Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -!DogG!-

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ritkán írok ide, ez most hosszú lesz... Budapesti vagyok, itt születtem, nőttem fel, itt tanultam meg 'forgalomban közlekedni autóval-kétkerekűvel'. Már anno tanulóvezetőként megtapasztaltam ezt a bizonyos közlekedési morált, mire meglett a jogsi -elég rövid idő- azt hittem, mindent láttam. Hát nem... Mostanra nagyon megtelt a púpom, fel nem tudom fogni, hogy egyes emberek hogy a fa**ba kaphatnak jogsit a képességeikkel... A 'szőke bulci-nagy verda' párosítást már csípőből lereagálom, ritkán okoznak gondot, kiszámíthatóak. De -piti történések, ez csak egyetlen estém, 23h után- amikor jövök a Dózsán, Hősöknél Andrássyról bekanyarodik az ember a kisbusszal -nem ám a buszsávba, mert látja hogy jövök...; nem foglalkozik a mackósajttal sem, bejön elém a középsőbe, és még csak a gázt sem nyomja, nekem meg csak az a mázlim, hogy a mellettem jövő sávot vált a balra kanyarodóba, így nincs crash. Én lehetőség szerint figyelek a környezetemre, még akkor is, ha agybajom van/sietek, és nyomom neki. Ez a bré meg kb. mintha be lett volna tépve, melléértem, duda + kis felmenőzés, és csak néz, hogy dehátmivan? Ehh, ez is reménytelen.... Kerepesiről fordulok Keresztúrira, aki ismeri, tudja: a külső az bezony mostanra buszsáv, ami el is fogy hamar. Tükörből látom, vmi régebbi mazda (mx-3 talán?) az üres buszsávban gangol padlón felfelé: így vagy a buszmegállót, vagy valamelyik autót fogja televerni a sáv elfogytakor, mert emberke eszetlen. Fékezek, a hely adott, gyere... Azt sem tudta, hogy köszönje meg, elakadásjelző, integetés. Magamban mosoly, mondás: ne köszönd, emlékezz! A motorosokra is figyelek, ha tehetem, megteszem, hogy eltekerem a kormányt, odébb viszem az autómat, amennyire lehet. Szinte minden esetben megköszönik a gesztust. Általánosítás lenne? Régebbi 'Sport Swift', és elenged?! Naháááát... Emberfüggő. Mint minden. Lehet, de nem lenne szabad általánosítani... A Swift egy megbízható autó -törni nem szabad egyedül- olcsó, és sokan veszik, 1,3-tól felfelé "relatíve" jól megy, a cca 800 kilós kasztnival, így kézenfekvő, hogy sok a f*sz, főleg a fiatalok között. De ez igaz minden egyes márkára, típusra. Mert az nem egy szutyok Suzuki, ez menő verda, figyeld, hogy megy... Nem a Swifteseket, másik végen BMW-seket, vagy Porsche-sokat, egyebeket kellene szidni, hanem az embert, aki a volánnál ül, vagy az embert, aki megadta az engedélyt. Marha sokan vannak -sajnos- akiknek meglett a jogsi, és apu/anyu iziben a segge alá tett valami zorall, drága verdát, és csak menőznek, a 'pallógáááz', az az, ami oszt... Oszt. Baleseteket. Az esetek többségében a vétkes kiszáll, az ártatlan ottmarad. Ér ennyit a menőzés?! Tényleg itt tartunk? Presztízskérdés a verda, ezt értem, de azt nem, hogy miért nem társul ehhez az, hogy korrektül vezessünk? A magam részéről felragasztom az A-M "Fair vezető" matricáját, maradok fair, amennyire tudok, aztán egyszer "csakazértis" megveszem az első generációs Hummer-ek egy darabját, és lehet, hogy nem rántom félre a kormányt a Dózsán, a kisbusz elől...

    To be in power, you didn't need guns or money or even numbers. You just needed the will to do what the other guy wouldn't.

Új hozzászólás Aktív témák