Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Redneck

    veterán

    válasz -Solt- #608 üzenetére

    Pontosan tudom mi a v-sync, a 90-es években is volt csak még mondjuk CS-ben maximum emelkedőre futásnál láttál kis csíkokat, addig a modern játékokban már vízszintes fordulásnál is undorító tud lenni.
    Nyilván az sem mindegy hogy double vagy triple buffered beállítást alkalmazunk.

    A limiterrel elég jól kiküszöbölhető a vízszintes elcsúszás. Ha teszem a maximum fps 100, a minimum 60 de azt csak nagy droppokkal látod akkor célszerű a mindenkori minimumra belőni. Ha minden körülmények közt 60 fps-t produkál alacsony frametime mellett akkor nincsenek kiugró hibák és ronda csíkok. Single játékokat elképzelhetetlennek tartok vertikális szinkron nélkül. Sokkal egyenletesebb szebb képet kapunk ha bekapcsoljuk. Mondjuk én kontrollerrel játszom a single játékokat, úgy is konzolra készült a legtöbb. Na meg kényelmes vagyok és szeretem azt a kevés időt amit otthon (pláne a gép előtt) töltök, fekve eltölteni :)

    Egyébként nem minden játékmotor csíkoz v-sync nélkül.

    Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

  • priti

    addikt

    válasz -Solt- #608 üzenetére

    Amúgy otthon sosem látok képtörést. Úgy megy a VGA, ahogy a csövön kifér, nincs szinkronizáció, nincs maxfps, tudod mi van? Egy Sony KDL-40W4000 LCD TV, amit annó PS-hez is fejlesztettek. HDMI bemeneten megoldja. Kérezd a japcsikat hogy csinálják. Van egy 10 bites panel benne, ami ha leveszed a fényerőt alap 50-ről 40-re vagy az alá nem buzizza szét a szemed, belebújhatsz 30-nál már egész közel fél méterre is, mint egy monitorba. Ílyenkor nem színhelyes, de szép képe van. A játékokban a fényerőt előfordul, hogy feljebb kell tenni, hogy a sötét részeken lásd a részleteket ha a TV-n le van véve. A TV-n el lehet menteni a beállítást, mondjuk a "mozi"-ra így annyi, hogy amikor TV-t nézel messziről akkor átkapcsolod "normál"-ra amikor meg monitornak használod akkor meg "mozi"-ra és bakker nincs nagy lagja. A kis kommancs megoldotta. Nem értem hogy, de megoldották. Volt a TV annó 250k mittomén 2008-ban vagy mikor, megvettem aztán enjoy.
    Ezekből a szoftveres taknyolásokból sosem lesz normális otthoni -amolyan végfelhasználó számára élvezhető- megoldás. Ez mindig ilyen akkor éppen abban a szoftver és hardverkörnyezetben amikor foglalkoznak vele nagy nehezen összehozzák, de másnap máshol már nem jó.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák