Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz jorden06 #4513 üzenetére

    TN alatt TN és TN+Film-et is értek mivel nem nagy különbség van köztük, ráadásul mint már írták TN-est nem is gyártanak, itt meg újakról van szó...
    És nem tónus-változás, azt csak kis fejmozdításoknál érzékelhető. Közepestől komolyan eltérő irányból nézve már lényeges szín és fény változások tapasztalhatók (pl állva, felülről nézve már alig olvasható)

    A natívtól eltérő felbontásban homályosodik, minél kisebb a felbontás annál jobban. Amit példának hoztál, hogy 16:9-es natív helyett 16:10es akkor meg torzul is a kép egy kicsit. Mivel nem tudom, hogy most CRT-t vagy TFT nézel ezért nehéz válaszolni a második felére. De gyanítom, hogy CRT-t, ott viszont értelmezhetetlen a kérdésed, ugyanis CRT nem változik a kép a felbontás állításával. (a CRT 4 előnyének egyike, a színhűség, betekintés és a 0 input-lag mellett)

    A 720p az HD tartalom, nem fullHD, de HD ezért az ne sorold ide!
    A kis felbontású videók, DVDrip-ek de a DVD-k is még 16:10-es monitoron is pacás, kockás csúnyák. Nézhetőek (nem egy youtube video), de csúnyák. Kb úgy néz ki, mintha a mostanin néznél TV-rip-et.
    HD tartalom (720p vagy 1080p) nézése viszont vizuális gyönyör, ahogy minden apróság tökéletesen élesen látszódik. Új, érdekesebb filmeket inkább HD-ben nézem meg, de néztem már meg HD-ben már látott filmet és szinte új élmény. (eddig nem töltöttem DVD-t, mert ami kellett megvettem, a többiből meg kár a helyért, ezután meg azért nem fogok, mert azért a 4,5 gigáért már 720p-s HD filmet nézek és a különbség látványos!)

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz jorden06 #4513 üzenetére

    Akkor asszem marad a 4770 :K

    Én nézek elég divx-et rajt, főleg sorozatokat, de azt mondom, hogy messziről nézhető. Én olyan 2m-re vagyok tőle, mikot nézek valamit, és egész türhető. Persze nem HD.. Közelről viszont tényleg eléggé borzalmas is tud lenni.

    Everybody lies.

Aktív témák