Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • szarvasmici

    tag

    válasz Mans20 #2654 üzenetére

    Tök jó a TN panel, és semmi különbség, csak a másik lónyak egy kicsit más technológia. Azok, akik sokat dolgoznak grafikus üzemmódban, azoknak biztosan áldás a PVA az állítólagos színhűsége miatt. Van valami okosság a bitekkel kapcsolatban, a TN-ekben színenként 2 bittel kevesebb van, "ha jól számoltam". :U Meg aztán kicsinek mondják a betekintési szöget, ami azért valljuk be 20" fölött kezd hátrányosnak látszani, de emiatt egyesek szerint csak szemből nézve ad megfelelő képet, látószögön kívül besötétedik. A feketéje meg nem igazi fekete. Viszont gyorsabb, mint a PVA panellel szerelt csodák. És jóval olcsóbb is.
    Nekem TN paneles monitorom van, de teljesen életszerűtlennek tartom azokat a helyzeteket, amelyekben érzékelhetően negatív tapasztalatokat tudnál szerezni egy ilyen monitor használata közben. Vagyis előtte ülsz, nem ugrálsz körülötte, tehát csak szemből tudod nézni. És gyanítom nem tök fekete monitor előtt ülsz, tehát annak is csekély az esélye, hogy szemet szúrjon a szürkének látszó fekete képernyő.
    De életszerűtlen az is, hogy észrevedd a TN panelek gyorsabbságát a PVA-khoz képest.
    Nem tudom, hogy neked milyen alkalmazásokhoz kell a TFT, de ha csak játszol, netezel, filmet nézel, akkor elég a TN lónyak.
    Elég állat a 7600GS is, a 19" nem olyan brutálisan nagy. :K

    [ Szerkesztve ]

    bla-bla

Aktív témák