnék és egy Samsung SSD 830 64GB -t.
    Véleményetek szerint milyen hardvereket kellene ezeken kívül lecserélnem? és mire?
    Válaszotokat előre is köszönöm! :R
    Üdv O.

  • anti977

    csendes tag

    Sziasztok! Én egy teljesen új gépet szeretnék összerakni és a kérdésem az lenne, hogy mit ajánlanátok.
    Amire kell: Munka szinten kiadványszerkesztés, weboldal készítés. Photoshop, Dreamweavver, Corel Draw tutira jól kell hogy fussanak rajta.
    Hobbi szinten: Film nézegetés, You tube videók konvertálása, ritkán videóvágás.
    Szeretném, hogy halk legyen a gép, mert főként éjszaka dolgozok, amikor a család alszik. ;)
    Az én gondolataim jelenleg: (de minden másra nyitott vagyok)
    ALAPLAP: nincs ötlet
    CPU: core i5 2400
    VGA: nics ötlet
    DDR: valamilyen 4GB -os
    HDD: 300, vagy 500 GB 7200rpm elég, mert van egy külső WD 2TB-osom.
    íRÓ: gyors, olcsó
    TÁP: ?
    HÁZ: ?

    Amit szánok rá: 115ezer a max. felső határ.
    HDMI csatlakozó kell, 5.1-es hang kell. Monitorom nincs, de majd 24" -ost veszek később. Ha valaki esetleg tud kész konfigurációt meg is venném!
    Nagyon Szépen Köszönöm A Segítségeteket! :U

  • userxy

    őstag

    válasz horush #2171 üzenetére

    Én ezt a rendszert így nem ajánlanám belső vinyó nélkül.
    Ha minden progit feltelepít az már önmagában 25giga körül van és akkor még illik SSDnek szabadon hagyni legalább egy 10-20%-ot.

    És akkor még nem konvertálgat és nem photoshoppolt semmit. Usb-s külső vinyórol ezek nem a legjobbak.

    Minden maradhat csak SSD mellé vagy helyett egy 500 gigás vinyó javasolt.

    LAP: ASROCK H61M/U3S3 ~19,5eFt
    CPU: INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX ~47eFt
    RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT ~12eFt
    HDD: Samsung HD502HJ 500GB ~24k
    SSD:
    ODD: NEC AD-7260S Fekete ~5eFt
    VGA: Integrált HD2000
    TÁP: FSP 350-60APN ~9,5eFt
    HÁZ: AKYGA AK01BK ~4eFt
    CLR: GELID Silent 9 ~1eFt
    Összesen: ~120eFt

  • drCaligari

    tag

    válasz drCaligari #2216 üzenetére

    Kérlek bökjetek, mert nekem ehhez nincsen agyam. Nem tudom eldönteni melyik a jó választás. Kaptam tanácsokat itt, hálás is vagyok érte, de még mindig bizonytalan. A legfőbb szempont még mindig az After Effect, a 3ds max, Photoshop, Illustrator meg persze a 150e.-es keret.
    A dillemma elsősorban az alaplap:
    ASUS P8P67-M (-30e.) vs. MSI H67MA-E45 (B3)
    (ha 30 alatt van akkor nem kell bele feltétlenül firewire)

    A többi úgy tűnik:
    Vga:Gigabyte GV-N465MT-1GI 1GB GDDR5 PCIExpress -42e. (pici dilemmát okoz a Sapphire Radeon HD6850 1GB DDR5 PCIE)
    Proci: Intel Core i5-2300 2,80 Ghz 1155 -47e.
    Ram: Kingmax 8192 MB DDR3 1333Mhz Kit -13e.
    Táp: Chieftec CTG-500-80 P 500W 15 e.

    Köszi a segítséget!
    G

  • megint én

    őstag

    Sziasztok!
    Öcsém venne egy gépet és csak a gépház, és a DVDíró maradna.
    Sajnos az utóbbi időben nem figyelem miket érdemes venni ezért fordultam hozzátok.
    Amire kéne az Photoshop, egy kevéske videovágással de legfőképpen Battlefield 3
    A keret olyan 80-100 ezer forint. Nem FPS kazánt akarunk. Hanem hogy 60-70 FPS-es elfusson a játék. Szóval ami kell:
    Alaplap
    RAM
    CPU
    VGA
    TÁP
    Asszem enny.

  • TOM!K@

    tag

    Sziasztok!
    Egy ideje nem követem a piac alakulását, de most úgy látszik megint bele kell rázódnom.

    Alaplap + CPU + Ram kellene minél olcsóbban. Ahogy átfutottam a webáruházakat kb: alaplap : 20, cpu: 17-35, ram: 10-11 , tehát 47.000 - 66.000 Ft értékben

    Elsőre az Intel Sandy Bridge platformos gépek felelnének meg. Játszani nem szoktam. Amire kellene: photoshop + netbeans/eclipse fejlesztőkörnyezet + rengeteg böngésző egyszerre (webdesign, webprogramozás, android emulátor)

    Van egy ati4850em így ha néha játszanék akkor az megoldva. De lehet downgrade-elek majd, így egy alaplapi intel vga is teljesen megfelel. Ezek játszák a fullHD filmeket alacsony cpu használattal?

    Elvárások:
    Alaplap:
    Integrált VGA
    Legyen egy DVI csatlakozó az alaplapon.
    Ha csak két ram foglalat van nem probléma, 2x4GB ram nekem bőven elég lenne.
    Integrált hang és lan, de gondolom ez már alap mindenhol mostanában
    Legalább 4 sata csatlakozó a pciexpress slottól minél messzebb (mostani gépben csak hármat tudok használni a vga hűtője miatt.)
    1 pci express x16-os foglalat
    Mivel ezen feltételek mellett a mATX teljesen jó és olcsóbb is, így mATX előnyt élvez.
    Valahogy a Gigabyte alaplapokkal szimpatizálnék, de úgy hallottam, hogy mostanában az ASROCK alaplapok is nagyon jók.

    Memória:
    2x4GB Milyen időzítésekkel? hány MHzes? Melyik gyártótól? Nem kell hiperszuper tuningolható aranyszínű ledes hűtőbordás. kingmax, kingston minőségű legyen legalább.

    CPU
    Pénzügyi okokból egyelőre egy olcsó de jó i3as vagy legyen egy mégolcsóbb dualcore pentium? Ahogy néztem pár tesztet néhány (5-10) másodperc nekem nem nagyon ér meg most +15ezer forintot. Szerintetek jobb vétel egy legkisebb i3?

    Ha mutattok egy átfogó intel sandy bridge tesztet, hogyan válasszunk ddr3 memóriát, stb azt is megköszönöm.
    :R

  • a08_Silence

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ma kezdtem el olvasni ezt a fórumot és nagyon megtetszett. Szeretnék is
    segítséget kérni. Asztali konfigot szeretnék, de csak minimálisan vagyok
    tájékozott mostanában a hardver témában.
    Amire kéne: 3d szerkesztő programok: Archicad, 3ds max (itt komoly renderelési
    igény, és összetett modellek), illetve Photoshop. Ez a fő irányvonal, játékra nem kell.
    Nem tervezek vásárolni mostanában, de érdekel, hogy milyen konfigot lehetne
    összerakni mondjuk 200k-ból, mi az ami fontos ilyen felhasználás esetén, és miért.
    Pl mire érdemes többet költeni (videokártya, cpu?), olvastam, hogy sok konfigba
    ajánlotok SSD-t, ez milyen felhasználáshoz fontos? Gyártóktól szintén melyik az
    ajánlott? A bővíthetőséget fontosnak tartom! Továbbá pénzben mennyire befolyásolja az összeállítást, ha 1080p max felbontású monitort akarok hozzá?
    Ja és ami kell: a komplett PC táppal, házzal.

  • Cartman002

    aktív tag

    Sziasztok

    Erről a konfigról mi a véleményetek?
    A proci beépített videokártyája elég HD filmezésre, photoshop, flash, meg egy kis after effectsre? (fél éven belül bővítve lenne egy Gef. 460-nal, de addig is)

    ASROCK H61M/U3S3 18.491Ft
    INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX 51.340Ft
    KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz 6.756Ft
    CHIEFTEC CTG-450-80P 450W BOX 12.573Ft
    Össz: 89.160Ft

    Tápban nem vagyok biztos, olyat keresek ami megbízható, "szereti" a szünetmentest és hosszúak a kábelei. A gépházam hossza legalább húsz centivel nagyobb mint egy átlag ATX házé, el kell érnie a kábelnek a vinyókig. (a jelenlegi Corsair VX450 tápom kábele éppen hogy elér)

  • psg5

    veterán

    Ami van:
    Alaplap: Gigabyte MA770T-UD3P
    Táp: Gigabyte SuperB 460W
    RAM: Kingmax 2GB DDR3-1600

    Ami kell:
    Ház, CPU, VGA, HDD

    Amire kell:
    -TV megjelenítőre kötve, mint egy médialejátszó kiszolgáljon minden formátumot
    -Photoshop gördülékenyen fusson, más megnyitott progik közben is

    Ami fontos:
    A leg- költséghatékonyabb ház,cpu,vga,hdd kellene.

    F.K.T.

  • psg5

    veterán

    Ami van:
    Alaplap: Gigabyte MA770T-UD3P
    Táp: Gigabyte SuperB 460W
    RAM: Kingmax 2GB DDR3-1600

    Ami kell:
    Ház, CPU, VGA, HDD

    Amire kell:
    -TV megjelenítőre kötve, mint egy médialejátszó kiszolgáljon minden formátumot
    -Photoshop gördülékenyen fusson, más megnyitott progik közben is

    Ami fontos:
    A leg- költséghatékonyabb ház,cpu,vga,hdd kellene.

    Határ:
    50.000.-Ft

    F.K.T.

  • psg5

    veterán

    Neki ugrok más szemszögből Vond felcsgiázott.

    Inteles alapu komplett gép cakk und pakk.

    Photoshop más programok mellett is vígan fusson s médialejátszóként is múkodjon, tv-re kötve,DE hipp-hopp lehessen fejleszteni játékra alkalmasnak is. (Monitor, egér,bill nem kell)

    Összeg: 70.000.-

    F.K.T.

  • sztyopa1

    csendes tag

    Üdvözletem mindenkinek!
    Szeretnék segítséget kérni új konfig össze állításához! A régi gépem 6éves múlt:
    Alaplap neve Gigabyte GA-K8NF-9 / K8NF9 Ultra (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
    CPU típusa AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+
    Videokártya NVIDIA GeForce 6600 GT (128 MB)
    Képernyő LG W2284 [22" LCD] (1808293217)
    Lemezes meghajtó HDT722520DLA380 (200 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    Lemezes meghajtó Hitachi HDT721010SLA360 (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    Táp FSP 350W

    Hasonló távra tervezek, hogy jó legyen.Tuningolni nem szoktam.
    Ami nem kell. Monitor, Hdd, Bill. ,egér
    Amire kellene : Photoshop, filmnézés, ledtv (LG 42"LV
    5500) hálózatba kötve filmek nézése miatt, játék.
    Amit eddig nézegettem:
    Alaplap: Asus P8Z68-V LX (usb3, sata3)
    Processzor: i5 2500mhz
    Ram:? 1333mhz v. 1600mhz ?
    Videókártya: asus gtx560 ( árban teljesítményben van kedvezőbb?)
    Ssd: Samsung SSD 830 64GB (MZ-7PC064D/EU), Kingston SSDNow V+ 200 90GB Bundle (SVP200S3B/90G)
    Táp :
    Ház: Sharkoon T28(usb3, sata3 csatlakozások fölül legyenek.)

    Kedvezőbb árban levő, ajánlatokat is köszönöm szépen.

    [ Szerkesztve ]

  • Gabe123

    aktív tag

    Sziasztok. Gépet szeretnék venni és kikérném a segítségeteket.

    Munka gép lenne:
    videótömörítés (arra gondoltam hogy ezt a videokártya végezné ezért csak nvidia)
    videóvágás
    Solid Edge
    Photoshop,flash
    Némi játék: Battlefield3, The Elder Scrolls V: Skyrim

    Két gépet néztem ki:
    Árakat kb írom:

    AMD FX 8120 (3100Mhz ,16MB,32nm,125W, AM3+) BOX NEW 50k
    Nvidia 560GTX Ti DirectCU 1024MB DDR5 55k
    ASROCK 970 EXTREME3 / EXTREME4( melyik jobb?) 23-25k
    össz: 130k
    vagy még esetleg itt az jutott eszembe hogy 70k körül van használtan a ph-n 570gtx

    vagy:

    Intel Core i7-2600K 70k
    GIGABYTE PCI-Ex16x nVIDIA GTX 460 1GB DDR5 40k
    ASROCK S1155 Z68 Extreme4 Intel Z68 35k
    össz: 145k

    Memória és hűtő az van :
    Corsair Vengeance 2X4 GB KIT Low Voltage White 1.35V
    Mugen 3
    monitor: full hd

    Két gép közül melyiket lenne érdemes választanom, jobb proci vagy jobb vga?Ha a battefiled nem megy nem a világvége(úgy is dolgozni kell) de azért jó lenne :) Az ár is fontos tényező. Kb 2 évre tervezem a gépet utána csere.( Húzva lenne de csak: 24/7 )
    Előre is köszi :R

    [ Szerkesztve ]

    Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

  • feco100

    tag

    Sziasztok!
    Már régóta nézegetem itt az ajánlásaitokat. Mostanra kialakult bennem egy elképzelés.
    Íme:
    alaplap: ASROCK H61M-U3S3
    processzor: Intel Core i3-2130
    memória: Kingmax 8GB DDR3 1333MHz KIT (2x4GB)
    Ezek lennének első körben, bár nagyon szeretnék egy SSD meghajtóra is beruházni.
    Erre gondoltam:
    Samsung 64GB 2,5" SATA3 830 Series MZ-7PC064D/EU

    Amikkel rendelkezem:
    Sharkoon T9 ház
    Cooler Master Silent Pro 600 tápegység
    Seagate 500 Gb HDD

    Videó kártya később lenne.Most még úgyis csak egy régi 17 collos monitorom van, amit szeretnék egy Full HD - ra cserélni.
    Igazából teljesen átlagos felhasználásra kell, filmnézés, letöltés, irodai munka, egy kis Photoshoppal fűszerezve.Játék nem igazán lenne max. a Word Of Tank.

    Szeretném kikérni a véleményeiteket, hogy ez a konfig megállná-e a helyét? Illetve ajánlást VGA-ra (Nvidia) és monitorra.
    Esetleg más ajánlatokat is szívesen veszek. A pénzügyi keret az kb. 100 - 120.000 Ft lenne amibe kb. az elképzelésem is kerül + VGA + monitor.

    Előre is köszi!
    Üdv.

    Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

  • Crias

    senior tag

    válasz feco100 #3765 üzenetére

    Az a kis Photoshop az mennyire jellemző?
    Illetve videókártyát konkrétan miért szeretnél? (Ha a ps miatt akkor gondolom nem keveset lenne e-célra használva, akkor viszont lehet érdemesebb lenne egy 4 magos procit venni amd-nél ez nem jelentene többlet kiadást)
    Amúgy jó, az az ssd meg egy kifejezetten jó tipus.
    Monitorra meg mennyit áldoznál?

    Crias

  • dosaa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Fejleszteném a gépemet.
    Ami most van
    alaplap: GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H
    proci: AMD Phenom II 720 AM3 BOX Black Edition
    ram: GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7
    táp: Chieftec 500w

    Főleg Photoshop nagy méretű képekkel.

    Megéri + ram, proci csere vagy az egészet eladni és venni egy i5-t?
    Ha az előbbi, akkor milyen ram és milyen proci a kérdés.

    Köszönöm

  • Chibi

    csendes tag

    Sziasztok!
    Gépvásárlás előtt állok, a keret 150-170e Ft lenne ,hdd van és gépház is. Főleg játékra kellene 1920*1080 felbontásban , de néha lesz photoshop is . Az én terveimbe ez áll:
    alaplap:ASROCK H61M/U3S3
    proci:INTEL Core i5-2400
    vga: AMD 6870 vagy 6950 de akár nvidia is jó ha ár/teljesítménybe jobb
    ram: KINGSTON 8192MB kit
    odd:NEC AD-5280S-0B
    táp:FSP Aurum Gold 400w vagy 500w nem tudom hogy a 400w elég lenne-e 3-4 hdd-nek meg később ssd-re meg ventikre a házba.
    Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

  • Gabe123

    aktív tag

    Sziasztok.
    Már írtam ezzel kapcsolatban de változott a helyzet a géppel kapcsolatban:

    Alaplap : Asrock 880gmh/u3s3(Am3+) ( VGA: HD 4250)
    Proci: Phenom 2 x4 955 BOX(CPU stepping : RB-C3)
    Memória: Corsair Vengeance 2X4 GB KIT1.35V CML8GX3M2A-1600C9W

    Ház: Sharkoon T9 Economy+FSP Blue Storm 500 W
    SSD: Mushkin MKNSSDCL60GB-DX

    Öcsémmel elbizniszeltem és az lenne a kérdés ,hogy mit lenne érdemes cserélni videókártyát ugye biztos. 90k-van rá pluszba.

    Munka:
    Adobe Dreamweaver CS5.5
    Adobe Photoshop CS5
    Adobe Flash Professional CS5.5
    Adobe Illustrator CS4
    néha Sony Vegas pro 9

    Játék: Battlefiled 3(multi), King Arthur II, Alan Wake ( FullHD )

    Előre is köszi! :R

    Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

  • baloghab

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy olcsó (50k) használt cuccokból összerakott gépet szeretnék, és ehhez kérném a tanácsotokat! Otthoni gép lenne, netezni, filmezni, szöveget szerkeszteni elsősorban, de néha használok photoshoppot, illetve CS-zek heti 2 órát, szóval nincs nagy igénybevételnek kitéve. Van egy ocz agility 2-es ssd-m, szóval vinyó nem kell egyenlőre, meg a ház is mellékes. A monitor egy alap 21"-os TFT-film paneles 1920*1080-as felbontású cucc, kb 30-35 k-ért, még nincs fix.

    A lényeg, h. legyen ddr3, meg azért a jövőbeli fejleszthetőség sem árt. Ezért gondoltam az AM3-as platformot intel 775 helyett. Kicsit tuningolnám a procit, légyszives így ajánljatok alkatrészeket. Az alábbi listából semmi nem fix, eddigi utánajárásom eredményei, kiindulási alapok.

    Proci: ~10 k Athlon II x2 240-250-et néztem, tuningolnám kicsit, nem tudom mennyire bírja, esetleg érdemes e ezzel játszani, vagy más proci jobb választás-e

    Alaplap: ~10k Asrock M3N78D nem tudom mennyire jó lap ez, ill. mennyire támogatja a tuningot

    Memória ~6k 4Gb ddr3 1600 Mhz

    VGA ~10-15k Gigabyte 4850 512 GDDR3

    Táp ~5k Fsp 400W

    Köszi!

  • válasz geleati #5286 üzenetére

    Nem a forgathatóság miatt kerül ennyibe a Cries által ajánlott DELL U2312HM, hanem az IPS technológia miatt. A drágább IPS sokkal kontrasztosabb és szebb képet ad, mint a régi és még mindig elterjedt TN panelos megoldás. Az IPS dob az áron.
    Az IPS szerintem(!!) ott ajánlható nyugodt szívvel:
    - ahol nem számít a pénz
    - vagy ahol a user már hozzászokott az IPS-hez máshol vagy más okból igényli
    - grafikai munkáknál, photoshop...

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

  • Sari

    tag

    Sziasztok!

    A közeljövőben szeretnék egy új konfigot venni. Mindenre használnám a gépet: játék, internet photoshop, office, filmnézés... Most egy 6 éves géppel nyomulok úgyhogy igencsak le vagyok maradva. Kicsit utánaolvastam azért a dolgoknak. A lényeg az, hogy viszonylag hosszú távra vennék gépet. Nem akarok nagyon brutál erőgépet, de azért jó legyen. Kb.: 160 ezer HUF-ból tudnám megoldani.
    A következőt néztem ki:

    CPU: INTEL i5 2500K
    Alaplap:Asrock Z68 Extreme3 Gen3
    RAM: 4 GB
    HDD: WD 500 GB Caviar Blue Sata2 7200rpm
    ODD:LG GH22NS70 vagy vmi hasonló
    Ház: Bitfenix Shinobi
    Táp: FSP Aurum 400W

    Ez így kb 157 ezer.
    Később tervezek még venni videókártyát, meg SSD-t. De ezek még a jővő zenéi.

    Mit szóltok hozzá? Esetleg tudtok ajánlani vmi AMD konfigot ?
    A jövőre nézve nem tudom melyik lenne a kedvezőbb. Meg a fogyasztásokat sem tudom annyira.

    Köszi

  • eddhunter

    tag

    Sziasztok,
    mivel rengeteg jó tanácsot kaptam már tőletek, most is segítséget kérnék. Kéne ismerősömnek egy gép+monitor...

    1. Mire fogod használni a gépet?

    A hétköznapi dolgokon kívül (office, net, e-mail) videó vágás/szerkesztés(Avid 5.x), photoshop.
    Amire nem kell: játék, filmnézés.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Leginkább semmi, talán háttértár, de azért az is kéne az ajánlatba.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Egeren, billentyűzeten egyéb ilyen perifériákon kívül minden.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Itt jön a nagy gondom, ugyanis rögtön 2-3 alternatívát is kérnék bruttó 200-400ezer huf közt. Ha ez gond, akkor egyet középen(300). :)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?

    Monitor az ugye kéne. Namost méretre 19", max 21, ha nincs nagy árkülönbség. Igazából ez egy olyan pont, amin lehetne spórolni, mert nem kell a fullhd se videóvágásra(ez egyébként mindig egy butított formátumba történne), se megjelenítésre.

    Egyéb:
    Nem kell: Op.rendszer és különleges hangkártya.
    viszont kéne egy 120Gb körüli SSD meg egy blueray író.
    A vásárlást kb. 2 héten belül tervezzük.
    Nagyjából ennyi :) Előre is köszönöm mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák