Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brazso

    tag

    Sziasztok! Vettem a lányomnak egy pár száz forintos Gembird MIC-203 -as 3,5mm-es jack csatlakozású többirányú mini mikrofont. Gondoltam használja inkább azt az online játékokhoz a telefonja (mikrofon app) helyett. Először windows 10-en néztem, a mikrofont az alaplapi mikrofon bemenetre hosszabbítóval csatlakoztatva, de annyira alacsony a jelszintje, hogy ha teszteléskor közelről beleüvöltök akkor sem megy 10% fölé a jelszint. Visszajátszva a felvételt a legnagyobb hangerőn is alig hallható a hangom. Hiába tekertem fel mindent amit a windows lehetővé tesz (mikrofon hangerő és erősítés). Megnéztem egy másik pc-n is, egy ubuntu linux-on, de ott sem jobb a helyzet.. Ott használok korábbról egy mikrofonos fülest szintén 3.5mm csatlakozókkal, de annak a mikrofonjával nincs problémám. Kicseréltettem a vásárolt mikrofont egy másikra gariba, de ugyanolyan használhatatlan az újabb is. Kétlem, hogy két gyári hibást kaptam volna. Igazából ezt a mikrofont notebook-okhoz ajánlják. Azoknak más mikrofon bemenete lenne, mint a PC-knek? Nem tudom kipróbálni, nincs mikrofon bemenetes notebook-om. Kéne még ehhez vmi erősítő is PC-n? Mi lehet az oka a tapasztalt gyenge jelszintnek PC-n?

    Paraméterei:
    - 3.5 mm audio plug
    - Frequency response: 100 Hz - 5 kHz
    - Sensitivity: - 54 +/- 3 db

    Unus pro omnibus, omnes pro uno

Új hozzászólás Aktív témák