Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Solt-

    veterán

    válasz Jakuu #694 üzenetére

    Nézd, én öreg vagyok és szenilis, ráadásul egy laikus mezei júzer, de ettől függetlenül gyanítom elbeszélünk egymás mellett, és nem igazán érted, hogy mi a nyűgöm. Erről a double V-sync dologról pedig ilyen vonatkozásban most hallok először! :) Értesüléseim szerint a double V-sync pont az ellenkezőjét csinálja annak amit állítasz... 60-ból csinál 30-t, és nem 30-ból 60-t.

    A kérdésemre egyébként még mindig nem adtál választ... Tehát azt állítod, hogy amikor nekem mondjuk a Fraps 60 FPS-t ír ki, akkor valójában a program csak 30 FPS-l megy, ergo a VGA is csak 30 FPS-t állít elő, és egy MS trükközés által lesz ebből 60 FPS? Jól értem?

    Ismétlem, nem szaggat a megjelenítés, hanem kizárólag(!) az oldalirányú mozgások esetében több játéknál is darabos a forgolódás, ha nincs fixálva az FPS 60-ra! DE, ez nem általános jelenség, ráadásul főleg akkor látom ezt zavarónak, amikor TrackIr-l forgolódok. Ezen probléma vizsgálata közben vettem észre, hogy fixálás esetén a képkockák megjelenítései közt eltelt idő sokkal egyenletesebb, erre a jelenségre, ennek az okára vártam választ.

    Tehát összegezve,

    V-sync on, fix 60 fps, nincs fixálás = TrackIr-l való forgolódás közben darabos mozgás. ( van ahol egérrel is )

    V-sync on, fix 60 fps + 60-ra fixálás = Tökéletesen sima forgolódás, nagy ritkán egy röccenés. ( van ahol ez sem segít )

    Ennek a jelenségnek az oka lehet akár a TrackIr hibája is, mert például ArmA3-ban ha fixálom az FPS-t, ha nem, akkor is beakad amikor TrackIr-t használok, ugyanez a mozgás egérrel viszont tökéletesen sima. A CloD-ban egyformán szar egérrel is és TrackIr-l is, a DCS-ben pedig, ha fixálom, ha nem, mindenképpen akad...

    Olyan pedig van, hogy fixre állítom az FPS-t! :) Nyilván nem olyan játékból akarok kihozni fix 60 FPS-t, amely játékban a VGA fizikailag képtelen lenne előállítani ennyit. A vizsgált körülmények közt minden esetben jóval 60 feletti FPS értékeim voltak minden pillanatban, de ugye a V-sync, vagy éppen a fixálás miatt, ez 60-ra korlátozódott, amit tartott is fixen...

    www.smart-bus.hu

Új hozzászólás Aktív témák