Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • AirBooms

    addikt

    válasz Lauda #4659 üzenetére

    Nincs mit.
    Nem nagyon vágom, hogy milyen fekete csíkra gondolsz, de én semmi furát nem tapasztaltam a monitorommal. A másik említett két típust sajnos nem ismerem.

  • old_artist

    addikt

    válasz Lauda #4659 üzenetére

    Üdv!

    Ha az elmlített három közül kellene választanom, akkor az EIZO mellett döntenék - az biztos -, mivel 10bit színszámítású (nem úgy, mint a többi 8bit-es *VA vagy IPS) monitorok!
    Abban is biztos lehetsz, hogy egy S-PVA monitoron (talán még a H-IPS-esek jöhetnek számításba), a fekete megjelenítése sokkalta jobb, mélyebb és egyenletesebb, mint más panelúaknál!
    Mivel ezek 16:10-es arányú monitorok, ezért, ha 1:1-ben akarod megjeleníteni a filmeket (értem ez alatt, hogy semmi megnyújtás), akkor alul és felül fekete sáv van/látszódik!

    Egyébként mindkét kereskedőt ismerem, rendesek és korrektek, itt csak az árkülönbségük (beszerzési forrásuk) dönthet - esetleg!
    A kalibrálással kapcsolatban, mindkét helyen kérheted a kalibrálást, általában 5-8e között van, és nagyon fontos, hogy az adott VGA-dra történjen a kalibrálás, vagy beviszed a gépedet, vagy kiszálással (kérheted) ez megoldható, mert nagyon ajánlatos, hogy az adott GPU-dra, a VGA-d jelkibocsátására legyen kalibrálva a monitor, mert meglepetések érhetnek (színtelítettségben, színvisszaadásban), ha más VGA-val kerül kalibrálva a monitor! :K

Aktív témák