Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlecso

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek az alábbi problémával kapcsolatban:

    Van egy RB951G-2HnD routerem és az elmúlt napokban az a hibajelenség, hogy egyszer csak eltűnik az internet az egész belső hálózatról, a router pedig a vezetékes hálózatról.

    A jelenség részletesen:

    1. Elmegy az internet (eth5-ön jön be DHCP-vel, de nincs IP cím)
    2. A hálózat vezetékes részén megszűnik a router elérése teljesen (eth4-en volt idáig, át tettem az eth1-re a kábelt, de javulás nem lett tőle)
    3. Vezetékes hálózaton még Winbox-szal sem tudok rá csatlakozni.
    4. Az androidos mobilomról a Mikrotik programmal tudok csatlakozni, rebootolni, ettől helyreáll egy időre (változó ideig működik utána, néha néhány órán keresztül, néha csak fél órát, néha pedig 5-6 perc múlva megáll)
    5. Logban nem látszik semmi (átállítottam disk-re az összeset, de így is csak azt írja hibának, hogy elvettem hirtelen a tápot tőle)

    Amit próbáltam ideig:

    FW upgrade 6.43.8-ra 6.43.3-ról (nincs javulás)
    Reset és a beállítások visszatöltése (nincs javulás)
    Ezekkel a beállításokkal tökéletesen működött idág.

    Maga a hálózat pedig így néz ki:

    Kábelmodem -> Router -> NetGear 8 port Gigabit switch -> vezetékes kliensek (2 PC, 2 TV, 1 HP nyomtató)

    Wifi kliensek közvetlenül a Mikrotikra csatlakozva: ( 5 telefon, 1 TV, 1 XBOX, 1 notebook)

    Számomra úgy tűnik, mintha a vezetékes hálózat vezérlésében lenne a hiba, de így elsőre nem szeretném lekukázni az eszközt, hátha van rá valami jó ötletetek.

    Köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák