Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz m3tr0 #39979 üzenetére

    Kodben es rossz latasi viszonyok kozott amirol szo van, nem felesleges, hanem on es kozveszelyes, indokolatlan, szabalytalan. Napsutesben, tiszta idoben sincs gyakorlatilag ertelme, amennyiben halad a forgalom egy normalis tempoban, mondjuk ltn kivul 80 felett, ltn belul 40 felett. Autopalyan azt mondhatni teljesen biztonsagos az esszeru sebesseghatarokon belul, jo gumikkal, igy ott ha bealltunk egy tempora es valakit lassan utolerunk, megelozhetjuk. Bar en az utobbi evekben palyan sem jarok 110-120-nal tobbel, teljesen felesleges. Jartam budakeszire innen, kb 170 km, ebbol kb 110 km palya., tobbi orszagut. Sietve, idegeskedve, elozgetve talan 15 perccel volt rovidebb az ut, mint szep nyugodtan kocsikazva, palyan 110-el csorogva. Nem mellesleg joval kisebb a fogyasztas es sokkal szebb hangja van a motornak is. Ezert irom mar tobbedszerre neked, hogy erdemes lenne elgondolkodni a mierten. Az a felfogasoddal a baj, hogy leszolod az elotted haladokat, holott te nem vagy tisztaban a kozlekedesben elfoglalt helyeddel.

    Sokkal jobban járunk ha megelőzöm,mert ő maradhat a hitében,hogy a vezetni tudás mindentudója,a vezetés alfája és omegája én meg a hülye idióta versenyző, én meg szépen megelőzöm és megyek tovább békésen.

    sokkal jobban érzem magam,hogy nem idegesítenek fel azzal,hogy ott vakaróznak előttem.

    Vagy csak simán nem tudja megfelelően felmerni a körülményeket és szimplán balfasz.

    Ezekrol beszelek. Te mondod a masikra ezeket, holott en azt latom, eppen te kepzeled magadat az omeganak es mindenki aki elotted lassabban megy szabalyosan!, az hot vakon van.

    (I)Tudom tudom, most jön a matematika,hogy ezzel mennyi időt nyerek... (/I)

    Igen, ez a masik oldala. Ismet elohozom amit mar irtam, probald ki egyszer, szep nyugodtan, nem elozgetve mennyi ido az ut, majd merd le ugy is, ahogy egyebkent kozlekedsz, nagyon meg fogsz lepodni. Es akkor nem beszeltunk az uzemanyagfogyasztasrol, jobban kopnak a gumik, fekek.

    Lauda: tipikus magas lóról osztom az észt.

    Ezt sem veletlen hoztam megint elo. En csak proballak gondolkodasra es ha mar az nem hasznal, objektiv dologgal (merd meg a menetidot) jobb belatasra birni es erre ez a reakcio. Szerintem nagyon felulertekeled magad az utakon, pedig erre semmi okod nem lehet.

Új hozzászólás Aktív témák